Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

VILJANDI PÄRIMUSMUUSIKA FESTIVAL / VILJANDI FOLK MUSIC FESTIVAL 2021

N 22.7.2021 13:00 - P 25.7.2021 23:59
Näita kirjeldustPeida kirjeldus

Viljandi pärimusmuusika festival lükkub edasi, uued kuupäevad on 22.-25. juuli 2021

Sel aastal toimub koroonapiirangute tõttu Viljandi pärimusmuusika festivali asemel kaks Eesti pärimusmuusika kontserdipäeva. Kõik festivalipassid kehtivad järgmisel aastal või ostetakse tagasi.

INFO VILJANDI PÄRIMUSMUUSIKA FESTIVALI PÄÄSMETE OMANIKELE

Järgmine Viljandi pärimusmuusika festival toimub 22.-25. juuli 2021.

Kõik ostetud pääsmed (festivalipassid, päevapassid, seenior-, noorte, toetaja-  ja Perekaardi passid) kehtivad automaatselt järgmisel aastal. Selleks pole tarvis teha muud kui pass 2021. aasta festivalini alles hoida. 

Oleme tänulikud kõigile, kes juba ostetud pääset järgmisel festivalil otsustavad kasutada.  Sellest on meile suur abi ja see tähendab meile palju! 

Kui sul ei ole võimalik siis festivalile tulla, ostame loomulikult passi tagasi.

KÕIK SOETATUD PASSID KEHTIVAD 2021. AASTAL TOIMUVAL FESTIVALIL

Tänavuse festivali passi (ükskõik, on see siis festivali, päeva-, noorte-, seenior-, toetaja- või Perekaardi pass) saab kasutada järgmisel aastal. Passi kasutamiseks pole vaja teha mitte midagi muud, kui pääse hoolega alles hoida ja sellega 2021.a. juuli lõpus Viljandisse tulla!

PS! Väärt vihje! 1. detsembril, kui järgmise festivali passid müüki tulevad, ei ole sul tarvis muretseda. Saad rahulikult võtta, sest sinul on pääse juba taskus!

PASSIDE TAGASIOST

Soovid siiski Viljandi pärimusmuusika festivali passi meile tagasi müüa? Kahju küll, aga mõistame. Selleks palun täida ankeet, mis asub SIIN.

Täidetud ankeeti ootame kuni 31. augustini 2020. Pärast ankeedi saatmist kaotab tagasi müüdud pääse kehtivuse ning seda ei saa kasutada järgmisel, 2021. aasta suvel toimuval festivalil. Ankeedi täitmise järel palume veidi kannatust, sest piletiraha hakkame tagastama alates 15. juunist 2020 ning see võib aega võtta kuni 30 päeva alates ankeedi saatmisest.

Loodame väga, et kohtume sinuga juba järgmistel festivalidel!

KKK

Ma ei soovi piletiraha tagastust, kas minu pass kehtib järgmisel aastal?

Jah, muidugi! Oleme väga tänulikud kõigile, kes eelistavad kasutada passi järgmisel aastal. Hoia enda pass alles, see kehtib  2021. aastal toimuval festivalil.  Uut piletit ei väljastata. 

Millal toimub järgmine festival?

2021. aasta Viljandi pärimusmuusika festival toimub 22. juulist 25. juulini. 

Ma soovin enda piletiraha tagasi, mis ma selleks tegema pean?

Kui soovid piletiraha tagasi, siis täida sooviavaldus, mis asub SIIN. Kui sul on mitu piletit, siis pane kõikide piletite ID number samasse ankeeti, iga ID number eraldi lahtrisse. Korraga saab ühe ankeediga tagasi müüa kuni 6 piletit. Kui sul on rohkem kui 6 pääset, täida ankeet mitu korda vastavalt pääsmete arvule.  

Mis ajaks pean teada andma, kas soovin oma piletiraha tagasi ja millal raha tagasi kantakse?

Ootame tagasiostu sooviavaldusi 31. augustiks 2020. Tagasimakse tegemine võib aega võtta kuni 30 päeva alates avalduse esitamisest. Esimeste tagasimaksetega alustame 15. juunil.

Kui ma pole 31. augustiks teada andnud, et soovin piletiraha tagasi, kas saan enda passi kasutada järgmisel aastal?

Jah! Kõik passiomanikud, kes pole esitanud piletiraha tagastamise sooviavaldust hiljemalt 31. augustiks, saavad oma pääset kasutada 2021. aasta festivalil. Pärast 31. august 2020 esitatud avaldusi tagasimaksete tegemiseks ei arvestata. 

Mul on noortepass, kuid järgmisel aastal olen 27-aastane. Kas minu noortepass kehtib ka 2021. aastal?

Jah, kõik 2020. aastaks soetatud noortepassid kehtivad 2021. aastal sõltumata sellest, et passiomanik on vahepeal vanemaks saanud või kooli lõpetanud.

Minu laps oleks saanud sel aastal veel tasuta festivalile, kuid järgmisel aastal on ta 13-aastane. Kas ta saab järgmisel aastal tasuta festivalile?

Festivalil jääb kehtima reegel, et kõik kuni 12-aastased lapsed (kaasa arvatud) saavad festivali külastada tasuta. 13-aastasele lapsele tuleb soetada pilet, soodsaim selleks on noortepass, mis kehtib 13-26-aastastele õppivatele noortele. 

Kuidas saan kõige kiiremini infot järgmise aasta festivali kohta?

Hoia silm peal meie sotsmeedia kanalitel (FB: @viljandi.parimusmuusika.festival Instagram: viljandifolk), kodulehel (viljandifolk.ee) ning liitu uudiskirja saajatega. Nii saad olla kindel, et ükski meie poolt saadetud oluline infokild sinust mööda ei lähe. 

Ma ei saanud oma küsimusele siit vastust. Mis ma nüüd teen?

Kirjuta meile! folk@folk.ee

XXVIII Viljandi pärimusmuusika festival

22.07.21 - 25.07.21

Juba 27. aastat järjest toob pärimusmuusika festival Viljandisse kokku tuhandeid. Nende hulgas nii noori kui vanu, nii eestlasi kui väljastpoolt tulijaid, kes kõik tahavad rõõmu tunda ehedast elavast muusikast ja suvisest festivalimelust. Viljandi pärimusmuusika festival väärtustab tavasid, pärimust ja paikkondlikku identiteeti, püüdes aastasadade ja -tuhandete vältel kogunenud vaimseid väärtusi kohandada kaasaegse elukorraldusega – ikka selleks, et traditsioonid elaksid ja seeläbi tugevneks meie rahvuslik eripära ja muusikaline emakeel.

Viljandi pärimusmuusika festival on: 

  • 4 päeva pärimuspidu
  • ligi 100 kontserti 
  • 800 artisti, kelle hulgas nii tuntud välismaiseid artiste, muusikuid tõeliselt eksootilistest kultuuridest, eesti pärimusmuusika maastiku legendaarseid tegijaid ning värsket verd
  • pillimängu, tantsu ja laulu õpitoad
  • rikkalik kõrvalprogramm nii suurtele kui väikestele
  • enam kui 25 000 külastajat 

Viljandi pärimusmuusika festival on võtnud südameasjaks olla jätkusuutlik festival, nii keskkonnahoiu, taaskasutuse ja tarbimise kui sotsiaalse jätkusuutlikkuse poolest.

KOKKUMÄNG

Kus me kolmi kokku saame?

Kolmi kokku, nellä ühte?

Kolmi kokku kukkumaie

Nellä ühte laulamaie

Viisi viita veeretama..

(Karksi)

XXVIII Viljandi pärimusmuusika festival keskendub koostööle, hulgakesi muusika tegemise traditsioonile, kooskõlale, harmooniale, inimlikule üksteisega arvestamisele ja vastastikusele austusele.

Juba kaheksateist korda on Viljandi pärimusmuusika festivali keskmes muusikalise pärimuse mingisugune kindel aspekt või iseloomulik nähtus, millega peol osalejaid inspireerida. Oleme nautinud haaravaid rütme ning pulssi, meisterlikku soolomängu, mehelikku laulu ja naiselikku häält, uurinud muusika rolli oluliste sündmuste tähistamisel ja palju muud ... Nüüd naudime kokkumängu!*

Pärimusmuusika on alati olnud funktsionaalne, eesmärgipärane, täitnud kindlat ülesannet. Pärimusmuusika on kõlanud tantsuks, pühitsemiseks, töövaeva kergendamiseks, tee iluks jne. Kõik need on toimingud, mida võetakse ette loomupäraselt koos, ühiselt. 

Näib, et üha enam tajuvad inimesed, kogukonnad, rahvad aga eraldatust ning seda hoolimata seninägematutest võimalustest olla üksteisega kontaktis. Põhjuseid võib olla erinevaid, ent tulemusi tajuvad paljud sarnaselt. Eraldatus võib viia tõrjutuse, usaldamatuse, üksilduse, kahjuks ehk isegi vaenuni.

Pärimusmuusika on loomulik võimalus kokkusaamiseks, koos tegutsemiseks, ühte hoidmiseks. Koos muusika tegemine - laulmine ja pillimäng on kui nähtamatu võie, mis aitab inimestel üksteisest väelist tuge saada, leida rõõmu ja kooskõla nii otseses kui kaudses mõttes. Olla koos teistega, iseendaga, koos oma juurtega.

2020. aasta Viljandi pärimusmuusika festival toob osalejate ette põnevaid ja haaravaid koosmängu näiteid  mitmelt poolt maailmast  – nii lähedalt kui kaugelt. Olgu selleks siis Briti saarte kõrtsijämmide kultuuri hõrgud näited, Skandinaavia vuhisevad viiulipoognad, Balkani mustlaste särisevad vaskpilli-puhangud või nõiduslikud rütmikooslused ja kõlad muudest maailmajagudest. Ja mõistagi meie oma imelised regilaulud, pillikoorid, tantsuorkestrid.

Kokkumäng ja kooskõla on XXVIII Viljandi pärimusmuusika festivali programmi idee ja sõnum. Saame kokku 23. – 26. juulini 2020 Viljandis!

*Kokkumäng on kooskõla, aga ka vahel ka kaval vigurdamine millegi kõrgemani jõudmiseks. Loodetavasti.

Festivali sündmused
Sündmusi ei leitud
Tagasiost Viljandi pärimusmuusika festival 2021 NOORTEPASS (23.07-26.07.20 asendus) TagasiostTagasiostViljandi pärimusmuusika festival 2021 NOORTEPASS (23.07-26.07.20 asendus) - VILJANDI LINN, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Tagasiost Viljandi pärimusmuusika festival 2021 PÄEVAPASS NELJAPÄEV (23.07.20 asendus) TagasiostTagasiostViljandi pärimusmuusika festival 2021 PÄEVAPASS NELJAPÄEV (23.07.20 asendus) VILJANDI LINN, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Tagasiost Viljandi pärimusmuusika festival 2021 PEREKAARDI PASS (23.07-26.07.20 asendus) TagasiostTagasiostViljandi pärimusmuusika festival 2021 PEREKAARDI PASS (23.07-26.07.20 asendus) - VILJANDI LINN, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Tagasiost Viljandi pärimusmuusika festival 2021 SEENIORPASS (23.07-26.07.20 asendus) TagasiostTagasiostViljandi pärimusmuusika festival 2021 SEENIORPASS (23.07-26.07.20 asendus) - VILJANDI LINN, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Tagasiost Viljandi pärimusmuusika festival 2021 TOETAJAPASS (23.07-26.07.20 asendus) TagasiostTagasiostViljandi pärimusmuusika festival 2021 TOETAJAPASS (23.07-26.07.20 asendus) - VILJANDI LINN, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Tagasiost Viljandi pärimusmuusika festival 2021 PÄEVAPASS REEDE (24.07.20 asendus) TagasiostTagasiostViljandi pärimusmuusika festival 2021 PÄEVAPASS REEDE (24.07.20 asendus) VILJANDI LINN, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Tagasiost Viljandi pärimusmuusika festival 2021 PÄEVAPASS LAUPÄEV (25.07.20 asendus) TagasiostTagasiostViljandi pärimusmuusika festival 2021 PÄEVAPASS LAUPÄEV (25.07.20 asendus) VILJANDI LINN, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Tagasiost Viljandi pärimusmuusika festival 2021 PÄEVAPASS PÜHAPÄEV (26.07.20 asendus) TagasiostTagasiostViljandi pärimusmuusika festival 2021 PÄEVAPASS PÜHAPÄEV (26.07.20 asendus) VILJANDI LINN, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Laadimine...
Lae uuesti