Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Päevane kontsertkohtumine: Meelika Hainsoo

N 8.11.2018 13:00
Pärimusmuusika ait, Viljandi
5.00
Meelika Hainsoo on rahvalaulude esitaja ja õpetaja. Samuti mängib ta rahvapärast viiulit ning hiiu kannelt.
Pärimusmuusika sees on ta olnud varasest lapsepõlvest peale, olles lõuna-eesti metsatalus oma kandlemängijast vanaisa tänulikuks kuulajaks. Sellest ajast pärit mälupildid muusikast ja maailmast ongi inspireerinud teda tegelema pärimusmuusika, eelkõige rahvalaulude tundmaõppimise ja esitamisega. Meelikat paeluvad võrdselt nii arhailised regilaulud kui uuemad lugulaulud, tema eriline armastus ja tähelepanu kuulub aga laulumängudele.
Meelika laulmisviisi on iseloomustatud kui sugestiivset, tundlikku ja siirast, mis puudutab kuulajat otse ning sügavuti. Rahvalaulude juures paelub teda eelkõige tekst ehk lugu.
Meelika ise ütleb nii: “Ma laulan lugu, kui maaliksin pilti, hääl on minu pintsel ja värvid, sõnad sümbolid, millega mängin. Vanades rahvalauludes otsin alati üles küsimuse, mõtte või emotsiooni, mis mind praeguses ajas ja elus puudutab - selle, mis aitab mul maailmast paremini aru saada siin ja praegu. Seda äratundmishetke rõõmu, valu ja ilu jagangi kuulajatega.”
Meelika on õppinud pärimusmuusikat Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias ja kaitsnud magistrikraadi pärimusmuusik-interpreedi suunal, rahvalaulu erialal Eesti Muusika ja Teatriakadeemia ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia ühisõppekaval. Ta on olnud erinevate pärimusmuusikat esitatavate ansamblite koosseisus (Vägilased, Wirbel, Kiritöö, Armastuse ja Rõõmu Laulud jt.), teinud koostööd paljude hinnatud muusikute ja heliloojatega, andnud arvukalt kontserte Eestis ning väljaspool. Praegu laulab ta ansamblites Lepaseree, Strand...Rand ja Unejõgi.
2018. a novembris ilmub Meelika koostatud ajaloolise Võrumaa repertuaarist koosnev laulumängukogumik ja selle juurde kuuluv CD plaat “Õnnõkõn siin tsõõrin olla’”.

Vestlust veab Piret Aus.

Oluline teada:
* Kontserdile saavad tasuta kõik kuni 12-aastased lapsed (kaasa arvatud). Vältimaks lapse vanuse määramisega tekkida võivaid komplikatsioone, palume kaasa võtta vanust tõendav dokument.
* Raske puudega isiku saatja pääseb meie kontsertidele tasuta.
* Meie kontsertidele ei pääse ühegi loomaga sh kotis ja/või puuris olevate loomadega. Juht-, hüpo- ja abikoerad on teretulnud.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Päevane kontsertkohtumine: Meelika Hainsoo N 8.11.2018 13:00 Pärimusmuusika ait, Viljandi 5.00
Hinnainfo
Pilet: 5 €
Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ
Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ
Tasuja pst 6 Viljandi 71011 Viljandimaa
4342050
folk@folk.ee