logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Maneskin - Loud Kids Tour Gets Louder 22-23

Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Måneskini Riia kontsert kolis suurele Mežapark vabaõhuareenile
 
18. mail esineb fenomenaalne Itaalia rokkbänd Måneskin Riias ja kui esialgu pidi bänd üles astuma Riga Arenal, siis nüüd viiakse kontsert üle suurele Mežapark vabaõhuareenile. See tähendab, et on võimalik vastu tulla suurele nõudlusele piletite järele ning ühtlasi kindlustada ka tehniliselt ambitsioonikam show kui see siseruumides võimalik on. Måneskini Tallinna kontsert 19. mail on täielikult välja müüdud, nii et Riia kontsert on suurepärane võimalus bändi nende “Loud Kids on Tour” tuuri raames näha. See suurkontsert saab olema suvisele välikontsertide hooajale vägevaks avapauguks.
 
Kõik, kes on pileti juba ostnud, ei pea midagi tegema - Riga Arenale ostetud pilet kehtib ka uues kontserdipaigas. Kellel veel piletit ei ole, siis nüüd on need taas Piletilevis (www.piletilevi.ee) müügil.
Lisaks on Piletilevis müügil ka eribussi piletid. Mugav buss viib soovijad Tallinnas Riiga kontserdile ja sõidutab peale kontserti Tallinnasse tagasi. 
 
Måneskini toores energia ja ohjeldamatu saund kombineeritud kaasaegse muusika mõjutustega on rokkmuusika taas maailma muusikaedetabelite tippu viinud. Måneskin on bänd, mis peale aastatepikkust pausi tõestas, et Eurovisiooni kontekstis saame taaskord rääkida mitte ühe hiti imest, vaid globaalselt edukast karjäärist. Seda enam, et tegemist ei ole mitte klassikalise pop-, vaid hoopis rokkbändiga.
 
Måneskin on esimene Itaalia bänd, kes on sellise ülemaailmse edu saavutanud. Eks hinnake ise - erinevatel voogedastusplatvormidel on nende lugusid kuulatud rohkem kui neli miljardit korda, kolme täispikka albumit on müüdud rohkem kui 40 miljoni plaadi jagu, 13 singlit on jõudnud edetabelite tippu nii Itaalias kui ka teistes Euroopa riikides, pälvides 6 teemant-, 133 plaatina- ning 34 kuldstaatust. Isegi Briti ja USA muusikaringkonnad, kes on alati väljastpoolt tulijate suhtes pisut tõrksad, on selle Itaalia bändi talenti tunnistanud ja “Zitti e Buoni” ning “I Wanna Be Your Slave” jõudsid ka UK edetabeli tippu ning “Beggin’” Billboardi ülemaailmse edetabeli etteotsa. Sel aastal oli Måneskin nomineeritud parima uue artisti kategoorias ka Grammy auhinnale.
 
Måneskin sai alguse aastal 2016. Vokalist Damiano, bassist Victoria, kitarrist Thomas ja trummar Ethan kohtusid ning valisid endale nimeks Måneskin, mis taani keeles tähendab kuuvalgust. Nime soovitas Victoria, kes ise on poolenisti taanlane. Bändi muusikat saab kirjeldada erinevate muusikaliste mõjutajate seguna – on nii rock’n’rolli, räppi ja hiphopi, reggae’t, funki ja popi, mida kõike hoiab koos solisti Damiano hingestatud vokaal.
 
Nende karjäär algas tänavamuusikutena Rooma tänavatel ning 2017. aastal osalesid nad Itaalia versioonis saatest “X-Factor”. Tulemuseks oli teine koht ning esimene kontserttuur, mis läks vaatamata nende noorele eale ning kogenematusele igati hästi. Debüütsingel “Chosen”, mis saate ajal ilmus, kogus miljoneid kuulamisi ning jõudis topeltplaatina staatusesse. Samanimeline EP, mis tuli välja 2017.aasta detsembris, jõudis vaid kahe kuuga plaatina staatusesse.
 
Bändi esimese 21-kuupäevalise 2018. aasta veebruarist aprillini toimunud tuuri piletid müüdi välja paari tunniga. Sama aasta märtsis ilmus singel “Morirò” ning seejärel “Torna a Casa”, mis sillutasid teed uuele, täies mahus bändi poolt kirjutatud albumile “Il Ballo Della Vita” (oktoober 2018). Plaat jõudis esikohale FIMI/Gfk edetabelis, neli singlit jõudsid esikümnesse ning vaid paar tundi peale ilmumist oli album iTunesis esikohal ja teisel päeval pärast ilmumist olid kõik lood Spotify TOP50 edetabelis. Miljon kuulamist koguti vähem kui 24 tunniga. Selline edu oli Itaalia bändi kohta enneolematu!
 
Albumi edu tuules suundus Måneskin 2019. aastal Il Ballo Della Vita Euroopa tuurile, mis lisaks Itaaliale hõlmas esinemispaiku Hispaanias, Prantsusmaal, Belgias, Šveitsis, Saksamaal ja Suurbritannias. Tuuri raames anti rohkem kui 70 välja müüdud kontserti.
 
2019. aasta lõpust 2020. aasta kevadeni elas bänd Londonis, kus töötati oma muusikalise stiili ja uue materjali kallal. Tulemusena ilmus 2021. aasta märtsis teine album “Teatro d’ira: Vol. I”, mis jõudis samuti plaatina staatusesse. Märtsi alguses võitis tänaseks väga tuntud lugu “Zitti e Buoni” Sanremo Music Festivali ning mais triumfeeris sama laul juba Eurovisiooni lauluvõistlusel.
 
2021. aastal alustas Måneskin tööd nii oma kolmanda albumi kui ka maailmaturneega. Koroonapiirangute tõttu tuli tuur küll ümber planeerida, kuid nüüd on see täies hoos ja veel võimsam kui esialgu planeeritud. 20. jaanuaril ilmunud albumit “Rush!” tutvustasid singlid “Mammamia”, “Supermodel”, “Gossip” ja “The Loneliest”. Bändiliikmed valisid albumi materjali väga hoolikalt - neil oli kirjutatud umbes 50 lugu, mille vahel otsuseid teha. Bassist Victoria räägib, et osaliselt mõjutas nende loomeprotsessi Radiohead, eriti kitarripedaalide kasutamise puhul. Ja solist Damiano lisab: “Ma arvan, et Radiohead inspireeris meid keskenduma iga loo puhul konkreetsele loodavale maailmale. See on miski, mida nemad teevad väga väga hästi ja me püüdsime ka neid imelisi atmosfääre luua. Radiohead tõesti suudab anda lausa pildi sellest, mida sa kuuled ning see inspireeris meidki.”  Albumil kõlab ka lugu pealkirjaga “Gasoline”, mis on kirjutatud Ukraina toetuseks sõjas Venemaa vastu. 
 
“Rush!” on saanud positiivse vastuvõtu osaliseks nii kriitikute ja muusikaprofessionaalide kui ka fännide poolt kogu maailmas. Plaati müüdi esimesel nädalal üle 70 000 ja see jõudis Billboardi albumiedetabelis 15. kohale.
 
Måneskin esineb 18. mail Riias, Mežapark vabaõhuareenil. Piletid nii kontserdile kui ka mugavalt eribussile Tallinnast on müügil Piletilevis.
 
 
 
 
Vaata ja kuula:
Måneskin - The Loneliest https://youtu.be/odWKEfp2QMY
Måneskin ft. Tom Morello - Gossip https://youtu.be/XrsbfrFPATs
Måneskin - Supermodel https://youtu.be/jODrVofka54
Måneskin – Zitti E Buoni https://youtu.be/QN1odfjtMoo
Måneskin – Beggin’ https://youtu.be/Xg72z08aTXY

Ürituse koduleht: https://www.maneskin.it/

Üritused

Üritusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti