Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

ORCHESTRAL MANOEUVRES IN THE DARK - Souvenir. OMD 40 Years. Greatest Hits

N 30.1.2020 19:00
Alexela Kontserdimaja, Tallinn

OMD ESINEB 40. JUUBELITUURI RAAMES TALLINNAS
KONTSERT ON VÄLJA MÜÜDUD!

30. jaanuaril 2020 esineb Alexela Kontserdimajas elektroonilise muusika tipptegija Orchestral Manoeuvres In The Dark (OMD). Tallinnas tähistavad Inglise muusikud karjääri 40. juubelit. Kava kannab nime “Souvenir. OMD 40 Years - Greatest Hits”. Erikülalisena astub üles Eesti ansambel Wolfredt.

Kontserdi raames tulevad esitlusele kõik OMD hitid, sealhulgas bändi kõige esimene singel Electricity”, sõjavastane lugu “Enola Gay”, ansambli esimene Inglismaa edetabelitesse pääsenud pala “Messages”, UK Top 3 hulka jõudnud “Souvenir” ja “Sailing on the Seven Seas” ning paljud teised. Lisaks kõlavad Tallinnas palad bändi algusaastatest, mida on OMD enda kontsertidel pika karjääri jooksul esitanud üliharva.

Mis on muusikule olulisem, kas äriline edu või kunstilise siiruse säilitamine?  Kõige paremate muusikute jaoks peaks selleks olema viimane, aga mõnel juhul toob kunstiline terviklikkus juhuslikult kaasa ka ootamatu edu. Orchestral Manoeuvres in the Dark on alati tegutsenud sooviga luua midagi unikaalset ja ennustamatut ning nad teevad seda endiselt ka 40 aastat hiljem.

Ansambli OMD panid aastal 1978 kokku Andy McCluskey ja Paul Humphreys, kelle sõnul alustasid nad muusika kirjutamist vastastikuse sooviga teha midagi teisiti. “Me lihtsalt katsetasime, lõbutsesime ja püüdsime teha nii veidrat muusikat, kui suutsime. Meie loominguline filosoofia seisnes kahes elemendis. Esiteks proovisime luua muusikat, mis meie arvates ei olnud lihtsalt Rock'n'roll'i klišee. See viiski meid eeskätt elektroonika kasutamiseni. Samamoodi püüdsime kirjutada laule, mis meie arvates sisaldasid huvitavamat temaatikat kui tüüpilised popmuusika sõnumid - asjad nagu "Oh baby, ma armastan sind" või selle teema variatsioonid. Need olid sisuliselt kaks eesmärki, mille me oma loomingule seadsime,” meenutab McCluskey. Tol hetkel olid Andy ja Paul suuresti mõjutatud sellistest artistidest nagu Kraftwerk, Roxy Music, Velvet Underground, David Bowie ja Gary Numan, keda nad soojendasid oma esimese Suurbritannia kontserttuuri ajal. Näidates oma armastust enda muusika kangelaste vastu, inspireerisid üsna pea elektro-pioneerid OMD ka teisi artiste oma loomingus süntesaatoril põhineva muusika sügavust ja võlu katsetama.

1980-ndate elektroonilise muusika ühe oluliseima artistina oli OMD jaoks alati tähtis teistest erineda ning luua midagi mitte ainult täiesti uudset, kuid ka kuulama sundivat. Alates 1979. aastal ilmunud singlist “Electricity” kuni nende hetkel viimase albumini “The Luxury of Punishment” (2017), on Orchestral Manoeuvres In The Dark üks väheseid new wave’i ajastust pärit bände, kes loovad järjepidevalt kvaliteetset muusikat. Lisaks sellele on nad suutnud leida tee ka noorema generatsiooni südamesse ning seda põneva kaasaegse artistina, mitte pelgalt nostalgilisel kombel. “Elektrooniline muusika on meie keel. See on viis kuidas me kõnetame”, ütlevad muusikud. 

OMD esineb Alexela Kontserdimajas 30. jaanuaril 2020. Lisaks asutajaliikmetele Andy McCluskey ja Paul Humphreysile astuvad Tallinnas lavale ka Martin Cooper, kes mängib bändiga alates aastast 1980 ning Stuart Kershaw, kes on teinud ansambliga koostööd alates üheksakümnendatest.

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
ORCHESTRAL MANOEUVRES IN THE DARK - Souvenir. OMD 40 Years. Greatest Hits N 30.1.2020 19:00 Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Hinnainfo
Igasugused piletimängud, sealhulgas sotsiaalmeedia kanalites on ilma kontserdi korraldaja kirjaliku nõusolekuta rangelt keelatud.

Jälgi üritust Facebookis.

KONTSERT ON VÄLJA MÜÜDUD!

AJAKAVA
18:00 Avatakse Kontserdimaja uksed ja kohvikud
19:00 Kontsertprogrammi algus. Soojendaja Wolfredt (est)
Üritus on vaheajaga.
Hilinejaid saali ei lubata! Vabandame!
22:00 Ürituse orienteeruv lõpp

ÜRITUSTE LISAINFO
• Vanusepiirangut ei ole
• Kehtiv pilet peab olema igal külastajal, ka sülelapsel.
• Hilinejaid saali ei lubata!
• Pildistamine/ filmimine ei ole lubatud
• Ratastoolis külastaja piletitellimus saata: info@piletilevi.ee                                             
• I rõdu 1 ja 2 rea ning II rõdu 1 rea kohad on piiratud nähtavusega. Serval paikneb ohutuspiire

Kõikide Alexela Kontserdimajas toimuvate sündmuste hinnad sisaldavad teenustasu 0.90€/ pilet, mis suunatakse ettevõtte keskkonnasäästlikusse arengusse.

Korraldaja koduleht: www.fbi.ee

Igasugused piletimängud, sealhulgas sotsiaalmeedia kanalites on ilma kontserdi korraldaja kirjaliku nõusolekuta rangelt keelatud.
Toimumiskoht
Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Estonia pst. 9 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Live Nation Estonia OÜ
Live Nation Estonia OÜ
Staapli 4-33 Tallinn 10415 Harju
+372 615 0051/ livenation@fbi.ee
reg.nr: 10676276
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet MUSTASCH - Killing It For Life Tour MUSTASCH - Killing It For Life Tour Helitehas, Eesti 35.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Välja müüdud ANNE VESKI - Suur sünnipäeva soolokontsert Välja müüdudVälja müüdudANNE VESKI - Suur sünnipäeva soolokontsert Alexela Kontserdimaja, Tallinn, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet BRYAN ADAMS - Shine A Light Tour BRYAN ADAMS - Shine A Light Tour Saku Suurhall, Eesti 50.40 - 100.40
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet DJ KRUSH - World Tour 2020 DJ KRUSH - World Tour 2020 Fotografiska Tallinn, Eesti 29.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Välja müüdud LUDOVICO EINAUDI - Seven Days Walking Tour Välja müüdudVälja müüdudLUDOVICO EINAUDI - Seven Days Walking Tour Alexela Kontserdimaja, Tallinn, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!