logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü
Otsi kaardilt
Vali periood

The Cure - Cure Tour Euro 22

N 6.10.2022 20:00
Arēna Rīga
61.40 - 101.40
Legendaarne The Cure esineb järgmisel aastal Riias
 
6. oktoobril esineb The Cure esmakordselt Riias, Riia Arenal. Tegemist on ainsa kontserdiga Baltikumis ning kuulda saab nii tuntud hitte kui ka palasid bändi uuelt albumilt.
 
Ei ole liialdus kui öelda, et üle 40 aasta tegutsenud Robert Smithi poolt juhitud bänd The Cure on olnud inspiratsiooniks, eeskujuks, julgustuseks ja lohutuseks mitmele generatsioonile kuulajaile, muusikutele, kunstnikele, disaineritele ja teistele loovinimestele. Väga paljudele inimestele on Robert Smith midagi hoopis enamat kui suur juuksepahmakas, must silmalainer ning pisut laiali läinud punane huulepulk, mis on olnud tema pikaajalisteks äratuntavateks välisteks tunnusmärkideks. Sellised lood nagu “Lullaby”, “Friday I’m In Love”, “Just Like Heaven”, “Lovesong”, “Pictures Of You”, “Close To Me”, “In Between Days”, “Boys Don’t Cry”, “Let’s Go To Bed”, “A Strange Day”, “The Lovecats” on tuttavad kõikidele The Cure’i fännidele ning järgmisel sügisel on suur šanss neid Riias elavas esituses kuulda.
 
The Cure (esialgse nimega Easy Cure) sai alguse 1976. aastal Crawley’s, Inglismaal kui Robert Smith koos koolikaaslastega muusikat tegema hakkas. Debüütalbum “Three Imaginary Boys” ilmus 1979. aastal ning kriitikud andsid sellele positiivse hinnangu ja bänd kategoriseerus žanridesse post-punk ja new wave. Järgmise albumiga “Seventeen Seconds” liikus bänd tumedama ja süngema stiili suunas, mis, koos Smithi muutunud imagoga, mõjutasid tugevalt nii sündivat gooti roki žanri kui ka seda ümbritsevat subkultuuri. Nii peetaksegi The Cure’i üheks eredamaks gooti roki näiteks ning pioneeriks. Robert Smith ise on küll ignoreerinud kriitikute püüdeid bändi ühte või teise žanri suruda, öeldes, et ansambel ei ole kategoriseeritav ning tema mängib lihtsalt The Cure’i muusikat, mis iganes see siis ka poleks.
 
Bändi kommertslikus mõttes edukaim album on 1989. aastal ilmunud “Disintegration”, kust pärinevad hitid nagu “Lullaby”, “Lovesong” ja “Pictures of You”. Kuigi bändi teatakse rohkem süngema muusika poolest, on neil ka hulgaliselt rõõmsama tooniga lugusid nagu näiteks “Let’s Go To Bed”, “Inbetween Days”, “Close To Me”, “Just Like Heaven” ning absoluutne superhitt “Friday I’m In Love”.
 
The Cure on karjääri vältel välja andnud 13 stuudioalbumit, mitmeid kontsertalbumeid ja kogumikke, üle 40 singli ning müünud rohkem kui 30 miljonit albumit kokku. Lisaks on ilmunud mitu kontsertfilmi ja nad on kirjutanud soundtrack’e mitmetele filmidele. Robert Smithi stiili on laenanud Tim Burtoni filmikarakter Edward Käärkäsi. Peale seda filmi on Smith ja Burton veel mitmel korral koostööd teinud.
 
Loomulikult on bändi pärjatud ka mitmete väärikate muusikaauhindadega (Brit Awards, MTV Music Video Awards, Ivor Novello Awards jt) ning 2019. aastast alates on neil koht rock’n’rolli kuulsuste hallis (Rock and Roll Hall of Fame).
 
Riia kontserdi erikülalisena astub üles Šoti bänd The Twilight Sad. Arvestades The Cure’i sügavat ja kõikehõlmavat kultuurilist mõju, saab oktoobri algus Riias olema põnev – lisaks kontserdile toimuvad nädala jooksul alates 3. oktoobrist veel mitmed sündmused. Kursis olemiseks jälgige korraldaja L Tips Agency Estonia sotsiaalmeediakanaleid.
 
Vaata ja kuula:
The Cure – Friday I’m In Love https://youtu.be/mGgMZpGYiy8
The Cure – Lullaby https://youtu.be/ijxk-fgcg7c
The Cure – Close To Me https://youtu.be/BjvfIJstWeg
The Cure – Just Like Heaven https://youtu.be/n3nPiBai66M
Näita rohkemNäita vähem
Üritus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
The Cure - Cure Tour Euro 22 N 6.10.2022 20:00 Arēna Rīga 61.40 - 101.40
Üritus The Cure - Cure Tour Euro 22
Kuupäev / Kell N 6.10.2022 20:00
Toimumiskoht Arēna Rīga
Hind 61.40 - 101.40
Hinnainfo
Piletihinnale lisandub toimumiskoha teenustasu 1,20 €
Ostmisel vali enne soodsam hind, kallim hind ei sisalda lisaväärtusi
 
Business Club (sektoris 102, 103, 104) - 99€:
-eraldi sissepääs
-tasuta riietehoid
-avar istumisala
-baar ja toiduala
-eraldi tualett
-eraldi suitsuala õues
 
Lastele vanuses kuni 5a (k.a) sissepääs tasuta, kui istuvad saatja süles
Sissepääs alates 19:00
Kestus ca 3h
 
Toimumiskoht
Arēna Rīga
Skanstes iela 21 Rīga Läti
Ürituse korraldaja
L TIPS AGENCY SIA
L TIPS AGENCY SIA
Bruņinieku iela 93 Rīga LV1009 Rīga
+371 29287233 / info@ltips.lv
info@ltips.lv
reg.nr: 40103193014
Üritus The Cure - Cure Tour Euro 22
Kuupäev / Kell N 6.10.2022 20:00
Toimumiskoht Arēna Rīga
Hind 61.40 - 101.40
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti