logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Sari: Kolm kontserti kolmekümnendaks.

Näita kirjeldustPeida kirjeldus

Tallinna Kammerorkester tähistab 30. sünnipäeva kontserdisarjaga „Kolm kontserti kolmekümnendaks“

Palju õnne, Tallinna Kammerorkestrile, kelle 30. sünnipäev on saabumas. Tähistamine algab kolme kontserdiga, kus iga kord astub orkester lavale koos uute solistide ja eriilmeliste kontserdikavadega.

                                                    

3. märtsil Viimsi Artiumis esitavad Tallinna Kammerorkester ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori naislauljad Eestis vähekuuldud väärt muusikat kontserdil „Kõrvaring V“. Dirigeerib Tõnu Kaljuste ning kavas on Sufjan Stevensi süit albumi "Run Rabbit Run" muusikast ning Kareem Roustomi „Hurry To The Light“.

17. märtsil on EMTA kontserdi- ja teatrimaja suure saali laval sünnipäevakontsert Lõuna-Korea päritolu särava soprani Yena Choi, Tallinna Kammerorkestri ja dirigent Tõnu Kaljuste esituses. Eesti esiettekandele tuleb  Erkki-Sven Tüüri „Deep Dark Shine“, esitamisele tuleb veel siinsele publikule juba tuttav Tüüri „Action. Passion. Illusion“ ning Haydni, Vivieri ja Mozarti looming.

25. märtsil naaseb Tallinna Kammerorkester EMTA kontserdi- ja teatrimaja suurde saali koos tippviiuldaja ja Eesti Festivaliorkestri kontsertmeistri Florian Dondereriga, kellega koos esitatakse Tormist ja Tüüri, Bartokit ja Haydnit.

„Tallinna Kammerorkester on Eestis võib-olla ainuke orkester, kelle ühtsus – see tihti tabamatuks jääv ühine taipamine ja hingamine ilma mängijaid anonüümseks massiks muutmata – on laval olles tunda ja kuulda. Sel aastal 30. tegevusaastapäeva tähistava kollektiivi tuumik ongi täpselt nii kaua koos mänginud ja kindlasti tuntakse üksteist läbi ja lõhki. Aga selles, et ka uuemad liikmed on nii hästi integreerunud, on kindlasti oma osa mängijate õnnestunud valikul ja kindlal ettekujutusel just sellele orkestrile omasest kõlast, mida omakorda on mõjutanud ja kujundanud terve plejaad suurepäraseid välis- ja kodumaiseid dirigente, kes on TKOga aastate jooksul koostööd teinud.“ (Sirp, 03.02.2023)

Tallinna Kammerorkestri, asutatud 1993. aastal, kunstiline juht ja peadirigent on Tõnu Kaljuste. 2014. aastal oli Tallinna Kammerorkester kaastegev Arvo Pärdi autoriplaadil „Adam’s Lament", mis tõi dirigent Tõnu Kaljustele Grammy.

Vaata lisaks: www.tko.ee

Üritused

Üritusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti