logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü
Otsi kaardilt
Vali periood

XVIII Tallinna Kammermuusika Festival

P 21.8.2022 19:00 - P 28.8.2022 21:30
6.20 - 61.20
Näita kirjeldustPeida kirjeldus

XVIII TALLINNA KAMMERMUUSIKA FESTIVAL “HELIMAAGIA”


Mustpeade maja Valge saal
P 21.08 kl 19 
FESTIVALI AVAKONTSERT
Prantsuse värvid.
Impressionistide helge kõlamaailm ja Galina Grigorjeva helimaalingud.
Ravel - Introduction et allegro harfile, flöödile, klarnetile ja keelpillikvartetile
Debussy - Sonaat flöödile, vioolale ja harfile
                            ***

Galina Grigorjeva - Lõputu kaanon keelpillikvartetile
Claude Debussy (seade keelpillikvartetile M. Männi) - Ariettes oubliées

Esinejad: Tuuri Dede (mezzosopran), Triin Ruubel-Lilleberg (viiul), Maano Männi (viiul),
Andres Kaljuste (vioola), Johanna Vahermägi (vioola), Indrek Leivategija (tšello),
Heili Rosin-Leivategija (flööt), Soo Young Lee (klarnet, L- Korea) ja Lily-Marlene Puusepp (harf, Soome).
Pilet: 20/15

Mustpeade maja Valge saal
E 22.08 kl 19
CÉSAR FRANCK – 100% PURE ADRENALINE!
Romantilise muusika parnass suure helilooja 200. sünniaasta puhul.
Ettekandele tulevad Francki kaks õilist ja suurejoonelist kammerteost.
Francis Kleynjans - Hommage à César Franck vioolale ja kitarrile
César Franck - Viiulisonaat A-duur
                   ***
César Franck - Klaverikvintett f-moll

Esinejad: Triin Ruubel-Lilleberg (viiul), Maksim Štšura (klaver),
Henri Sigfridsson (klaver, Soome), Kirill Ogorodnikov (kitarr),
Festivali keelpillikvartett
Pilet: 15/10

Mustpeade maja Valge saal 
T 23.08 kl 19 
FESTIVALI SALONG
Heast atmosfäärist vürtsitatud muusika klaasikeses kihisevas.
Kontserdipileti hind sisaldab pokaali hõrgutavat käsitöösiidrit.
W. A. Mozart - Avamäng ooperile Võluflööt (seade klaverile)
Chopin/Godowski - Valik etüüde op 10 vasakule käele
                   ***
Tõnis Kaumann - Ausgewählte Salonstücke
1. Exotische Rhytmen
2. Tango
Aaron Jay Kernis - 100 Greatest Dance Hits kitarrile ja keelpillikvartetile

Esinejad: Henri Sigfridsson (klaver, Soome), Maksim Štšura (klaver),
Kirill Ogorodnikov (kitarr), Andrei Valigura (viiul), Maano Männi (viiul),
Zita Zemoviča (vioola, Läti), Indrek Leivategija (tšello) ja Marcel Johannes Kits (tšello).
Pilet: 15/10

Rootsi-Mihkli kirik
K 24.08 kl 21 
MEDITATSIOON
Meeleolu loov kontsert küünlavalgel.
J.S. Bach - Tšellosüit nr 1
Paul Smadbeck - Rhythm Song marimbale
Arvo Pärt - Peegel peeglis fagotile ja klaverile
Lauri Jõeleht - Öö saabumine kitarrile ja inglissarvele
José Lezcano - Recollections kitarrile ja inglissarvele
Galina Grigorjeva - Fata Morgana waterphonile (vesiharf) ja kahele tšellole
(maailma esiettekanne, festivali tellimusteos)

Esinejad: Theodor Sink (tšello), Indrek Leivategija (tšello), Henri Sigfridsson (klaver, Soome), 
Etienne Boudreault (fagott, Kanada), Tanel Eiko Novikov (marimba), 
Galina Grigorjeva (waterphone), Duo Telluur Kirill Ogorodnikov (kitarr) ja Heli Ernits (inglissarv)
Pilet: 15/10

Mustpeade maja Valge saal
N 25.08 kl 19 
AEGADE LÕPUST
Messiaeni sõjavangilaagris kirjutatud meistriteose sisekaemusesse toob helgust Ukraina suurkuju Silvestrovi helide maailm.
Esinevad Eesti üks hinnatumaid kammeransambleid Trio´ 95 ja poeetilise kõlaga klarnetist Eneko Iriarte.
Tōru Takemitsu - Rain Tree Sketch II  In memory of Olivier Messiaen
Valentin Silvestrov - Fugitive visions of Mozart 
Olivier Messiaen - Kvartett aegade lõpust

Esinejad: Trio´95 - Robert Traksmann (viiul), Marcel Johannes Kits (tšello) ja Rasmus Andreas Raide (klaver)
Eneko Iriarte Velasco (klarnet, Hispaania)
Pilet: 15/10

Mustpeade maja Valge saal
R 26.08 kl 19 
FOLK KLASSIKAS
Rahvuslik koloriit temperamendiga. Vaimukad ja teravmeelsed teosed eri rahvusest muusikute esituses. 2022. aasta Rahvusvahelise Nielseni  konkursi (Taani) I preemia võitja Hans Christian Aavik tõlgendab Enescu sonaati mustlasliku kirega.
Myroslav Skoryk - Karpaatia rapsoodia viiulile ja klaverile
György Ligeti - Kuus bagatelli puhkpillikvintetile
Malcolm Arnold - Three shanties puhkpillikvintetile
                           ***
George Enescu - Sonaat nr 3 viiulile ja klaverile

Esinejad: Hans Christian Aavik (viiul), Olga Sheleshkova (viiul, Ukraina), Karolina Žukova (klaver), 
Heili Rosin-Leivategija (flööt), Riivo Kallasmaa (oboe), Eneko Iriarte Velasco (klarnet, Hispaania),
Kreete Perandi (metsasarv) ja Etienne Boudreault (fagott, Kanada)
Pilet: 15/10

Hopneri Maja
L 27.08 kl 15
PEREKONTSERT
“Teekond kammermuusikasse” - suurepärane võimalus tutvumiseks muusikamaailmaga kaasahaaravas  kontserdiprogrammis.
Esinevad Tallinna Kammermuusika Festivali interpreedid
Kontserdi viib läbi pianist Marite Männi, kes tegeleb innovaatiliste muusikaprojektidega Hamburgis tegutsevas organisatsioonis TONALi.
Pilet: 10/5

Jaani kirik
P 28.08 KL 19 
FESTIVALI GALA
“Helimaagia”
Festivali Kammerorkester
, solistid Hans Christian Aavik (viiul) ja Grégoire Blanc (theremin, Prantsusmaa)
Max Richter - On the Nature of Daylight
Vaughan Williams - The Lark Ascending
Galina Grigorjeva- Palve thereminile ja keelpilliorkestrile (2022.aasta versioon Tallinna Kammermuusikafestivali jaoks
Pilet: 20/15

"Augustikuu viimasel nädalal avanevad taaskord Tallinna vanalinna saalide uksed, et lasta kõlada tipptasemel kammermuusikal ning jagada seda vaimustava publikuga. Maagia mõiste on hästi lai, on valget ja musta, kõrget ja madalat maagiat. Kaitsemaagia hoiab või kaitseb meid, hävitav maagia kahjustab teisi. Muusika võib samuti olla maagia, olgu selleks sugestiivne heliteos, inspireeriv artist kes toob kuuldavale instrumendi lummava kõla või kontserdi eriline meeleolu. "Helimaagia" püüab tabada kaheksa kontserdiga kõike seda mis eelpool mainitud ja ehk sedagi, mida sõnadesse panna pole võimalik." - Maano Männi, festivali kunstiline juht.

„Tallinna Kammermuusika Festival sündis unistusest korraldada suurejooneline Eesti  tippude paraad, kus publik saaks lühikese perioodi jooksul ülevaate meie solistide paremikust.” - Tallinna Kammermuusika Festivali kunstiline juht 2005-2019, Muusikute fondi PLMF asutaja, ooperilaulja Pille Lill.

Sündmuse koduleht: https://www.tallinnkammerfest.ee/

Festivali sündmused

Sündmusi ei leitud
Osta pilet XVIII Tallinna Kammermuusika Festivali avakontsert XVIII Tallinna Kammermuusika Festivali avakontsert Mustpeade maja Valge saal, Eesti 16.20 - 51.20
Osta pilet XVIII Tallinna Kammermuusika Festivali pass XVIII Tallinna Kammermuusika Festivali pass - Mustpeade maja Valge saal, Rootsi-Mihkli kirik, Hopneri maja, Jaani kirik, Eesti 41.20 - 61.20
Osta pilet XVIII Tallinna Kammermuusika Festivali kontsert "CÉSAR FRANCK 100% PURE ADRENALINE!" XVIII Tallinna Kammermuusika Festivali kontsert "CÉSAR FRANCK 100% PURE ADRENALINE!" Mustpeade maja Valge saal, Eesti 11.20 - 51.20
Osta pilet XVIII Tallinna Kammermuusika Festivali salong XVIII Tallinna Kammermuusika Festivali salong Mustpeade maja Valge saal, Eesti 11.20 - 51.20
Osta pilet XVIII Tallinna Kammermuusika Festivali kontsert "Meditatsioon" XVIII Tallinna Kammermuusika Festivali kontsert "Meditatsioon" Tallinna Rootsi-Mihkli kirik, Eesti 11.20 - 51.20
Osta pilet XVIII Tallinna Kammermuusika Festivali kontsert "Aegade Lõpust" XVIII Tallinna Kammermuusika Festivali kontsert "Aegade Lõpust" Mustpeade maja Valge saal, Eesti 11.20 - 51.20
Osta pilet XVIII Tallinna Kammermuusika Festivali kontsert "Folk Klassikas" XVIII Tallinna Kammermuusika Festivali kontsert "Folk Klassikas" Mustpeade maja Valge saal, Eesti 11.20 - 51.20
Osta pilet XVIII Tallinna Kammermuusika Festivali perekontsert XVIII Tallinna Kammermuusika Festivali perekontsert Hopneri maja, Eesti 6.20 - 51.20
Osta pilet XVIII Tallinna Kammermuusika Festivali gala "Helimaagia" XVIII Tallinna Kammermuusika Festivali gala "Helimaagia" Jaani kirik, Tallinn, Eesti 16.20 - 51.20
Laadimine...
Lae uuesti
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti