Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Rahvusvaheline Vaimulikumuusika festival CREDO - Müüdid ja reaalsus

P 28.10.2018 19:00
Tartu Pauluse kirik
10.50 - 12.50
"MÜÜDID JA REAALSUS. DILOOGIA KONTRATENOR JA ORELILE"

Kastraadist lauljad, kontratenorid... Neid lauljaid ümbritsevad müüdid ja legendid.  Kontratenoritele omistatakse erinevaid koolkondi, kuid see on ainult üks — bel canto. Kui ongi väikseid jooni, need on kõigest jooned, mitte uus portree. Arvatakse, et sellised hääled peavad esitama ainult barokkstiilis muusikat (kastraadist lauljate tippaeg) või palasid, mis on kirjutatud spetsiaalselt neile. See on vale arvamus! Ei tasu suhtuda kontratenorisse kui millessegi ebareaalsesse! Meie programm on üles ehitatud kaheosalise diloogiana. Esimene on müüdid, teine aga reaalsus. Kus on müüdid, kus reaalsus on juba teie otsustada. Kõlavad Pergolesi, Händeli, Marcello, Mancini, Falvo, Curtise, Rodrigo ja muude heliloojate teosed.

Rahvusvaheliste konkursside laureaat Oleg Bezinskihh on esimene ja ainuke kontratenor, kes lõpetas Peterburi Konservatooriumi selle õppeasutuse 150-aastase ajaloo jooksul. "Ta on kutsutud osalema Maria Antonia Walpurgise ooperi "Talestri" Euroopa esietendusel. Pärast edukat esinemist Saksamaal laulab Oleg  Mstislav Rostropovitši ja Galina Višnevskaja ees ning teda nimetatakse "Vene imeks". Samal aastal sõidab noor laulja Mstislav Rostropovitši rahvusvahelisele Evian Festivalile, kus esitab esimest korda Prantsusmaal Gija Gantseli kantaati "Diplipito".  Bezonskihh esines kontsertprogrammidega Ameerikas, Saksamaal, Hispaanias, Prantsusmaal, Šveitsis, Poolas, Soomes, Mongoolias, Baltimaades. Peale romansside, laulude ja ooperipartiide esitamise on Oleg Bezinskihh helindanud ka animafilmide kangelasi.   Walt Disney company kutsus Bezinskihh dubleerima kuulsat Miki-Hiirt ning usaldas esitama printsi partii "Lumivalgekese ja seitsme päkapiku" animafilmi venekeelses versioonis.

Oleg Bezinskohh on festivali „Üheksa Muusat“ ja festivali „Muusika Poliitika ja Piirideta“ kunstiline juht.

Venemaa teeneline artist, rahvusvaheliste konkursside laureaat Daniel Zaretski lõpetas Leningradi Konservatooriumi klaveri ja oreli erialal. Esineb kontsertidega alates 1986. aastast ning on sõitnud läbi praktiliselt kõik Euroopa riigid. Mängis peaaegu kõikidel orelitel üle kogu endise Nõukogude Liidu. Esimene Venemaa orelimängija, kes esines Lõuna-Ameerikas (Brasiilia, Uruguay, Argentiina). 

2000. aastal, esitas J. S. Bachi 250. surma-aastapäevaks kontsertide tsüklis kõik helilooja oreliteosed.

Osales paljudel suurtel Lääne-Euroopa orelifestivalidel, andis välja 7 CD-d.   Paljude mainekate rahvusvaheliste kontsertide žürii liige. Alates 2011. aastast on konservatooriumi oreli ja klavessiini õppetooli juhataja, professor. 

Peakonsultant uute orelite ehitamisel ja vanade instrumentide restaureerimisel Venemaal ja mujal maailmas.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Rahvusvaheline Vaimulikumuusika festival CREDO - Müüdid ja reaalsus P 28.10.2018 19:00 Tartu Pauluse kirik 10.50 - 12.50
Hinnainfo
Täispilet 12 €
Õpilane/tudeng/pensionär/laps al 7. a 10 €
Erivajadusega klient/saatja 10 €

Lastele vanuses kuni 6 eluaastat (k.a.) on sissepääs tasuta

Sissepääs alates 18:00
Ürituse kestus on 2 tundi, vaheaeg 15 minutit
Pildistamine/filmimine ei ole lubatud

Soovitatav vanusele alates 6. eluaastast
Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Credo Festivalid MTÜ
Raua 1/ Pronksi 6 Tallinn 10124 Harjumaa
+372 5132213
zoya@festivalcredo.com