logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü
Otsi kaardilt
Vali periood

VIRGO VELDI, TOOMAS VAVILOV, IRINA ZAHHARENKOVA

K 16.2.2022 18:00
Tallinna Raekoda
Hea piletiostja!
 
Kahjuks jääb ära tänane, 16.02 Tallinna Talvefestivali kontsert “VIRGO VELDI, TOOMAS VAVILOV, IRINA ZAHHARENKOVA”.
 
Piletid ostetakse tagasi või vahetatakse ümber teiste Tallinna Talvefestivali kontserdipiletite vastu: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/xv-tallinna-talvefestival-tosta-pilk-ja-ava-suda-76493/
 
Enda soovist palume pdf-pileti omanikel teada anda aadressil tagasiost@piletilevi.ee, kirja sisus märkida enda tellimuse number ja vahetuse korral uue kontserdi info.
Müügipunktist ostetud pileti saab tagastada või vahetada kõikides Piletilevi müügipunktides, v.a Circle-K teenindusjaamad ja Viru Keskuse müügipunkt.
Virgo Veldi (saksofon), Toomas Vavilov (klarnet) ja Irina Zahharenkova (klaver)
Kavas:
Liis Jürgens (*1983)
Silmapiir altsaksofonile ja klaverile (2000, versiooni esiettekanne)
Liis Jürgens teosest Silmapiir: Kaugusse vaatamine on üks meeldiv ja igatsuslik tegevus ning silmapiiregi võib olla väga erinevaid – sirgelt kulgevaid, pisemate lainetega või hoopis mägiste sakkidega. Üks omapärasemaid nähtud silmapiiridest oli Reikjavíkis, kus mägede joonis oleks justkui laulnud, tähistanud müütilist meloodiat. Originaalis aastal 2000 viiulile ja klaverile kirjutatud pala Silmapiir eripäraks on see, et teos ootas oma esiettekannet koguni 19 aastat. Esmaettekanne toimus lõpuks Pöide kirikus 16. juunil 2019 ja sai seal kohapeal pühendatud Saaremaad ümbritsevale silmapiirile.
Ester Mägi (1922-2021)
Sonaat
Jacques Charpentier (1933-2107)
Gavambodi 2
Robert Schumann (1810-1856)
Adagio ja Allegro
Jean Sibelius (1865-1957)
Nokturn op 51
Claude Debussy (1862-1918)
Rapsoodia
Jules Demersseman (1833-1866)
Fantaisie sur un thème original / Fantaasia
 
 
VIRGO VELDI on Eesti üks säravamaid interpreete. Ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli (1988, õp. Villu Veski) ja Tallinna Konservatooriumi (1993). Magistrikraadi omandas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (1997, prof. Olavi Kasemaa) ja Helsingi Sibeliuse Akadeemias (2004, prof. Pekka Savijoki). V. Veldi on saavutanud III preemia Eesti puupuhkpillimängijate konkursil Tallinnas (1990) ning võitnud I preemia ja publikupreemia Eesti noorte interpreetide konkursil “Con Brio“ (1996). Ta on töötanud saksofoniõpetajana G. Otsa nim Muusikakoolis ja Sibeliuse Gümnaasiumis Helsingis. Aastast 2001 on V. Veldi EMTA saksofonieriala õppejõud (aastast 2012 dotsent) ning ta on juhendanud meistrikursuseid erinevates Euroopa riikides. V. Veldi on esinenud saksofonisolistina mitmete tuntud orkestritega ning osalenud Nyyd Ensemble’i projektides. Teda on kutsutud esinema erinevatele festivalidele ning ta on teinud koostööd selliste dirigentidega nagu A. Rjabov, N. Aleksejev, T. Kaljuste, R. Joost, L. Sirp, M. Murdvee jt. Mitmed Eesti heliloojad nagu T. Kõrvits, G. Grigorjeva, T. Tulev, P. Uusberg on kirjutanud teoseid just V. Veldile. Ta on andnud suurel hulgal kammerkontserte nii kodu kui välismaal. Tema ansamblipartneriteks on olnud I. Ilja R. Taal, M. Mikalai, P. Paemurru jpt. Samuti on ta osalenud popmuusika kontsertidel koos selliste artistidega nagu A. Veski, I. Linna, D. Benton, K. Toome, T. Padar jpt. V. Veldi on olnud pikaaegne saksofonimängija ansamblis 2QS. Aastatel 1999-2014 oli ta saksofonikvarteti Saxest liige ja kunstiline juht. V. Veldi on Muusikute fondi PLMF stipendiaat.

TOOMAS VAVILOV on Eesti üks tunnustatumaid klarnetimängijaid. Ta on lõpetanud klarneti erialal Tallinna Muusikakeskkooli (1988, õp. Ülo Üksik) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (1992, prof. Hannes Altrov), samas ka orkestri dirigendina (1998, prof. Jüri Alperten). Ta on täiendanud end dirigeerimise alal Jonas Aleksa ja Roman Matsovi juures ning klarnetistina on ta osalenud Karl Leisteri ja Ivan Mozgovenko meistriklassides. Aastal 1990 võitis ta Eesti puhkpillimängijate konkursil esikoha. T. Vavilov on olnud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri teine dirigent (2004–2006) ning Teatri Vanemuine muusikajuht ja peadirigent (2006-07). Lisaks on ta töötanud Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Läti Raadio kooriga. Klarnetistina on ta andnud kontserte Eestis, Soomes, Rootsis, Lätis, Saksamaal, Belgias, Austraalias ja mujal. T. Vavilov on EMTA professor ja puhkpilliosakonna pedagoog ning on kuulunud ka erinevate konkursside žüriidesse. T. Vavilov on pälvinud Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia (2001) ja interpreedi aastastipendiumi (2005).

IRINA ZAHHARENKOVA on oma generatsiooni üks väljapaistvamaid ja maailmas enim tunnustust pälvinud pianiste. Ta alustas klaverimänguga nelja-aastaselt koos emaga ja jätkas Tallinna Georg Otsa nim. Muusikakoolis (prof. Mare Ots) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA, klaver, prof. Lilian Semper, klavessiin, prof. Maris Valk-Falk), kus lõpetas magistriõpingud aastal 2003 (prof. L. Semper). I. Zahharenkova õpingud jätkusid EMTA doktorantuuris aastatel 2003–2011. Helsingi Sibeliuse Akadeemia magistrikraadi kaitses ta aastal 2010 (prof. Hui-Ying Liu-Tawaststjerna). I. Zahharenkova on osalenud paljude maailmas tuntud pianistide meistrikursustel (S. Kovachevich, A. Hewitt, A. Schiff, V. Merzhanov, H. Dreyfus, P. Hantaï, C. Stembridge, P. Vapavuori jt) ja võitnud peapreemiaid sellistelt rahvusvahelistelt konkurssidelt nagu M. Čiurlionise nim. konkurss (Leedu, 2003), konkurss “Premio Jaén” (Hispaania, 2004), festivali “Van Vlaanderen” haamerklaverikonkurss Brügges (Belgia, 2004), konkurss Epinal’is (Prantsusmaa, 2004), “Praha kevade“ klavessiinikonkurss (Tšehhi, 2005), G. Enescu nim. klaverikonkurss (Rumeenia, 2005), konkurss Genfis (Šveits, 2005), Alessandro Casagrande nim. konkurss (Itaalia, 2006), J. S. Bachi nim. klaverikonkurss Leipzigis (Saksamaa, 2006), Villa-Lobose nim. konkurss (Brasiilia, 2006) ning A. Rubinsteini nim. pianistide konkurss (Iisrael, 2008). I. Zahharenkova on esinenud rahvusvahelistel festivalidel Itaalias, Saksamaal, Soomes, Norras jm, mainekal Kuhmo kammermuusikafestivalil nagu ka Eivere Klaverifestivalil ja Tallinna Kammermuusikafestivalil on ta järjepidevalt kutsutute esireas. Ta on astunud üles solistina mitmete orkestrite ees, sh Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Helsingi Linnaorkester, Iisraeli Filharmoonikud, Orchestre de la Suisse Romande ja Orchestre National de Lorraine ning annab pidevalt kammerkontserte nii klaveri kui ka klavessiini sooloteostega. Ilmunud on kaks kompaktplaati tema interpretatsioonidega: J. S. Bachi Goldbergi variatsioonid BWV 988 (2010, Classical Recordings) ja D. Scarlatti sonaadid (2012, Classical Records) ning DVD “Keyboard Juggleress / Klahvpillivõlur” (2009, Estonian Records Production). Viimased salvestused Jaapanis ja Zürichis maailma juhtivates salvestusstuudiotes ootavad väljaandmist. I. Zahharenkova repertuaar on väga lai, hõlmates teoseid barokist kaasaegse muusikani. Käesoleval ajal õpetab ta Sibeliuse Akadeemias, Soomes ning EMTA-s. Enesetäiendamiseks on ta õppinud lisaks orelit, keemiat, teoloogiat ja Eesti-Soome filoloogiat. I. Zahharenkova on Muusikute fondi PLMF stipendiaat.

XV Tallinna Talvefestival “Tõsta pilk ja ava süda” 11.02-20.02 toob pimedasse veebruarikuusse pisut valgust ja rõõmu ning ootab publikut kontsertidele Tallinna Filharmoonia Mustpeade Majja, Tallinna Raekotta ning Kaarli- ja Rootsi-Mihkli kirikusse. Kõrvuti Eesti tuntud muusikutega esinevad külalised Leedust, Belgiast ja Norrast. Festivali kunstiline juht on PLMF looja Pille Lill.

Alates 2006. aastast on festival pööranud tähelepanu abivajajatele meie ühiskonnas selleks loodud heateo algatusega “Tõsta pilk ja ava süda”

2022. aasta kampaania kogub vahendeid Pahkla intellektipuudega inimeste külakogukonna küünalde valmistamise töökojale kvaliteetsete töövahendite ja küünlavaha sulatamise seadmete uuendamiseks.

Muusikute fond PLMF eraldab Pahkla külakogukonnale 25% festivali piletitulust ning kutsume häid inimesi ja organisatsioone ostma nii festivali pileteid kui ka annetama: MTÜ Muusikute täiendõppe keskus, EE037700771003227591, AS LHV Pank, märgusõnaga „Tõsta pilk ja ava süda“.

Festivali programm: (vt. ka PLMF Virumaa Muusikafestivali 18.-27.02 programmi)

Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja
11.02 kl 18
FESTIVALI AVAKONTSERT
Irina Zahharenkova klaveriõhtu
Beethoven
Pilet 15/10€

Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja
12.02 kl 18
I Rahvusvahelise Klaverikammermuusika Konkursi
Tallinna Filharmoonia ja PLMF laureaadid
Peeter Margus (viiul) ja Lukas Gedvilas (klaver, LIT)
Franck, Janáček, Say, Karja (maailma esiettekanne) jt
Pilet 15/10€
Kontsert toimub koostöös Tallinna Filharmooniaga

Tallinna Raekoda
IGATSUS
13.02 kl 18
Kadi Jürgens (mezzosopran), Hein Boterberg (klaver, Belgia)
Berlioz, Barber, Strauss jt
Pilet: 15/10€
Kontsert toimub koostöös Belgia Suursaatkonnaga Eestis

Rootsi-Mihkli kirik
NOORED TALENDID SÕBRAPÄEVAL
14.02 kl 15
Valle-Rasmus Roots (tšello) ja Tähe-Lee Liiv (klaver)
Faure, Grieg jt
Vaba sissepääs

Tallinna Raekoda
16.02 kl 18
Virgo Veldi (saksofon), Toomas Vavilov (klarnet)
Irina Zahharenkova (klaver)
L. Jürgens, Mägi, Charpentier, Sibelius, Copland jt
Pilet 15/10€

Tallinna Raekoda
18.02 kl 18
Klarnetikvartett
Marten Altrov, Martin Kuusk, Kerit Ilves, Margus Parind
Crusell, Mendelssohn, Lutoslawski jt
Pilet 15/10€

Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja
19.02 kl 18
Aksel Kolstad (klaver, Norra)
Bach, Rahmaninov, Kolstad jt
Pilet 15/10€
Koostöös Norra Suursaatkonnaga Eestis

Tallinna Kaarli kirik
OLE HOITUD, EESTI!
20.02 kl 18
ETV TÜTARLASTEKOOR, dirigent Aarne Saluveer
LASTEKOOR RADUGA, dirigent Natalja Kuzina
Neeme Ots (trompet), Tiia Tenno (orel)
Kreek, Tormis, Uusberg, Ehala, Kõrvits, Eller jt
Pilet: 15/10€

MUUSIKUTE FOND PLMF loodi 2003. aastal ooperilaulja Pille Lille eestvedamisel missiooniga igakülgselt toetada andekaid muusikuid nende professionaalsete oskuste edasiarendamisel. Fondi kammerkontserdid on aastaringselt oodatud üle Eesti nii suuremates linnades kui väikestes asulates peamiselt kontserdisarjade “Meistrite Akadeemia” ja “Hingemuusika” raames. Noortele viiakse muusikapisik kätte otse koolitundi kõige väljapaistvamate Eesti solistide esitusel. PLMF korraldab traditsiooniliselt viite festivali: Rapla Kirikumuusika Festival, Eivere Klaverifestival, Tallinna Kammermuusika Festival, Tallinna Talvefestival ning Virumaa Muusikafestival ja on koostööpartneriks Valga-Valka Seitsme kiriku festivalile. Festivalide raames viiakse läbi rahvusvahelisi suvekoole noortele keelpillimängijatele, vokalistidele ning pianistidele. PLMF eestvedamisel toimub Vabariiklik vokalistide konkurss ning erinevad meistrikursused. Üheks väljundiks noorte annete esiletõstmiseks on Tallinna Kammermuusika Festivalil perekond Kelami poolt väljaantavad iga-aastased preemiad „Noor laulja, muusik, helilooja või dirigent“. 2017. aastal avati Tallinnas PLMF Academia Nova Keskus, mis ootab õppima muusikahuvilisi olenemata vanusest aastaringselt. Huvikooli õpetajateks on fondiga koostöös olevad professionaalsed muusikud. Fondi tugevuseks on aktiivne rahvusvaheline tegevus olles koostöös klassikalise muusika valdkonna ülemaailmsete katusorganisatsioonidega (sh ISPA, EFA, IAMA). Koos välispartneritega on korraldatud alates 2008. aastast erinevaid vahetus- ja koostööprojekte (sh Euroopa Liidu ja Integratsiooni projektid). Seoses välistegevuste laienemisega on loodud PLMF Arts Management eesmärgiga arendada artistide esindamist väljaspool Eestit.

Sündmuse koduleht: https://plmf.ee/et/tallinna-talvefestival-2/

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
VIRGO VELDI, TOOMAS VAVILOV, IRINA ZAHHARENKOVA K 16.2.2022 18:00 Tallinna Raekoda
Sündmus VIRGO VELDI, TOOMAS VAVILOV, IRINA ZAHHARENKOVA
Kuupäev / Kell K 16.2.2022 18:00
Toimumiskoht Tallinna Raekoda
Hinnainfo
Täispilet 15 €
Sooduspilet õpilastele / tudengitele / pensionäridele 10 €
Toetajapilet 30 € Toetajapiletiga toetad Tallinna Talvefestivali jätkusuutliku toimumist.
Pilet tagab sissepääsu ühele kontserdile.
 
Uksed avatatud 1 tund enne kontserdi algust.
Palume tulla varem ning saabumisel valmis panna Covid-19 tõend koos isikut tõendava dokumendi ja kontserdi pääsmega.
Palume Teid turvalisuse eesmärgil kanda maski kogu ürituse jooksul.
Toimumiskoht
Tallinna Raekoda
Raekoja plats 1 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Muusikute fond PLMF (Muusikute täiendõppe keskus MTÜ)
Muusikute fond PLMF (Muusikute täiendõppe keskus MTÜ)
Vana-Kalamaja 41-1 Tallinn 10415 Harjumaa
+372 5114077
plmf@plmf.ee
reg.nr: 80182742
Sündmus VIRGO VELDI, TOOMAS VAVILOV, IRINA ZAHHARENKOVA
Kuupäev / Kell K 16.2.2022 18:00
Toimumiskoht Tallinna Raekoda
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet XVIII Tallinna Kammermuusika Festivali avakontsert XVIII Tallinna Kammermuusika Festivali avakontsert Mustpeade maja Valge saal, Eesti 16.20 - 51.20
Osta pilet XVIII Tallinna Kammermuusika Festivali pass XVIII Tallinna Kammermuusika Festivali pass - Mustpeade maja Valge saal, Rootsi-Mihkli kirik, Hopneri maja, Jaani kirik, Eesti 41.20 - 61.20
Osta pilet XVIII Tallinna Kammermuusika Festivali kontsert "CÉSAR FRANCK 100% PURE ADRENALINE!" XVIII Tallinna Kammermuusika Festivali kontsert "CÉSAR FRANCK 100% PURE ADRENALINE!" Mustpeade maja Valge saal, Eesti 11.20 - 51.20
Osta pilet XVIII Tallinna Kammermuusika Festivali salong XVIII Tallinna Kammermuusika Festivali salong Mustpeade maja Valge saal, Eesti 11.20 - 51.20
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti