logo
Ostukorv: 0
logo
Vali periood:
Ostukorv: 0
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

XV Tallinna Talvefestival Tõsta pilk ja ava süda.

K 16.2.2022 18:00
Näita kirjeldustPeida kirjeldus

XV Tallinna Talvefestival “Tõsta pilk ja ava süda” 11.02-20.02 2022  

Juubelifestival toob pimedasse veebruarikuusse pisut valgust ja rõõmu ning ootab publikut kontsertidele Tallinna Filharmoonia Mustpeade Majja, Tallinna Raekotta ning Kaarli- ja Rootsi-Mihkli kirikusse. Kõrvuti Eesti tuntud muusikutega esinevad külalised Leedust, Belgiast ja Norrast. Festivali kunstiline juht on PLMF looja Pille Lill.

Festivali avab klaveriõhtuga oma generatsiooni üks väljapaistvamaid ja maailmas tunnustust pälvinud pianist Irina Zahharenkova. Tallinna Filharmoonia Mustpeade Majas kõlab 11. veebruaril kell 18 Ludwig van Beethoven. Rõõmustame linnaelanikke ja külalisi traditsiooniliselt vaba sissepääsuga kontserdiga 14. veebruaril kell 15.00 Rootsi-Mihkli kirikus, kus esinevad noored talendid Valle-Rasmus Roots ja Tähe-Lee Liiv. 20. veebruaril kell 15.00 tähistame iga aastase suurejoonelise kontserdiga Tallinna Kaarli kirikus Eesti Vabariigi sünnipäeva. Esinevad ETV Tütarlastekoor Aarne Saluveeri juhendamisel ja PLMF keelpillikvartett.

Alates 2006. aastast on festival pööranud tähelepanu abivajajatele meie ühiskonnas selleks loodud heateo algatusega “Tõsta pilk ja ava süda”

2022. aasta kampaania kogub vahendeid Pahkla intellektipuudega inimeste külakogukonna küünalde valmistamise töökojale kvaliteetsete töövahendite ja küünlavaha sulatamise seadmete uuendamiseks.

„SA Pahkla Camphilli küla, kui organisatsioon on tänaseks tegutsenud ligi 30 aastat ning selle aja jooksul oleme panustanud kõik oma jõupingutused tervikliku elu- ja töökeskkonna loomisele”, ütleb SA juhatuse liige Tiit Urva. “Meie külaelanike üks tähtsamaid igapäeva tegevusi on nii kodu kui ka välismaal nõutud ja hinnatud vahaküünalde valmistamine. Oleme tänulikud kõigile abilistele, kes ühel või teisel moel panustavad meie küla elu arengusse”.

Muusikute fond PLMF eraldab Pahkla külakogukonnale 25% festivali piletitulust ning kutsume häid inimesi ja organisatsioone ostma nii festivali pileteid kui ka annetama: MTÜ Muusikute täiendõppe keskus, EE037700771003227591, AS LHV Pank, märgusõnaga „Tõsta pilk ja ava süda“.

Heateo algatuse “Tõsta pilk ja ava süda” raames on varasematel aastatel toetatud Käo puuetega laste keskust muusikaterapeutide koolitamiseks ja pillide ostmiseks; Nirk MTÜ-d igapäevaste sõidukulude katteks; Saaremaa lapsi pillide ostmiseks; andekaid Eesti interpreete selleks loodud Pillifondi kaudu kvaliteetsete instrumentide soetamiseks; Tallinna ja Harjumaa Lasterikaste Perede Liitu toidu vedamiseks mõeldud bussi soetamiseks; Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakooli tugiõpetajaid; muusikainstrumentide soetamist SOS Lasteküla andekatele lastele.

Festivali programm: (vt. ka PLMF Virumaa Muusikafestivali 18.-27.02 programmi)

Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja
11.02 kl 18
FESTIVALI AVAKONTSERT
Irina Zahharenkova klaveriõhtu
Beethoven
Pilet 15/10€

Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja
12.02 kl 18
I Rahvusvahelise Klaverikammermuusika Konkursi
Tallinna Filharmoonia ja PLMF laureaadid
Peeter Margus (viiul) ja Lukas Gedvilas (klaver, LIT)
Franck, Janáček, Say, Karja (maailma esiettekanne) jt
Pilet 15/10€
Kontsert toimub koostöös Tallinna Filharmooniaga

Tallinna Raekoda
IGATSUS
13.02 kl 18
Kadi Jürgens (mezzosopran), Hein Boterberg (klaver, Belgia)
Berlioz, Barber, Strauss jt
Pilet: 15/10€
Kontsert toimub koostöös Belgia Suursaatkonnaga Eestis

Rootsi-Mihkli kirik
NOORED TALENDID SÕBRAPÄEVAL
14.02 kl 15
Valle-Rasmus Roots (tšello) ja Tähe-Lee Liiv (klaver)
Faure, Grieg jt
Vaba sissepääs

Tallinna Raekoda
16.02 kl 18
Virgo Veldi (saksofon), Toomas Vavilov (klarnet)
Irina Zahharenkova (klaver)
L. Jürgens, Mägi, Charpentier, Sibelius, Copland jt
Pilet 15/10€

Tallinna Raekoda
18.02 kl 18
Klarnetikvartett
Marten Altrov, Martin Kuusk, Kerit Ilves, Margus Parind
Crusell, Mendelssohn, Lutoslawski jt
Pilet 15/10€

Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja
19.02 kl 18
Aksel Kolstad (klaver, Norra)
Bach, Rahmaninov, Kolstad jt
Pilet 15/10€
Koostöös Norra Suursaatkonnaga Eestis

Tallinna Kaarli kirik
Tallinna Kaarli kirik
OLE HOITUD, EESTI!
20.02 kl 18
ETV TÜTARLASTEKOOR, dirigent Aarne Saluveer
Huvikeskus Kullo kooristuudio RADUGA
dirigendid Natalja Kuzina ja Jelena Orlova
Neeme Ots (trompet), Tiia Tenno (orel)
Kavas: Kreek, Tormis, Pärt, Uusberg, Ehala, Kõrvits, Eller jt
Pilet 15/10€

MUUSIKUTE FOND PLMF loodi 2003. aastal ooperilaulja Pille Lille eestvedamisel missiooniga igakülgselt toetada andekaid muusikuid nende professionaalsete oskuste edasiarendamisel. Fondi kammerkontserdid on aastaringselt oodatud üle Eesti nii suuremates linnades kui väikestes asulates peamiselt kontserdisarjade “Meistrite Akadeemia” ja “Hingemuusika” raames. Noortele viiakse muusikapisik kätte otse koolitundi kõige väljapaistvamate Eesti solistide esitusel. PLMF korraldab traditsiooniliselt viite festivali: Rapla Kirikumuusika Festival, Eivere Klaverifestival, Tallinna Kammermuusika Festival, Tallinna Talvefestival ning Virumaa Muusikafestival ja on koostööpartneriks Valga-Valka Seitsme kiriku festivalile. Festivalide raames viiakse läbi rahvusvahelisi suvekoole noortele keelpillimängijatele, vokalistidele ning pianistidele. PLMF eestvedamisel toimub Vabariiklik vokalistide konkurss ning erinevad meistrikursused. Üheks väljundiks noorte annete esiletõstmiseks on Tallinna Kammermuusika Festivalil perekond Kelami poolt väljaantavad iga-aastased preemiad „Noor laulja, muusik, helilooja või dirigent“. 2017. aastal avati Tallinnas PLMF Academia Nova Keskus, mis ootab õppima muusikahuvilisi olenemata vanusest aastaringselt. Huvikooli õpetajateks on fondiga koostöös olevad professionaalsed muusikud. Fondi tugevuseks on aktiivne rahvusvaheline tegevus olles koostöös klassikalise muusika valdkonna ülemaailmsete katusorganisatsioonidega (sh ISPA, EFA, IAMA). Koos välispartneritega on korraldatud alates 2008. aastast erinevaid vahetus- ja koostööprojekte (sh Euroopa Liidu ja Integratsiooni projektid). Seoses välistegevuste laienemisega on loodud PLMF Arts Management eesmärgiga arendada artistide esindamist väljaspool Eestit.

Sündmuse koduleht: https://plmf.ee/et/tallinna-talvefestival-2/

Festivali sündmused