logo
Ostukorv: 0
logo
Vali periood:
Ostukorv: 0
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

XVI Seto Leelopäev

L 2.7.2022 12:00
Värska Laululava ja Värska Talumuuseum

Leelopäeva tutvustav tekst: Leelopäev on iga kolme aasta tagant Värskas toimuv seto traditsioonilise laulu päev, mis ühendab eri paigus elavaid ja eri vanuses seto lauljaid ning setosid. Iga leelopäeva puhul valitakse temaatika, mis seob erinevaid esinemisi. Leelopäeva kava koostamisel arvestatakse kõigi leelokooride soovide ja ettepanekutega, et neil oleks võimalus esineda meelepäraste lauludega. Alati lauldakse midagi ka ühiselt, näiteks seto hümni. Leelopäev ei ole võistlus, mistõttu ei valita parimaid, vaid nauditakse koosolemist, suhtlemist. Kuulatakse, mida ja kuidas teised laulavad, ning lauldakse kaasa. Leelopäeva võib nimetada avalikuks seto laulutraditsiooni ja setode mõttemaailma infopäevaks ehk läbi laulu teadmiste edastamise kontserdiks.

Leelopäeva peetakse üheks olulisemaks seto lauluga seotud ürituseks, millest püüavad osa võtta kõik leelokoorid ja huvilised. Leelopäev on setode jaoks pidulik sündmus, mistõttu tullakse sinna korralikult seto rõivais ja ehituna. Viimastel aastatel on mehedki aktiivsemalt laulma hakanud, samuti on suurenenud laste osakaal.

Leelopäevast on külalistena osa võtnud teistestki Eesti piirkondadest ning välisriikidest pärit folkloori- ja pärimusmuusika kollektiivid. Paljude aastate jooksul on leelopäev eelnenud Baltica festivalile, mis toimub Eestis samuti iga kolme aasta tagant, seega on mõned kutsutud külalisesinejad olnud ühised. Viimastel aastatel on leelopäev olnud liidetud Värskas korraldatava muusikafestivaliga Seto Folk, mis on leelopäeva kui eraldi sündmuse väärtust kahandanud ja sellele selged ajalised piirangud pannud.

Leelopäev algab ühise rongkäiguga, kus kõik osalejad laulavad, pillimehed mängivad ja meeleolu on rõõmus. Koos liigutakse Värska laululava platsile. Seal algab eelnevalt kokkulepitud programm. Platsi ääres on hulk müügilette, kust on võimalik soetada mõni käsitööese või kinnitada keha seto söökide ja jookidega. Leelopäeva lõpetab peamiselt noortele suunatud tantsuõhtu mõne muusikalise kollektiivi saatel. Viimastel aastatel, kui leelopäev on olnud festivali programmis, on kahe ürituse publikud kokku sulandunud.

Leelopäev on võimalus üksteist kuulata ning koos laulda. Esinemised jäädvustatakse. Olulised märksõnad on identiteet ja pärimuskultuur. Seto Leelopäevale tullakse ka selleks, et omavahel suhelda, sest suur osa setosid ei ela Setomaal.

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
XVI Seto Leelopäev L 2.7.2022 12:00 Värska Laululava ja Värska Talumuuseum
Hinnainfo
Kiirematele pilet 15 €
Edasi täispilet 17 € / õpilane, tudeng, pensionär 15 €
Ostmisel vali enne soodsam hind, kallim hind ei sisalda lisaväärtusi
 
Kohapeal hinnad 20 € / 15 €
Toimumiskoht
Värska Laululava ja Värska Talumuuseum
Värska, Põlvamaa Värska vald Eesti
Sündmuse korraldaja
Setomaa Kultuurikeskus
Pikk 12 Värska Vald Põlvamaa
info@setofolk.ee
reg.nr: 75027413
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Seto Folk 2022 ''Loo ilu'' / PÄEVAPILET 02.07 PopulaarnePopulaarneSeto Folk 2022 ''Loo ilu'' / PÄEVAPILET 02.07 Värska Laululava ja Värska Talumuuseum, Eesti 20.90 - 25.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Eelmüük on lõppenud Seto Folk 2022 ''Loo ilu'' / PASS PopulaarnePopulaarneSeto Folk 2022 ''Loo ilu'' / PASS - Värska Laululava ja Värska Talumuuseum, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!