Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Naine merelt

E 28.10.2019 19:00
9.50 - 18.50
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Henrik Ibsen
NAINE MERELT

Tõlkija: Henrik Sepamaa
Lavastus ja kujundus: Andres Noormets
Kostüümid: Maarja Viiding
Muusika: Argo Vals
Video: Katre Sulane

Osades: Laura Peterson, Aarne Soro, Marika Palm, Ilo-Ann Saarepera, Tanel Ingi, Rait Õunapuu, Tarvo Vridolin ja Agur Seim (külalisena)
Muusik: Argo Vals

Norra näitekirjanduse suurmeister Henrik Ibsen kirjutas näitemängu “Naine merelt” 1888. aastal ja seda peetakse üheks tema kõige helgemaks näidendiks. Loo algimpulss pärineb skandinaavia ballaadist “Agneta ja meremees”, kus naine kohtub meres elava mehega ja hülgab seejärel oma perekonna ja lapsed.

Ibseni näidend räägib mere ääres üles kasvanud majakavahi tütrest Ellidast, kes on abielus väikese kuurortlinna arsti dr. Wangeliga ja kasuemaks mehe täiskasvanuikka jõudvatele tütardele. Ellidat piinab igatsus avamere järele ja ta ei suuda väikelinnaeluga leppida. Kuigi dr. Wangeli esimene naine on surnud, seisab temagi oma perekonna ja Ellida vahel.

Siis tuleb ühel päeval merelt mees Ellida minevikust ja kõik muutub. Oluliste valikute ees on nii Ellida ise kui ka tema lähedased.


“Tihti on nii, et üksteisele väga lähedal elavad inimesed eksisteerivad justkui erinevates maailmades. Keel ja kultuuriruum võib olla üks, aga sellest hoolimata on raske teineteisest aru saada. Ollakse ühe perekonna liikmed, aga huumorimeel on erinev, maailmanägemine on erinev, unistused on erinevad, elutunnetus erinev.

Miks see nii on? Kas taoline olukord on traagiline, dramaatiline või hoopis naljakas? Või ongi inimene niimoodi ehitatud ja olukord on täiesti normaalne?
Või on siin midagi veel, midagi ettearvamatut ja salajast?”

Lavastaja: Andres Noormets

Esietendus Ugala teatri suures saalis 22. septembril 2018.
Sündmused
Sündmusi ei leitud
Osta pilet Naine merelt / Ugala Teater - külalisetendus. Viimane etendus! Naine merelt / Ugala Teater - külalisetendus. Viimane etendus! Endla teater, suur saal, Pärnu, Eesti 9.50 - 18.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Laadimine...
Lae uuesti