logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Näitus ''Maast linnaks'' Viimsi Artiumi kaasaegse kunsti galeriis

R 2.6.2023 15:00 - P 23.7.2023 17:00
Viimsi Artiumi kaasaegse kunsti galerii
Näitus „Maast linnaks“ Viimsi Artiumi kaasaegse kunsti galeriis
 
Viimsi Artiumi kaasaegse kunsti galeriis on 1. juunist avatud ehitusjäätmete väärindamise teemaline näitus “Maast linnaks”.
 
Materjali- ja disainistuudio kuidas.works näitus “Maast linnaks” vaatleb ehitusjäätmete väärindamist ringseks ehitusmaterjaliks. Näitusesaali jõuab 12 tonni pinnase- ning ehitusjääke.
 
Ettevõtmise huviorbiidis on alternatiivsete ehituslahenduste arendamine ajal, mil ehitusmaterjalide tootmisega seotud süsinikuheited moodustavad 13% kogu maailma CO2 jalajäljest.
 
"Olukorra parandamiseks tuleb vähendada enimkasutatavate ja taastumatute materjalide tootmiskoguseid ning otsida samaaegselt uusi, ringselt kasutatavaid lahendusi", ütleb stuudio kuidas.works kaasasutaja ja Eesti Arhitektuurikeskuse juht Hannes Praks.
 
"Liiva ja kruusa varud maailmas on piiratud, asjatu on neid kulutada, kui on olemas ka alternatiive. Kandilise struktuuriga purustatud betoonigraanul sobib saviehituse lahendustesse ehitustehniliselt pareminigi kui tavakruus", kirjeldab taaskasutatud ehitusmaterjali kogemust ettevõtte UKU Pure Earth juht ja asutaja Marko Kikas.
 
Näituseprojekti “Maast linnaks” autorid on Andrea Tamm, Hannes Praks, Henri Papson ning Maria Helena Luiga.

Materjaliarenduses on stuudio partneriks UKU Pure Earth, kellega koostöös on välja töötatud asukohaspetsiifiline ehitus- ja viimistlusmaterjalide sari, millesse kuulub savivärv, savikrohv, toortellis ja tampsavi segu.
 
Arendusprojekti on panustanud Tartu Ülikooli geoloogia osakond, Tallinna Tehnikakõrgkooli ehitusinstituut, ökoloogilise ehituse kompetentsikeskus Eestimaaehitus, Kalev Ramjalg, Tiit Roots, Peri AS, Floorin AS ja Viimsi Artium. Suur tänu: Rosa Shepherd, Benedikt Rittger, Aimur Takk, Jaan ja Mari Škerin, Sven Samyn, Mikk Luht, Marko Kikkas, Helari Sirelpuu, Malvo Tominga.
 
Uurimis- ja arendustöö tulemusi presenteerib stuudio kuidas.works Viimsi Artiumi Kaasaegse kunsti galeriis 1. juunist kuni 24. juulini.
Näita rohkemNäita vähem
Üritus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
Näitus ''Maast linnaks'' Viimsi Artiumi kaasaegse kunsti galeriis R 2.6.2023 15:00 Viimsi Artiumi kaasaegse kunsti galerii
Üritus Näitus ''Maast linnaks'' Viimsi Artiumi kaasaegse kunsti galeriis
Kuupäev / Kell R 2.6.2023 15:00
Toimumiskoht Viimsi Artiumi kaasaegse kunsti galerii
Hinnainfo
Piletihind 3€
Pilet kehtib ühel vabalt valitud päeval
 
GALERII AVATUD perioodil 1.06 - 23.07
 
K-R 15.00-19.00
L 12.00-19.00
P 12.00-17.00

 

Toimumiskoht
Kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi Artium
Randvere tee 20, Lubja Viimsi vald Eesti
Ürituse korraldaja
Kultuuri- ja hariduskeskuse Viimsi Artium SA
Randvere tee 20 Lubja küla, Viimsi vald 74010 Harjumaa
+3725525258
kristiina.reidolv@viimsiartium.ee
reg.nr: 90015301
Üritus Näitus ''Maast linnaks'' Viimsi Artiumi kaasaegse kunsti galeriis
Kuupäev / Kell R 2.6.2023 15:00
Toimumiskoht Viimsi Artiumi kaasaegse kunsti galerii
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti