Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

NIK BÄRTSCH'S MOBILE (Šveits) / Jazzkaar 2018

P 29.4.2018 16:00
Vaba Lava
25.50 - 30.50
Jazzkaar 2018
NIK BÄRTSCH'S MOBILE (Šveits)
Pühapäev, 29. aprill 2018 kell 16.00 Vaba Lava


Šveitsi pianist Nik Bärtsch on äärmiselt põnev isiksus ja helilooja, kelle muusikas kohtuvad rituaalne ja sakraalne energeetika leides vaba väljundi jazzi, funki ja minimalistlike kaasaegsete helide kaudu. Tema muusikas peegeldub ka sügav huvi jaapani kultuuri vastu. Ta oskab minimalistlike vahenditega saavutada maksimaalset emotsionaalset sügavust, mis ei jäta kuulajaid ükskõikseks. 

Zürichis sündinud Nik Bärtsch alustas 8-aastaselt klaveri- ja trummiõpinguid. Muusikuteel on ta mänginud pea kõike fusionist free funk’ni, kaasaegse muusika ja moodsa jazzini. Ühel hetkel avastas ta enda jaoks Nick Cage’i ja Morton Feldmani loomingu taga peituvad ideed, ammutades neist inspiratsiooni.  

Bärtsch töötab paralleelselt kolme koosseisuga. Esimene neist on 1997. aastal moodustatud akustiline projekt Mobile, mille rituaalsed kontserdid võivad olla vägagi erinevad ja kesta isegi 36 tundi. Muusika mõjujõudu süvendab eriline visuaal ja valgus. Mobile põhikoosseisuga, mille instrumentaariumi kuuluvad peale klaveri veel bass- ja kontrabassklarnet, löökpillid ja häälestatud löökpillid, salvestas Nik Bärtsch oma värskeima albumi „Continuum“ (2016). Mobile muusika meditatiivne polürütmiline alustala on võimsa sisendusliku väega, millel kasvab ja areneb pinget hoidev muusikaline draama.

Pianisti teine koosseis zen-funk kvartett Ronin on vabam oma helilises arhitektoonikas. Selle ansambliga on maineka ECM plaadifirma alt ilmunud kolm albumit „Stoc“ (2006), „Holon“ (2008), „Llyria“ (2010) ja lisaks live album aastast 2012. 10 aastat tagasi oli seda kvartetti võimalik kuulda Tallinnas festivalil „Täiuslik vaikus“.

Bärtsch on ka hinnatud sooloartist. Oma kontsertidel kasutab ta prepareeritud klaverit ja löökpille. Millise koosseisuga pianist ka ei esineks, tema muusikaline DNA on selgelt äratuntav juba esimestest helidest. Kriitikud on tõdenud, et tema muusikal on täiesti uus kontseptsioon, kus hüpnotiseerivalt pulseeriv dünaamika ning lihtsatest algustest kasvav rütmiline kujutluspilt hoiab kuulajat oma haardes pärast kontserti veel kaua. 

Nik Bärtschi sugestiivne, võimas ja kordumatu muusika kõlab 29. Jazzkaare viimasel päeval 29. aprillil Vabal Laval.  

Koosseis:
Nik Bärtsch – klaver
Sha – bassklarnet, kontrabassklarnet
Kaspar Rast – trummid, löökpillid
Nicolas Stocker – trummid, häälestatud löökpillid

Lingid:
Facebook 
Koduleht 

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
NIK BÄRTSCH'S MOBILE (Šveits) / Jazzkaar 2018 P 29.4.2018 16:00 Vaba Lava 25.50 - 30.50
Hinnainfo
Täispilet 30.-, sooduspilet 25.-

*Sooduspilet kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimesele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).

Danske Banki kliendile piletid -20%.
NB! Sooduspileteid on piiratud koguses!
Vaata lisa www.danskebank.ee/jazzkaar
Toimumiskoht
Telliskivi 60A Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas