Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Oblomov / Обломов

L 15.12.2018 16:00
Salme Kultuurikeskus (Salme 12)
18.50 - 26.50

Tallinna Linnateatri festival Talveöö Unenägu 2018: Alvis Hermanis

OBLOMOV
Riia Uus Teater

Lavastaja: Alvis Hermanis
Kunstnik ja kostüümikunstnik: Kristīne Jurjāne

Osades: Gundars Āboliņš, Vilis Daudziņš, Gatis Gāga, Kaspars Znotiņš, Jevgēnijs Isajevs, Baiba Broka, Ivars Krasts

Esietendus 30. augustil 2011
Kestus: 4 tundi, kahes vaatuses
Mängupaik: Salme kultuurikeskus (Salme 12)
Etendus on läti keeles, sünkroontõlkega eesti ja vene keelde.

19. sajandi keskpaik, Peterburi. Vene aadlimees elab oma elu ilma voodist lahkumata. Ta unistab ideaalsest elust, kus poleks probleeme, raskusi ega muid muresid, mis argipäeva tüütuses end lakkamatult meelde tuletavad. Kui talle aga sajab taevast ootamatult sülle armumine ja seejärel koguni võimalus abielluda armastatud naisega, kes ta lõputust talveunest viivuks üles raputab – ehk siis kui talle avaneb võimalus elada just nii ilusat ja õiget elu, millest ta salamisi alati unistanud on –, pöördub Oblomov resigneerunult tagasi voodisse. Selgub, et elu on tema jaoks liiga hirmuäratav. Selgub, et eneseületus ei käigi nii kergelt ja iseenesest, kui esmapilgul võiks uskuda. Selgub, et tahe on jätkuvalt lahendamata müsteerium.

Kuid see lugu paneb meid siiski just uskuma. Paneb uskuma, et igaüks, ka kõige arusaamatumalt veider inimene, väärib armastust. „Oblomov“ on lugu, mis kõnetab isiklikult iga vaatajat. Ivan Gontšarov kirjutas selle psühholoogiliselt tundliku ja mittemillestki küllusliku maailma loova romaani juba enne teise tuntud vaikusest kõneleja Anton Tšehhovi sündi. „Oblomoviga“ kompas ta eksistentsialistlikke teemasid ajal, mil terminit „eksistentsialism“ polnud veel kasutuselegi võetud. Nüüd võib Eesti publik seda aegumatut lugu näha Alvis Hermanise lummavas lavamaailmas, mis viib viivukeseks tõepoolest kuhugi teise aegruumi. Ja tegelased, keda „Oblomovis“ kohtame, pakuvad mõtlemisainet veel nii mõnekski unelevaks õhtuks.

Alvis Hermanis:
„Kõik teavad Ivan Gontšarovi romaani „Oblomov“, kuid vähesed on seda lugenud. Klišeelik tõlgendus on Oblomovist teinud vaimse ja füüsilise laiskuse sünonüümi. Meie versioon pakub aga poeetilist ja filosoofilist mõistujuttu elu haprusest.“

Preemiad:
Läti Teatri Aastapreemiad hooaja 2011/2012 loomingu eest:
parim lavastus, parim lavastaja, parim meesnäitleja, parim meesnäitleja kõrvalosas, publikupreemia

Sündmuse koduleht: http://www.linnateater.ee/festival-2018/programm/oblomov

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Oblomov / Обломов L 15.12.2018 16:00 Salme Kultuurikeskus (Salme 12) 18.50 - 26.50
Hinnainfo
Etendus on läti keeles, sünkroontõlkega eesti ja vene keelde.

Toetajapilet:
Tänavu lisandub festivali tavapiletitele ka toetajapilet. Kui soovite Tallinna Linnateatri festivalitraditsiooni toetada, on Teil võimalus anda oma panus, ostes festivali toetajapileti (ühe pileti hind 100 €, lavastusele „Brodski/Barõšnikov“ 200 eurot). Piletiga kaasnevad parimad võimalikud publikukohad ning tänukingitus Talveöö Unenäo poolt, mille saate kätte etenduse toimumiskohas.

Toetajapileti soetamiseks palume võtta ühendust Tallinna Linnateatri müügijuhi Greete Uustaliga (g.uustal@linnateater.ee, 665 0888).

NB! Pileteid tagasi ei osteta ja ümber ei vahetata, juhul kui ei ole teatatud teisiti.
Hilinejaid saali ei lubata, vabandame.
Toimumiskoht
Salme 12 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Tallinna Linnateater
Lai 19 Tallinn 10133 Harjumaa
6650888
g.uustal@linnateater.ee
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas