Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Olümpia / Олимпия

N 18.4.2019 19:00
Vene Teater, Tallinn
12.40 - 25.50
Lavastaja Filipp Loss eelseisvast esietendusest:

Vene Teatrit Eestis  ja Peterburi teatrit “Balti maja“ on paljude  aastate jooksul sidunud sõprussuhted, mille raames tekkis idee luua ühine lavastus, mis oleks samaaegselt nii Tallinna kui Peterburi teatri repertuaaris.   Me otsisime koos  “Balti maja“ direktori Sergei Šubiga dramaturgilist materjali,  mis sobiks mõlemale teatrile  ja ma pakkusin välja Olja Muhhina näidendi “Olümpia“. Mulle tundub, et selle süžee ja peategelased on ühtmoodi huvipakkuvad nii Peterburi kui Tallinna teatrikülastajatele.

Tegevus algab enne Moskva olümpiat ja jõuab välja kaasaega.  Selle näidendi tegelased on enam-vähem minu eakaaslased, minu noorus möödus samuti 90. aastate alguse tormiliste sündmuste taustal- putš, Isehakanud Riikliku Erakorralise Seisukorra Komitee, Valge maja tulistamine Moskvas jm.  Minu õpingud, töö, elu möödusid nende sündmuste taustal, mida näidendis kirjeldatakse.  Vahel ma ei pööranud neile suurt tähelepanu, aga nüüd, tagasi vaadates mõistan, kuivõrd oluliselt muutus riigi elu just nende lühikeste aastate jooksul.Loo  autor on tuntud Vene dramaturg Olja Muhhina.

Omal ajal tungis noor näitekirjanik Muhhina lausa tsunaamina oma näidenditega Moskva teatriellu ja lõi seal täiesti uue teatrikeele.

Üheksakümnendate keskel, mil teatrites mängiti ainult klassikat, sai Olja Muhhina esimeseks nooreks dramaturgiks, kelle näidendeid Moskva teatrites mängukavva võeti.

Näidendi “Olümpia“ kirjutas Olja Muhhina Moskva teatri “Pjotr Fomenko Meistriklass“ tellimusel.   See on lausa eepiline teos, mille tegevus algab 1975. aastal ja jõuab välja kaasaega.  Aastad lendavad näidendis nagu sügisesed lehed tuules: stagnatsiooniaastad, Olümpia, perestroika, putšid, rikkad aastad, vaesed aastad.   Kõik need sündmused arenevad meie silme all erakordse kiirusega, haarates vaatajad ajaloosündmuste keerisesse.

Peategelane Aljoša Stetškin on olümpiavõitja poeg, kes ka ise unistab jõuda olümpiale.  Samas satub tema noorusaeg pöörastesse 90ndatesse.  Orientiirid kaovad, maad võtavad narkokaubandus ja kuritegevus.  Sportlasest isa peab leppima transporditöölise ametiga.

Suure spordi asemel ilmuvad Aljoša ellu narkootikumid, mida ta hakkab tarbima koos oma esimese armastusega- Larissa nimelise neiuga.  Ainult vanaema, kes poisile lapsepõlves muinasjutte luges, suudab vastu panna kõikidele saatuselöökidele ning tuua lapselaps elule tagasi.Lavastuses teevad kaasa nii Vene Teatri näitlejad kui ka teatri „Balti maja“ näitlejad.

Tallinnas mängitakse etendust “Olümpia“ esimest korda 8. mätsil Vene Teatris.........................................OLÜMPIA

Vene Teatri ja Sankt-Peterburi teatri “Balti maja“ ühisprojekt

Loovmeeskond:

Autor- Olja Muhhina

Lavastaja- Filipp Loss

Kunstnik- Valeri Polunovski

Koreograaf- Olga Privis

Videokunstnik- Nikolai Filippov

Valguskunstnik -Denis SolntsevOsades:

Aljoša Stetškin- Oleg Korobkin 

Larissa Tokareva – Jelena Karpova

Tokarev, Larissa isa- Valeri Solovjov

Aljoša isa – Aleksandr Ivaškevitš

Aljoša ema – Natalia Murina

Aljoša vanaema – Tatjana Manevskaja

Makarov – Sergei Furmanjuk

Katja Lavinskaja – Aleksandra Mamkajeva

Aljonka – Varvara Markevitš
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Olümpia / Олимпия N 18.4.2019 19:00 Vene Teater, Tallinn 12.40 - 25.50
Hinnainfo
Sünkroontõlkega eesti keelde.

PILETIHINNAD: 17, 19, 22, 25 €

SOODUSTUSED:

    Vene Teatri hooajakaardi omanikele kehtib soodustus 20% kuni 4 pileti ostul. (Müümiseks sisestada väljale Kaardi kood/lühend aknasse  ja vajutada nuppu “Kontrolli“)
    õpilastele, üliõpilastele, pensionäridele ja ITIC kaardi omanikele soodustus 30%
    Partneekaart omanikule- 15%
    puuetega inimesele koos saatjaga soodustus 50%. Broneeringuid teeb vaid Vene Teatri kassas (tel. 6114911 või kassa@veneteater.ee)
    Saalis on kohad liikumispuudega inimestele (ratastooliga liikujad) ning nende saatjatele. Kohad asuvad 9. reas.
    Pileteid nendele kohtadele on võimalik osta Vene Teatri kassast: kassa@veneteater.ee  tel. +372 6114911
Toimumiskoht
Vabaduse Väljak 5 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Vene Teater SA
Vabaduse väljak 5 Harjumaa
+372 5272002
rita@veneteater.ee