logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Rakvere Kaasaegse Tantsu Festival KANTS

Näita kirjeldustPeida kirjeldus

Rakvere Kaasaegse Tantsu Festival KANTS

Koostöös Rakvere Kultuurikeskuse ja Eesti Tantsuagentuuriga jõuab 15.-17. märts publikuni esimene Rakvere Kaasaegse Tantsu Festival KANTS.

„Meie hea koostöö Eesti Tantsuagentuuriga sai alguse juba EV100  juubelipidustuste raames. Koos oleme toonud Rakverre mitmeid tantsulavastusi. Üheks võimsamaks elamuseks oli kindlasti Koolitantsu Kompanii 12. lennu tantsuetendus Rakvere Vallimäel „Udus või ilmsi“. Tänaseks aga oleme kokku võtnud julguse ja korraldame esimese kaasaegse tantsu festivali,“ sõnas Eve Alte, Rakvere Kultuurikeskuse direktor.

"Eestis luuakse aastas erinevaid ja väga kvaliteetseid tantsulavastusi ning suur rõõm on neist kolm suurepärast etendust ühekorraga Rakverre tuua", ütleb Eesti Tantsuagentuuri juhataja Raido Bergstein. "Publikut liigutavat ja puudutavat tantsu jagub kolme järjestikusesse päeva ning sellest tantsumenüüst tasub kindlasti osa saada".

Lavastuses ,,Soledad’’ kohtuvad flamenkokultuur ja kaasagne tants. Laval on muusikud Hispaaniast, Kanadast ja Eestist ning koos eesti flamenkotantsijaga liigutakse läbi üksilduse erinevate etappide ja meeleolude.

Koreograaf Igor Lideri tantsulavastus “Muutus” kutsub vaataja põnevasse tänavatantsumaailma. Juba lapsepõlvest saadik hip-hopi kultuurile pühendunud neli meestantsijat toovad lavale oma aastatepikkuse kogemuse.

Stepptantsu- ja rütmikalavastus “Rhythmus” toob lavale eriilmeid legendaarsete stepptantsijate saja aasta tagustest etteastetest. Olles ühtlasi ka uute tuulte otsinguil, näeme steppi lavastuses liikuva ja hoogsa tantsuna, aga kuuleme ka muusikastiilina.

Lavastustesse kaasatakse ka kohalikke noori Kauri kooli balletistuudiost ning Esteetika- ja Tantsukoolist.

 

Lisainfo:

Raido Bergstein, Eesti Tantsuagentuuri juhataja

tel. 564 54 888  raido@tantsuagentuur.ee

Eve Alte, Rakvere Kultuurikeskuse direktor

tel. 566 94 606 eve.alte@ravkere.ee

 

 

Üritused

Üritusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti