Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Tri-Ace Tyre Latvijas Drifta Kausa 3. posms Jelgavā

P 15.7.2018 15:00
S/K Rullītis, Aku ceļš 1, Jelgava
Jelgava driftil võistlevad tõusvad tähed muljetavaldavate rehviauhindade nimel

Pingeliste võistlustega üldarvestuses ja enneolematu auhinnafondiga naaseb drift järgmisel nädalal Jelgavasse. Läti drifti karikavõistlustel stardivad klassides Street ja ProAm tulevased PRO-tähed, kes veedavad uuendatud spordi- ja puhkebaasis Rullītis juba oma hooaja kolmanda etapi.

Jelgavas toimuv driftietapp on viimastel hooaegadel saanud Läti karikavõistluste lahutamatuks osaks. Ürituse korraldajad püüavad igal aastal ette valmistada mõne üllatuse (näiteks eelmiste võistluste kommentaator oli raadiosaadete „Zebra“ ja „Ātruma Cilts“ juht Pauls Timrots). Ka tänavu ei tule pettuda – võistluste raames toimub „Tri-Ace Tyre Challenge“, milles iga klassi esimese kaheksa koha võitjad saavad kokku 76 uut rehvi Tri-Ace.

Võistlusel „Tri-Ace Tyre Challenge” osalemiseks ja auhindade nimel võistlemiseks tuleb startida korraldajate soovitatud Tri-Ace’i rehvimudelitega. Klassis Street on ette nähtud tänavasõidu rehvid, võimsamas klassis ProAm starditakse aga semi slick tüüpi mudeliga. Muidugi võib Läti drifti karikavõistluste etapi esimeste kohtade ja üldarvestuse punktide nimel võisteldes kasutada ka teiste tootjate rehve.

Pärast kaht võistlust on võitlus üldarvestuses väga pingeline – klassi Street esimese viie võistleja vahe on alla 20 punkti (etapivõit annab maksimaalselt 112 punkti), ProAmi tulemused on veel tihedamad ja esiviisik paikneb kümne punkti raames.

Tänavaklassis on liider Ansis Andersons, kuid tal on kannul Matīss Krēsliņš, kes võitis eelmisel aastal Jelgavas teise koha. ProAmi arvestuses on esiviisikus neli Bērziņšit, kellest kõige rohkem punkte on Intis Bērziņšil. Liidrite hulgas on ainus mitte-Bērziņš jelgavalane Kaspars Skrinda, kes saab võistlustel kindlasti tunda suurimat kaasaelajate toetust.

Siiski pole võimatu, et meid ootavad võistlustel ees üllatavad tulemused, sest viimastel aastatel on just Jelgavas paljud drifterid saavutanud oma esimesed võidud. Nende hulgas on ka Jānis Brālītis ja Kristians Burkovs, kes on tänavu juba proovinud jõudu eri kaaluga PRO-võistlustel.

Laupäeval, 14. juulil toimuvad Rullītise trassil treeningsõidud, pühapäeval, 15. juulil toimub kõik aga juba tõelises võistlusõhustikus. Päeva esimesel poolel toimuvad treening- ja kvalifikatsioonisõidud, pärast võitluste pidulikku avamist (kell 15.00) algavad aga trassil tandemsõidud.

Täpsemat teavet Tri-Ace Tyre’i Läti drifti karikavõistluste 3. etapi kohta leiate ürituse veebisaidilt www.jelgavadrift.lv. Piletid soodushinnaga 8 eurot on eelmüügis veebisaidil www.bilesuserviss.lv ja kõigis Biļešu Servissi kassades. Võistluste päeval on koha peal pileti hind täiskasvanutele 10 eurot ja pensionäridele 3 eurot. Kuni 12-aastastele lastele ja invaliididele on sissepääs tasuta. Parkla on tasuta.

Võistluste kava
Laupäev, 14. juuli

16.00–17.50 – Streeti treeningsõit
18.00–20.00 – ProAmi treeningsõit

Pühapäev, 15. juuli
11.00–12.30 – Streeti kvalifikatsioonisõit
13.10–14.20 – ProAmi kvalifikatsioonisõit
15.00 – Võistluste avamine
15.30–17.20 – Streeti finaalsõidud
17.30–19.00 – ProAmi finaalsõidud
19.20 – Autasustamistseremoonia

Sündmuse koduleht: https://www.jelgavadrift.lv/

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
Tri-Ace Tyre Latvijas Drifta Kausa 3. posms Jelgavā P 15.7.2018 15:00 S/K Rullītis, Aku ceļš 1, Jelgava
Hinnainfo
Sissepääs alates 10:00
Kestus ca 4h 20min

Lastele vanuses kuni 12a (k.a) on sissepääs tasuta
Keel: läti/inglise

Toimumiskoht
Aku ceļš 1, Jelgava Läti
Sündmuse korraldaja
KP MOTORSPORT, biedrība
Sabiles iela 15-1 Rīga LV-1046 Rīga
+371 26301671
priedic@gmail.com