logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Ballett Don Quijote - Lviv National Opera (Ukraina)

Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Balletiklassika "Don Quijote" jõuab Lvivi Rahvusooperi esituses Eestisse
 
Balletikorüfee Marius Petipa koreograafia ja Ludwig Minkuse muusikat ühte sulandav "Don Quijote" etendub tuleva aasta alguses Eestis. Ukraina Lvivi Rahvusooperi balletitrupp esineb Miguel de Cervantes Saavedra suurromaani ainetel loodud etendusega 8. veebruaril Alexela Kontserdimajas ja 10. veebruaril Vanemuise Kontserdimajas.
 
Maineka ja suurte traditsioonidega Ukraina Lvivi Rahvusooperi esinejad toovad Eestisse lisaks maailmakuulsale klassikalisele koreograafiale ka lavaproduktsiooni ja luksuslikud kostüümid. Lvivi ooperi klassikaline ballett on tuntud särava ja emotsionaalse esituse poolest.
 
Hispaania kirjaniku Migule de Cervantes Saavedra romaan "Tervameelne hidalgo Don Quijote La Manchast" ilmus 17. sajandi alguses ning räägib loo rüütel-idealistist, kes on loonud endale fantaasiamaailma, millele pole reaalsusega mingit pistmist. Quijote jaoks on olulised väärtused austus, headus, rüütellikus ja vaprus. Raamatut peetakse üheks kõigi aegade parimaks ilukirjandusteoseks.
 
Romaanile tuginev ballett Marius Petipa koreograafiale ja Austria helilooja Ludwig Minkuse muusikale esietendus 1869. aastal. Ballett on üks oma žanri kuulsamaid klassikalisi teoseid, mis toob vaatajateni virtuoosset tantsu, kaunist muusikat ja hispaaniapärast temperamentset elurõõmu.

Etendust toetab Tartu Linn. 

 
 

 

Üritused

Üritusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti