Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

DEKAMERON / UUSLAVASTUS!

K 6.3.2019 19:00 - L 16.3.2019 23:59
15.50 - 20.50
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
DEKAMERON


Autor: Giovanni Boccaccio
Tõlkija: Johannes Semper
Dramatiseerija ja lavastaja: Aare Toikka
Kunstnik: Illimar Vihmar
Muusikaline kujundaja: Veiko Tubin
Valguskujundaja: Chris Kirsimäe
Koreograaf: Tanel Saar
Lavastuskorraldaja: Elise Holter
Kultuurikorralduse üliõpilane: Kristin Saar
Näitlejad: TÜ VKA teatrikunsti 12. lendTÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti 12. lennu diplomilavastus

Giovanni Boccaccio „Dekameron” on Euroopa kirjandusloo üks tüvitekste, mille tähendus ja mõju on tajutavad tänapäevalgi. Ja nagu Boccaccio teoses, pajatavad ka VAT Teatri ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia koostöölavastuses kummalisi, õpetlikke, liigutavaid ja veriseid lugusid noored ise. Nad räägivad maailmast, mis on alati pisut ohtlikum ja müstilisem, kui me oma argielus tunnistada tahame – ja seda nii 14. kui 21. sajandil.
„Dekameron“ algab lausega: „On inimlik omadus kaasa tunda neile, kelle meel kurb on.“ Infoühiskonnas pommitab meedia tarbijaid lugematute lugudega eri elualadelt, kuid eriti hinnatud on lood katastroofipiirkondadest, sõjaväljadelt, epideemia epitsentritest – sest laibad, veri, väändunud jäsemed ja valukarjed on minev kaup.
Meie katsume klassikalugude abil selgust luua, kus on ikkagi inimliku kaasatundmise võime piirid ja kust algab kalestumine?


Esietendused: 5. märtsil 2019 Viljandis ja 13. märtsil 2019 TallinnasNB! Hilinejad saali ei pääse ning piletiraha tagasi ei maksta!www.vatteater.eeSündmuse koduleht: http://www.vatteater.ee

Sündmused