logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

August: Osage`i Maakond/ Август: Графство Осейдж/ Vene Teater

P 8.10.2023 18:00
Vene Teater, Tallinn

T. Letts
Lavastaja Artjom Garejev

Etendus on eestikeelse sünkroontõlkega

Soovituslik vanus: 16+

NB! Laval suitsetatakse!

Miks me põhjustame suurimat valu ja käitume kõige ebaõiglasemalt nende suhtes, kes on meile kõige lähedasemad? Ameerika eri paigus elavad Westonite klanni liikmed kogunevad äreva sündmuse ajel perekonna koduks olevasse vanasse majja Oklahomas ja ei kulu palju aega, kui nad asuvad üksteise südameid murdma. Taaskohtumisest kujuneb suurejooneline võistlus selle nimel, kes on lähedaste käe läbi kõige enam kannatada saanud. Luukered pudenevad kappidest välja ja ühised õhtusöögid mööduvad nõude lõhkumise saatel. Westonitest on kujunenud üdini enesekesksed inimesed, kes esitavad teiste suhtes üksnes nõudmisi ja süüdistusi ning on võimetud ligimestele midagi vastu andma. Perekonnasõdades pole võitjaid.

Suure Ameerika unelma kokkuvarisemine. Õõnsad inimesed hülgavad ükskõikse liivale ehitatud maja. Põletatud maa mäletab kuritegusid Ameerika põliselanike vastu, mäletab selle maaga vere kaudu seotud inimeste halastamatut hävitamist. Kas selles väljendubki vaba riigi võim ja hiilgus? Aegade side on ammu katkenud, see siin on apokalüpsis. Haavatud süda maetakse Wounded Knee'sse, kuid mis jääb alles perekonnast pärast pikki ülestunnistusi, kui kõik on lahkunud?

Näitleja, kirjanik ja näitekirjanik Tracy Letts oskab meisterlikult hoida tasakaalu musta komöödia, krimipõneviku ja eksistentsiaalse draama vahel. Tema tegelaskujudes avalduvad inimloomuse erinevad tahud: nad mõjuvad kord temperamentselt, siis aga jälle naeruväärselt. Lettsi sõnul on iga näitekirjaniku eesmärgiks tungida loojutustamise kaudu universaalsete teemade tuuma. “August: Osage`i maakonna” puhul oli tema sõnul eesmärgiks uurida põlvkondade vahelist lõhet.

Näidendi maailmaesietendus toimus 2007. aastal Chicagos Steppenwolfi teatris. Lavastus pälvis viis Tony auhinda, näidend aga võitis 2008. aastal Pulitzeri preemia. “August: Osage`i maakond” etendus Broadwayl 648 korda täissaalidele ja nimetati kriitikute poolt Ameerika näitekirjanduse suurteoseks. 2013. aastal valmis näidendi põhjal filmiversioon, peaosaliseks Meryl Streep.

Esietendus 5. novembril 2022

PILETIHINNAD: 17, 19, 25, 28, 30, 45 €

Etendus on kahe vaheajaga.
Kestus:
1.aktus – 1 tund 15 minutit
2.aktus – 55 minutit
3.aktus – 1 tund 10 minutit

Osades:

Beverly Weston - Vladimir Antipp

Violet Weston - Ljubov Agapova

Barbara Weston-Fordham - Natalja Dõmtšenko

Bill Fordham - Ilja Nartov

Ivy Weston - Natalia Murina

Karen Weston - Jekaterina Kordas

Mattie Fae Aiken - Tatjana Manevskaja

Charles Aiken - Aleksandr Okunev

Charles "Little Charles" Aiken - Sergey Pleskin

Johnna Monevata - Alina Karmazina

Steve Huberbrecht - Igor Rogatšov

Sheriff Deon Gilbeau - Dmitri Kosjakov

Jean Fordham - Stella Frishman (Vene Teatri stuudio)

The World Premiere of AUGUST: Osage County was presented in June 2007 by Steppenwolf Theatre Company, Chicago, IL; Martha Lavey, Artistic Director and David Hawkanson, Executive Director.

Ürituse koduleht: http://www.veneteater.ee

Näita rohkemNäita vähem
Üritus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
August: Osage`i Maakond/ Август: Графство Осейдж/ Vene Teater P 8.10.2023 18:00 Vene Teater, Tallinn
Üritus August: Osage`i Maakond/ Август: Графство Осейдж/ Vene Teater
Kuupäev / Kell P 8.10.2023 18:00
Toimumiskoht Vene Teater, Tallinn
Hinnainfo
Tähelepanu!
Austatud teatrikülastaja
 
Vene Teatri mängukavas on toimunud muudatused.
8. oktoobril 18:00 jääb ära lavastus „August: Osage`i Maakond”.
NB! Pileteid saab vahetada selle etenduse uuteks kuupäevadeks (20.09.2023- 19:00; 05.11.2023- 18:00) või valida teised etendused hooaja lõppuni (31.05.2024).
 
 
E-piletite omanikel palume kirjutada aadressil kassa@veneteater.ee, märkida juurde pileti number ja teise etenduse nimetus ja kohad, mille vastu soovite vahetada piletid.
 
Juhul, kui siiski soovite tagastada piletid palume kirjutada aadressil tagasiost@piletilevi.ee. E-piletite omanikel palume kirja sisus märkida enda tellimuse number. NB! Raha tagastatakse samale kontole millest oli sooritatud ost.
Tavapileti omanikel palume kirjutada oma piletite ID numbrid ja rekvisiidid, kuhu soovite saada tagasimakse.
 
Vene Teater vabandab ebamugavuste pärast.
Toimumiskoht
Vene Teater, Tallinn
Vabaduse Väljak 5 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Ürituse korraldaja
Vene Teater SA
Vabaduse väljak 5 Harjumaa
+3726114962
kassa@veneteater.ee
reg.nr: 90008666
Üritus August: Osage`i Maakond/ Август: Графство Осейдж/ Vene Teater
Kuupäev / Kell P 8.10.2023 18:00
Toimumiskoht Vene Teater, Tallinn
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Meister ja Margarita / Мастер и Маргарита PopulaarnePopulaarneMeister ja Margarita / Мастер и Маргарита Vene Teater, Tallinn
Osta pilet Armas Narva / Teatraliseeritud etendus / Tеатрализованное представление / Rugodiv / Vene Teater Armas Narva / Teatraliseeritud etendus / Tеатрализованное представление / Rugodiv / Vene Teater Kultuurimaja Rugodiv, Narva
Osta pilet Figaro / Фигаро / Vene Teater PopulaarnePopulaarneFigaro / Фигаро / Vene Teater Vene Teater, Tallinn, Suur saal
Osta pilet Kes koputab mu uksele.../ Кто стучится в дверь ко мне... / Vene Teater Kes koputab mu uksele.../ Кто стучится в дверь ко мне... / Vene Teater Vene Teater, Väike saal, Tallinn
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti