logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü
Otsi kaardilt
Vali periood

DRAAMA 2022: Pure Pink Pox (Kanuti Gildi SAAL)

T 6.9.2022 20:00
Kammivabriku sündmuskeskus, Teguri 28a, Tartu
16.20 - 21.20
Eesti Teatri Festival DRAAMA 2022

Pure Pink Pox
The Biofilm Sisters/Kanuti Gildi SAAL

 
Mäletad, kui tantsijad sind lihtsalt laval seismisega jalust niitsid? Mäletad, kui tantsijatel oli ilus keha? Mäletad, kui tantsijatel oli oma kehaga fantastiline suhe? Mäletad, kui tantsijatel oli kuupalk ja tervisekindlustus? Mäletad, kui tantsijad olid kunstiköögis oma koha sisse võtnud? Mäletad, kui noorte naistantsijate loomingus oli märgata absurdsust, seksuaalsust, mitteloogikat, mille mõistmiseks ei olnud kriitikutel sõnavara? Mäletad, kui tantsijad hakkasid testima tuumapomme? Mäletad, kui tantsijad lõid Marsile tsivilisatsiooni? Mäletad, kui tantsijad päästsid su kannatustest? Mäletad, kui kõik ei olnud veel kadunud? Mäletad, kui kõik lubadused said täidetud?

Biofilm Sisters jätkab sealt, kus 2019. aasta lavastus, “All that goes Right” pooleli jäi. Meil kui keskklassi naistel on keskklassi unistused. Oleme armsad ja ohutud senimaani, kuni ületame ohtlikkuse lävepaku. Kuidas eelistused ja sümpaatiad inimesi kokku toovad ning kuidas moodustunud grupid omi ja võõraid looma hakkavad? Kuidas võib esmapilgul süütust ideest saada ideoloogia ning kuidas võib ideoloogia muutuda fašistlikuks? Lavastuses “Rõõsade rõugete ruum” vaadatakse otsa omaenda kohale ja privileegidele, et näha, kuidas me kõik oleme omaks võtnud uskumusi, mis õigustavad vägivalda tekitavat ebavõrdsust. Kes vastutab – kas indiviid või süsteem? Biofilmi õed püüavad seda läbi viia võimalikult valutult.

Biofilm on saast, mis koguneb pliidi ja kapi vahele. Me teame, et see on seal, kuid lihtsam on seda ignoreerida kui midagi ette võtta. Me kasutame biofilmi mõtlemisruumina ilma igasuguse püüdluseta seda ära koristada.

Mari-Liis Eskusson on tantsukunstnik, keda huvitab tähenduse loome etenduskunstis. Biofilm Sisters projekti abil on ta avastanud enda kui kunstniku jaoks loomeruumi, mis võimaldab tal teksti tantsitada.

Katrin Kreutzberg on personaaltreener ja etenduskunstnik, keda inspireerib püüdlus mõista ja aru saada, kuidas me inimestena toimime, nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Igapäevaselt töötab ta jõusaalis, kus aitab inimestel avastada ja ehitada jätkusuutlikku ning tervislikku suhet oma kehaga.

Arolin Raudva on etenduskunstnik, tantsija, koreograaf. Tema loometee koosneb lainetest, millel surfamisel juhindub ta uudishimust ja kogemisjanust, mistõttu asetab ta end mõnuga eriilmelistesse kohtadesse ja kooslustesse, et hoida oma identiteet liikumises. Biofilmi olemasolu annab talle põhjuse vaadata sinna, kuhu ta muidu ei vaataks.

Hanna Junti on etendaja ja koreograaf, kelle looming leiab aset teatri ja tantsu vahealadel. Ta on mõjutatud oma endise kodulinna Londoni mitmekultuurilisusest ja hoost, inspireerub paradoksidest ja teda sütitab soov mõista, mis meid inimestena liigutab.

Alise Madara Bokaldere on Läti-Rootsi-Ameerika tantsija ja koreograaf. Üle 15 aasta pikkuse tantsualase väljaõppe jooksul on ta arendanud välja tugeva liikumiskeele ning füüsilisuse. Tema koreograafia on põhjalik, keskendudes detailidele ja nüanssidele.

Autorid, lavastajad: Mari-Liis Eskusson, Katrin Kreutzberg, Arolin Raudva, Alise Bokaldere
Etendajad: Mari-Liis Eskusson, Katrin Kreutzberg, Arolin Raudva, Hanna Junti
Dramaturg: Piret Karro
Kunstnik: Kairi Mändla
Näitejuhtimine ja lavaline liikumine: Tambet Tuisk, Jason Dupree
Helikujundus: Mari-Liis Rebane
Valguskujundus: Märt Sell
Tehniline tiim: Henry Kasch, Kristiina Tang, Grete Vaalma
Promofoto: Kertin Vasser
Projektijuhtimine: Maarja Kalmre, Heneliis Notton
Kaasprodutsent: Kanuti Gildi SAAL, Alise Bokaldere, Mari-Liis Eskusson, Katrin Kreutzberg, Arolin Raudva
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakond, Eesti Rahvakultuuri keskus


Inglise keeles!

Esietendus 21. märts 2022 Kanuti Gildi SAALis
Etendus on ühes vaatuses ja kestab 60 minutit
 

Loe lavastuse kohta rohkem https://saal.ee/performance/pure-pink-pox-1725/
 
 

Sündmuse koduleht: http://www.draama.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
DRAAMA 2022: Pure Pink Pox (Kanuti Gildi SAAL) T 6.9.2022 20:00 Kammivabriku sündmuskeskus, Teguri 28a, Tartu 16.20 - 21.20
Sündmus DRAAMA 2022: Pure Pink Pox (Kanuti Gildi SAAL)
Kuupäev / Kell T 6.9.2022 20:00
Toimumiskoht Kammivabriku sündmuskeskus, Teguri 28a, Tartu
Hind 16.20 - 21.20
Hinnainfo
Tavapilet 20 €
Sooduspilet 15 € (õpilane, üliõpilane, õpetaja, pensionär)

Tähelepanu!
L 10.09 "Mefisto"
(Eesti Draamateater) piletid on müügil Piletimaailmas
"Mefisto" (Eesti Draamateater) tavapilet 25 eurot, sooduspilet õpilastele, üliõpilastele, õpetajatele ja pensionäridele 20 eurot.

Ostes tavapileti etendusele K 07.09 „Kolm õde(Endla Teater) saab etendusele L 10. või P 11.09 „Kolm õde“ (Teater Must Kast) soetada pileti soodushinnaga 15 eurot (sooduskoodi leiab ostetud piletil).
Ostes tavapileti etendusele L 10. või P 11.09 „Kolm õde“ (Teater Must Kast) saab etendusele K 7.09 „Kolm õde“ (Endla Teater) soetada pileti soodushinnaga 15 eurot (sooduskoodi leiab ostetud piletil).
Soodustus kehtib kuni kohti jätkub.

Festival jätab endale õiguse teha festivali kavas muudatusi.
 
Toimumiskoht
Tartu Kammivabrik
Teguri 28a Tartu Eesti
Sündmuse korraldaja
Eesti Teatri Festival SA
Lai 37 Tartu 51005 Tartumaa
info@festival.ee
reg.nr: 90008560
Sündmus DRAAMA 2022: Pure Pink Pox (Kanuti Gildi SAAL)
Kuupäev / Kell T 6.9.2022 20:00
Toimumiskoht Kammivabriku sündmuskeskus, Teguri 28a, Tartu
Hind 16.20 - 21.20
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Välja müüdud DRAAMA 2022: Audients (Teater R.A.A.A.M.) Välja müüdudVälja müüdudDRAAMA 2022: Audients (Teater R.A.A.A.M.) Kammivabriku sündmuskeskus, Teguri 28a, Tartu, Eesti
Osta pilet DRAAMA 2022: Issanda loomaaed (Endla Teater) PopulaarnePopulaarneDRAAMA 2022: Issanda loomaaed (Endla Teater) Tartu Sadamateater, Soola 5b, Tartu, Eesti 16.20 - 21.20
Osta pilet DRAAMA 2022: Melanhoolia (Von Krahli Teater) PopulaarnePopulaarneDRAAMA 2022: Melanhoolia (Von Krahli Teater) Tartu Uus Teater, Lai 37, Tartu, Eesti 16.20 - 21.20
Osta pilet DRAAMA 2022: Melanhoolia (Von Krahli Teater) PopulaarnePopulaarneDRAAMA 2022: Melanhoolia (Von Krahli Teater) Tartu Uus Teater, Lai 37, Tartu, Eesti 16.20 - 21.20
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti