Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Gogoli Surnud hinged / Мертвые души Гоголя

E 11.11.2019 19:00
Vene Teater, Tallinn
12.40 - 25.50

A.Vološina (N. Gogoli romaani ainetel)

Lavastus kestab 3 tundi, ühe vaheajaga

Soovitatav vanusele 16+

 

Peterburi ”Teater Vassili Saarel” toob 11. novembril Vene Teatrisse külalisetenduse ”Gogoli Surnud hinged”, mille autor on  Venemaa tuntuim dramaturg Asja Vološina ning lavastaja Deniss Husnijarov.

 

 

Gogoli surematu meistriteos ”Surnud hinged” kannab endas vene elu võtmekoodi. Üldistatud vene karakterid on eredalt välja joonistatud Tšitšikovi, Manolovi, Korobotši, Nozdrevi ja teiste tegelaskujudes. 

”Vološina näidendis on Tšitšikovi nimeks Odüsseus, mis justkui suunab tema rännakud eepiliste kangelaste radadele, mis kulgesid hauataguses maailmas. Kuigi Gogoli situatsioonid on teravdatult absurdilaadseteks võimendatud, jääb vaataja siiski otsima sealsete tegelaskujude inimlikku alget. Need on elavad inimesed, kelle hinged on elu ja surma piirile kinni jäänud. Samal ajal ei ole lavastuse tonaalsus üldse mitte sünge” - räägib lavastaja Deniss Husnijarov.

Ta lisab, et lavastus räägib paljuski samast, millest tema eelnevad Gogoli teoste põhjal tehtud lavalood: Venemaast, selle lootustest, klassikalise slaavi kultuuri jõulisest pinnasest, moraali tugisammastest, kuhu on salvestatud vääramatu seadus, mis meenutab, et inimene on surelik, kelle maapealsed teod peavad olema kooskõlas igaviku suunas liikumise paratamatusega.

 

 

Husnijarovi sõnul ei ole antud projekti loojate kokkusaamine kaugeltki juhuslik: ”Dramaturg Asja Vološinaga seob mind juba varasem koostöökogemus. Asjal on erakordne Gogoli mõistmise oskus ja müstika tunnetus. Ta teab midagi salajasest ja süngemast elu poolest, teispoolsuse jõududest. Selle näidendi kirjutas ta nagu muusikapartituuri, kus tekstides on tunda rütmi.”

 

Peterburi Draamateatris ”Teater Vassili Saarel” töötab Deniss Husnijarov aastast 2010. ”Gogoli Surnud hinged” on tema neljas lavastus, mis põhineb Gogoli loomingul. 2014. aastal tõi ta Peterburis lavale Gogoli ”Nina”, 2016. aastal ”Sineli” Tšeljabinski N. Orlovi nimelises Draamateatris ning samal aastal näidendi ”Revident” Naberežnõje Tšelnõ teatris ”Masterovõje”. Husnijarovi lavastused on olnud Kuldse Maski teatripreemia nominendid ning võitnud erinevatel teatrifestivalidel kõrgeid auhindu.

 

Asja Vološina on üks hinnatumaid kaasaja dramaturge, kelle näidendeid mängitakse arvukalt nii kodu- kui välismaal. Vološina tekstidest läbi kumav tragikoomiline maailmatunnetus on huvi pakkunud kõige tuntumatele vene lavastajatele.

 

 

Osades:

Venemaa rahvakunstnik Tatjana Maljagina, Venemaa teeneline kunstnik Artjom Tsõpin, Venemaa teeneline kunstnik Ilona Brodskaja, Anna Koroleva, David Brodski, Vladimir Postnikov, Nikita Tšekanov, Anna Zaharova, Maria Štšekaturova, Kirill Tarassov, Bulat Šamsutdinov

 

Lavastaja – Deniss Husnijarov

Kunstnik – Aleksandr Mohov

Kostüümikunstnik – Maria Lukka

Valguskunstnik – Igor Fomin

Helilooja – Vitali Istomin

Koreograaf – Tatjana Bezmenova

Video – Natalja Naumova

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Gogoli Surnud hinged / Мертвые души Гоголя E 11.11.2019 19:00 Vene Teater, Tallinn 12.40 - 25.50
Hinnainfo
Suur saal

Soovitatav vanusele 16+
Kestus 3 tundi , ühe vaheajaga


PILETIHINNAD: 17, 19, 22, 25 €
 
SOODUSTUSED (allahindlus ei kehti loožis kohtadele) :
• Vene Teatri hooajakaardi omanikele kehtib soodustus 20% kuni 4 pileti ostul. (Müümiseks sisestada väljale Kaardi kood/lühend aknasse  ja vajutada nuppu “Kontrolli“)
• Partnerkaardi omanikele kehtib soodustus 15% kuni 2 pileti ostul. (Müümiseks sisestada väljale kood-"partnerkaart" /lühend aknasse  ja vajutada nuppu “Kontrolli“) 
• Õpilastele, üliõpilastele, pensionäridele ja ITIC kaardi omanikele soodustus 30%,
• Puuetega inimesele koos saatjaga soodustus 50%. Broneeringuid teeb vaid Vene Teatri kassas
(tel. 6114911 või kassa@veneteater.ee)
 
Saalis on kohad liikumispuudega inimestele (ratastooliga liikujad) ning nende saatjatele. Kohad asuvad 9. reas.
Pileteid nendele kohtadele on võimalik osta Vene Teatri kassast: kassa@veneteater.ee  tel. +372 6114911
Toimumiskoht
Vene Teater, Tallinn
Vabaduse Väljak 5 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Vene Teater SA
Vabaduse väljak 5 Harjumaa
+3726114962
kassa@veneteater.ee
reg.nr: 90008666
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Ruslan ja Ludmilla / Руслан и Людмила Ruslan ja Ludmilla / Руслан и Людмила Vene Teater, Tallinn, Eesti 12.40 - 25.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Vaenlane / Vrag / Враг Vaenlane / Vrag / Враг Vene Teater, Väike saal, Tallinn, Eesti 15.90 - 22.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Tähtis on olla tõsine / Kak vazno bit Ernestom / Как важно быть Эрнестом Tähtis on olla tõsine / Kak vazno bit Ernestom / Как важно быть Эрнестом Vene Teater, Tallinn, Eesti 9.60 - 19.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Sonimine kahele / Бред вдвоем Sonimine kahele / Бред вдвоем Vene Teater, Tallinn, Eesti 13.10 - 18.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Prozorovite maja. Nelikümmend aastat hiljem/ Дом Прозоровых.Сорок лет спустя Prozorovite maja. Nelikümmend aastat hiljem/ Дом Прозоровых.Сорок лет спустя Vene Teater, Tallinn, Eesti 15.90 - 22.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!