Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Gruusia Bolnisi Linnateatri külalisetenused Eestis Alex Chigvinadze tragöödia SURMAPÄEVAKINK

T 22.10.2019 18:00
5.50 - 10.50
Näita kirjeldustPeida kirjeldus

Alex Chigvinadze

Surmapäevakink

Etendus on gruusia keeles ja ilma tõlketa, hästi mõistetava visuaalse ning helilise keelega.

Kestus 51 minutit.

Etenduse sünopsis:

Kogu etenduse tegevus toimub ühes huvitavas päikeselises vanglas. Alguses tundub, et kõik on siin trellide taga, väga tavapärane, aga tasapisi hakkavad ilmnema omapärased asjaolud. Tuleb välja, et kõik vangivalvuri poolt vangidele antud käsud ja edastatud nõudmised ning kinnitatud reeglid ei ole tulnud kusagilt kõrgemalt poolt või kaugemalt, vaid vangivalvur on selle kõik iseenda vajaduste rahuldamiseks välja mõelnud. Tuleb välja, et selles vanglas puudub käsuliin: ülemused ja alluvad, administratsioon ja teenindav personal. Ühesõnaga puudub igasugune seos süvariigiga tõejärgsel ajastul. See vangla on lihtsalt üksiküritaja, ühemehe OÜ.

Juhtub, nii et kohtus pole nad veel puht praktiliselt süüdi mõistetud, aga vajaduse päraselt on juba arreteeritud ja vangi saadetud oma tulevast saatust ootama. Kaks naist ja kaks meest. Mõtlemapaneval kombel moodustavad ka nemad koos ühe üksiku koosluse, üksuse – perekonna. Ema, isa, tütar ja poeg. Nad on kinnipeetud väga raskete kuritegude eest. Tõendid nende süüdistamiseks on kas kahtlustäratavad või puuduvad üldse, aga see ei puutu kuidagi asjasse ja ei peaks mõjutama ja muutma antud tegevuse kulgevat iseloomu. Perepea, kes on elukutselt näitleja, tappis teatris oma lavastaja, kuulsa kunstitegelase, rahvusliku kultuuriaarde. Lihtsalt isa ei kannatanud enam kakskümmend aastat kestvat pidevat alandamist, kiusamist ja mõnitamist välja. Ema, kes on kurt, sisenes panka demokraatide vabadusdemonstratsioonilt plakatiga „VABADUSE RÖÖV”, et lonksu külma vett tasuta juua, kuid kohale saabus hetkega politsei kiirreageerimisrühm ja panga päästeoperatsiooni käigus tapsid nad kogemata kolm panga töötajat ja neli klienti. Perepoeg pole tegelikult milleski süüdi. Tema ostis endale süüdistuse ja sokutas ennast siia vanglasse tutvuste kaudu, et olla lähedastele moraalseks toeks. Kõige hullem lugu on tegelikult pere pesamuna, tütrekesega. Kui tuleb oodatav kohtuotsus, siis mõistetakse ta kindlasti surma. Praegu kohus lihtsalt venitab aega ja ootab otsusega. Oodatakse ta sünnipäeva, sest alaealist ei saa ju surma mõista. Tüdruk tegutses narkomuulana ja tema tegevuse tagajärjel suri kaks inimest. Kuigi tõendeid otseselt polegi või on nad kaudselt kahtlased, siis olemas on kaks tunnistajat kuriteole – need samad surnud. Nad tuleb vaid tunnistuse andmiseks ellu äratada. Ühiskond koos kohtuga loodab siiralt teaduse progressile kiiremas korras. See pole kerge, aga ka mitte võimatu, sellega tegeletakse.

Sündmused
Sündmusi ei leitud
Osta pilet Gruusia Bolnisi Linnateatri külalisetenused Eestis Alex Chigvinadze tragöödia SURMAPÄEVAKINK Gruusia Bolnisi Linnateatri külalisetenused Eestis Alex Chigvinadze tragöödia SURMAPÄEVAKINK Kolgaküla Rahvamaja, Eesti 5.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Laadimine...
Lae uuesti