logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü
Otsi kaardilt
Vali periood

Joobnud / Theatrum

L 3.12.2022 19:00 - K 7.12.2022 22:30
14.70 - 25.20
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Ivan Võrõpajev "Joobnud"
 
Lavastaja Lembit Peterson
Kunstnik Lilja Blumenfeld

Osades: Maria Peterson, Eva Eensaar või Mari-Liis Lill, Liina Olmaru, Laura Peterson või Kristiina Hortensia Port,  Anneli Tuulik, Piret Krumm, Andri Luup, Marius Peterson, Leino Rei (Eesti Noorsooteater), Mart Aas, Helvin Kaljula, Tarmo Song, Sulev Teppart, Rain Simmul (Linnateater)
 
Dramaturg, näitleja ja lavastaja, Moskva teatri „Praktika“ kunstiline juht Ivan Võrõpajev (1974) on vaieldamatult üks huvitavamaid ja maailma lavadel enim mängitumaid vene kaaaegseid autoreid.

„Joobnud“ („Пьяные“) on kirjutatud vene kirjanduse parimaid traditsioone jätkates (nt. gogollik “naer läbi pisarate“). Autoril on õnnestunud ehmatava selgusega, samas valusa kaasatundmise ja vabastava huumoriga väljendada tänase päeva inimeste hingeseisundeid - allakäiku ja vaimseid püüdlusi. Tegelasteks on „meie aja kangelased“ - pankurid ja nende abikaasad, filmimaailma ja PR- inimesed, reklaamiagentuuri töötajad, modell, prostituut jt. Kõik „Joobnute“ tegelased on kogu näidendi tegevustiku vältel alkoholijoobe seisundis. Kusjuures tegemist ei ole alkohoolikutega. Autor kasutab joobnud seisundit kui võimalust rääkida neist olulisist asjust, millest kaine peaga enam rääkida võimalik pole, kuid millest rääkimata pole ka võimalik olla... Näiliselt absurdihõngulisi vestlusi pidades arutlevad tegelased eksistentsiaalsetel ja kunstilistel, religioossetel ja „mädaneva“ Lääne liberalismi teemadel, püüavad vabaneda süümepiinadest ja avaldavad ootamatult armastust... 

Näidendi ja selle leksika kohta ütleb Võrõpajev ühes intervjuus: „Ma pole mingi huligaan, kes laval ropendab selleks, et kõiki solvata. Kui ma otsustasin mittenormatiivse leksika näidendisse sisse tuua, on mul selleks tõenäoliselt mõjuv põhjus. 

„Joobnud“ on (autori ütluse kohaselt) üks viimase 50 aasta kõige religioossemaid ja vaimsemaid näidendeid. Etendus valmib Theatrumi 20. sünnipäeva eel. Lisaks Theatrumi trupile teevad kaasa näitlejad, kes Theatrumi tegemistega erinevatel aegadel seotud on olnud.

Etendus on ühe vaheajaga ja kestab 3 tundi 30 minutit.

NB!
Etendus on mõeldud täiskasvanud vaatajale

Üritused

Üritusi ei leitud
Välja müüdud Joobnud / Theatrum Välja müüdudVälja müüdudJoobnud / Theatrum Theatrumi saal, Tallinn, Eesti
Osta pilet Joobnud / Theatrum Joobnud / Theatrum Theatrumi saal, Tallinn, Eesti 19.20 - 25.20
Osta pilet Joobnud / Theatrum Joobnud / Theatrum Theatrumi saal, Tallinn, Eesti 19.20 - 25.20
Välja müüdud Joobnud / Theatrum Välja müüdudVälja müüdudJoobnud / Theatrum Theatrumi saal, Tallinn, Eesti
Laadimine...
Lae uuesti
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti