Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Läti armastus / Латышская любовь

K 12.12.2018 19:00
Rahvusooper Estonia (Estonia pst 4)
16.50 - 34.50

Tallinna Linnateatri festival Talveöö Unenägu 2018: Alvis Hermanis

LÄTI ARMASTUS
Riia Uus Teater

Lavastaja: Alvis Hermanis
Kunstnik ja kostüümikunstnik: Monika Pormale
Helilooja ja muusik: Jēkabs Nīmanis
Laulja: Andris Keišs

Osades: Guna Zariņa, Baiba Broka, Vilis Daudziņš, Ģirts Krūmiņš, Kaspars Znotiņš

Esietendus 15. septembril 2006
Kestus: 4 h 15 min, kolmes vaatuses
Etendus on läti keeles, sünkroontõlkega eesti ja vene keelde.

Lavastuse algseks teemaks, mille arendamisega tegeleti terve aasta, oli inimeste kohtumine tutvumiskuulutuste kaudu. Kogu trupi ühise pingutuse tulemusena sündis lavastus Lätist ja lätlastest, üksildusest, naistest ja meestest. Sõnulseletamatust igatsusest armastada ja olla armastatud. Praegusest internetti kolinud ajastust, mil tõelised kohtumised muutuvad üha enam „luksuseks“. Aga niisamuti imedest, mida elus kõikidele näilistele takistustele vaatamata siiski juhtuda võib. Sünnivad imed ju ennekõike just inimeste vahel.

„Läti armastus“ põhineb tõestisündinud lugudel ja näitlejate endi fantaasiatel. Intervjuude ja kohtumiste käigus kogutud materjale – isiklikke lugusid, kirju, fotosid – kasutati näitlejate kujutlusvõime käivitamiseks. Nii puhuti elu sisse lavale ilmuvatele värvikatele karakteritele, kes pakuvad muheda huumoriga äratundmisrõõmu igale vaatajale, sõltumata vanusest või päritolust.

Lavastus koosneb kolmeteistkümnest stseenist, millest igaüks kujutab erinevat kohtumist ja erinevat ühiskonnakihti. Kõik tegelased esindavad tõepäraseid isiksusi, keda võime iga päev enda kõrval märgata, olgu siis Riia linnas või miks mitte ka mõnes Eestimaa alevikus. Jah, lõpuks võiks üle Euroopa publiku sooja vastuvõtu osaks saanud „Läti armastuse“ pealkiri samamoodi olla ka „Eesti armastus“. Või siis „Inimese armastus“. Hermanise juhitud trupp on loonud lavastuse meist kõigist – ja teinud seda hämmastava nüansitaju ning empaatiavõimega.

Sündmuse koduleht: http://www.linnateater.ee/festival-2018/programm/lati-armastus

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Läti armastus / Латышская любовь K 12.12.2018 19:00 Rahvusooper Estonia (Estonia pst 4) 16.50 - 34.50
Hinnainfo
Etendus on läti keeles, sünkroontõlkega eesti ja vene keelde.

Toetajapilet:
Tänavu lisandub festivali tavapiletitele ka toetajapilet. Kui soovite Tallinna Linnateatri festivalitraditsiooni toetada, on Teil võimalus anda oma panus, ostes festivali toetajapileti (ühe pileti hind 100 €, lavastusele „Brodski/Barõšnikov“ 200 eurot). Piletiga kaasnevad parimad võimalikud publikukohad ning tänukingitus Talveöö Unenäo poolt, mille saate kätte etenduse toimumiskohas.

Toetajapileti soetamiseks palume võtta ühendust Tallinna Linnateatri müügijuhi Greete Uustaliga (g.uustal@linnateater.ee, 665 0888).

NB! Pileteid tagasi ei osteta ja ümber ei vahetata, juhul kui ei ole teatatud teisiti.
Hilinejaid saali ei lubata, vabandame.
Toimumiskoht
Estonia pst 4 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Tallinna Linnateater
Lai 19 Tallinn 10133 Harjumaa
6650888
g.uustal@linnateater.ee
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas