Sergei Polunin. Dramaatiline ballett ''RASPUTIN''

K 5.10.2022 19:00
Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Austatud piletiostja,
 
Teatame, et Sergei Polunini Dramaatiline ballett ''RASPUTIN'' jääb ära.
PDF-piletid ostetakse tagasi ning raha kantakse automaatselt piletiostja arveldusarvele 10 tööpäeva jooksul. 
Müügipunktist ostetud piletid saab tagastada kõikides Piletilevi müügipuntkides, v.a Circle-K teenindusjaamad ja Viru Keskuse müügipunkt.
Vabandame ebamugavuste pärast.

 

Maailmaballeti fenomen Sergei Polunin esmakordselt Eestis lavastusega „Rasputin“.

Briti Kuningliku Balleti ajaloo noorim esitantsija ja selle žanri kõige enam tähelepanu äratanud kaasaegne tantsija Sergei Polunin külastab esmakordselt Tallinna. Tantsija toob Eestisse dramaatilise balleti „Rasputin“, mis tuleb esitusele 5. oktoobril Alexela Kontserdimajas.

Hersonist, Ukrainast pärit Sergei Polunin on tõmmanud endale kogu tantsumaailma tähelepanu. Maailma meediaväljaanded nimetavad teda järjest kõige silmapaistvamaks kaasaegseks balletitantsijaks, võrreldes teda Barõšnikovi ja Nurijeviga. „Graatsia, kiiruse, jõu ja mis kõige tähtsam, uskumatu sisseelamisvõimega rolli, omab Polunin absoluutset balletiarsenali,“ kirjutab ajaleht The Telegraph.

13-aastaselt sai Polunin stipendiumi õppimiseks Suurbritannia Kuninglikus Balletikoolis, kus märgati tema silmapaistvaid võimeid. „Selline talent nagu Sergei sünnib aastakümnete jooksul üks kord,“ rääkisid õpetajad temast. Tänu ainulaadsele füüsiliste võimete, töövõime ja karisma kombinatsioonile sai Poluninist 19-aastaselt Briti Kuningliku Balleti ajaloo noorim esitantsija.

Oma vabameelse iseloomu tõttu pole Poluninit aga asjata nimetatud „balletimaailma James Deaniks“. 22-aastaselt loobus ta mainekast esitantsijakohast ja lahkus Inglismaalt, et avastada endas uuesti armastus tantsu vastu. Sellest ebatavalisest loost huvitunud Ameerika režissöör ja Oscari nominent Steven Cantor tegi BBC toetusel Poluninist dokumentaalfilmi, mis ilmus pealkirja all „Tantsija“.

Sergei edasise karjääri pöördepunktiks saab tema ühistöö režissöör David LaChapelle’iga: video, kus Polunin tantsib laulu „Take Me To Church“ saatel. See video kutsus esile furoori, kogudes üle 27 miljoni vaatamiskorra ja võites hulga mainekaid auhindu. See näitas laiale avalikkusele, et ballett ei ole ainult tärgeldatud parukad. See kunstivorm võib olla kaasaegne ja seksikas. 

Praegu jätkab Polunin balleti loomist oma reeglite järgi. Intervjuudes juhib ta sageli tähelepanu balletimaailma probleemidele, nagu konservatiivsus, madalad palgad ja ranged kunstilised piirangud. Positiivsete muutuste sisseviimiseks asutas ta oma kooli, fondi ja produktsioonikeskuse, kus koolitab noori talente ja loob kutsutud artistidega oma lavastusi.

Dramaatiline ballett „Rasputin“ on neist üks. Projektiga töötamiseks kaasas Polunin spetsialiste kogu maailmast. Alates juhtivatest tantsurollidest kuni kostüümikujunduse ja valgustuseni – lavastuse kõigi aspektidega tegelevad Jaapani, Ameerika, Taani, Saksamaa ja paljude teiste riikide meistrid.

Jaapani koreograaf Yuka Oishi lavastas „Rasputini“ spetsiaalselt Sergei Polunini esinemiste hooajaks kuulsas Londoni teatris Palladium. Tema Rasputin on nii autsaider kui ka koletis, kuid samas ka tervendaja ja supervõimetega inimene. „See on lugu mehest, kellel on uskumatu karisma, jõud ja vägi,“ ütleb ta. „Mõned pidasid Rasputinit pühakuks ja müstikuks, paljud aga kuradiks. Kuid minu jaoks ei jagune inimesed kunagi ainult headeks ja halbadeks: kui vaatasin mustvalgeid arhiivifotosid, püüdsin ette kujutada, millised need kangelased olid tegelikult, elavate ja värvilistena.“

Korraldaja koduleht: www.artpartner.ee

Sündmuse koduleht: http://www.artpartner.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
Sergei Polunin. Dramaatiline ballett ''RASPUTIN'' K 5.10.2022 19:00 Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Sündmus Sergei Polunin. Dramaatiline ballett ''RASPUTIN''
Kuupäev / Kell K 5.10.2022 19:00
Toimumiskoht Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Hinnainfo

18:00 Avatakse Kontserdimaja uksed ja kohvikud
19:00 Algab kontsert. Vaheaeg 30 minutit
Hilinejaid saali ei lubata! Vabandame!
20:50 Orienteeruv lõpp

ÜRITUSTE LISAINFO
• Soovitatav vanus alates 10. eluaastast
• Kehtiv pilet peab olema igal külastajal, ka sülelapsel.
• Hilinejaid saali ei lubata!
• Pildistamine/ filmimine ei ole lubatud
• Piletid müügil ka toimumise päeval Solaris Keskuse Piletilevi kassas
• Ratastoolis külastaja piletitellimus saata: info@piletilevi.ee
• I rõdu 1 ja 2 rea ning II rõdu 1 rea kohad on piiratud nähtavusega. Serval paikneb ohutuspiire
•Tellige kohvilaud ette: https://kontserdimaja.ee/telli-ette/

Kõikide Alexela Kontserdimajas toimuvate sündmuste hinnad sisaldavad teenustasu 0.90€/ pilet, mis suunatakse ettevõtte keskkonnasäästlikusse arengusse.

TÄHELEPANU ALEXELA KONTSERDIMAJA KÜLASTAJA!

Seoses Eesti Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud piirangutega ja sellekohase korralduse alusel, tuleb kõikidel Alexela Kontserdimaja täiskasvanud külastajatel üritusele tulles esitada tõend kas vaktsineerimiskuuri läbimise või Covid-19 läbipõdemise kohta. Alates 14.02.2022 ei pea COVID tõendit esitama kuni 18-aastased (kaasa arvatud) ja 2021/2022 õppeaasta kestel 19-aastaseks saavad koolinoored. Alates 01.11.21 kehtib COVID tõend ainult koos isikut tõendava dokumendiga. Alates 29.10.2021 laienes maskikandmise kohustus siseruumides kõikidele üritustele. Maskikohustus rakendub kõigile, kes on vähemalt 12-aastased.

Vastavate tõendite puudumisel ei ole külastajal lubatud kultuurisündmusel osaleda.

Uksed avatakse 1,5 tundi enne ürituse algust ning palume tulla varem ning saabumisel valmis panna Covid-19 tõend koos isikut tõendava dokumendi ja ürituse pääsmega. Palume Teid turvalisuse eesmärgil kanda maski kogu ürituse jooksul.

Toimumiskoht
Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Estonia pst. 9 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
ART Partner CZ s.r.o.
Ocerlàrskà 2457/7 Praha 9 190 00 .
artpartner@inbox.lt
reg.nr: 60430144
Sündmus Sergei Polunin. Dramaatiline ballett ''RASPUTIN''
Kuupäev / Kell K 5.10.2022 19:00
Toimumiskoht Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet KYIV GRAND BALLET ''Romeo ja Julia'' KYIV GRAND BALLET ''Romeo ja Julia'' Vanemuise Kontserdimaja, Tartu, Eesti 21.20 - 55.20
Osta pilet KYIV GRAND BALLET ''Romeo ja Julia'' KYIV GRAND BALLET ''Romeo ja Julia'' Alexela Kontserdimaja, Tallinn, Eesti 25.20 - 85.20
Osta pilet LORDS OF THE SOUND kavaga ''The music of Hans Zimmer'' PopulaarnePopulaarneLORDS OF THE SOUND kavaga ''The music of Hans Zimmer'' Vanemuise Kontserdimaja, Tartu, Eesti 26.20 - 63.20
Osta pilet LORDS OF THE SOUND kavaga ''The music of Hans Zimmer'' PopulaarnePopulaarneLORDS OF THE SOUND kavaga ''The music of Hans Zimmer'' Pärnu Kontserdimaja, Eesti 25.20 - 60.20
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti