Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Tartu Üliõpilasteater ''Mingi hulk kõnelusi''

R 17.5.2019 19:00 - L 18.5.2019 20:00
5.50 - 9.50
Näita kirjeldustPeida kirjeldus

Tartu Üliõpilasteatri etendus

„Mingi hulk kõnelusi”

Aleksandr Vvedenski

Tõlge, lavastus, valgus- ja helikujundus: Enor Niinemägi

Laulud: Annabel Berg

Kunstnik: Kudrun Vungi

Laval: Joonas Vatter, Jörgen Sinka, Henrik Lainvoo või Enor Niinemägi, Peeter Piiri, Margaret Loik, Jan Remmelg, Frida Jantson-Köstner, Kristjan Tammi, Liisu-Johanna Olgo, Toomas Krips, Saskia Reintam.

„Mingi hulk kõnelusi” on Tartu Üliõpilasteatri (TÜT) lavastus vene 30. aastate avangardluule klassiku Alekandr Vvedenski samanimelise teksti põhjal. Tegemist on juba TÜT’i kolmanda pöördumisega antud autori juurde. Tekst viib meid inimeksistentsi ontoloogiliste ja epistemoloogiliste küsimuste eksiradadele, mis lõppeb paraku jumaliku korralagedusega. Etenduses võib lisaks näitlejatele näha laval veel joonistuvaid pilte, hiilivaid diivaneid, kujunevaid kujusid ja helideks saavaid mõtteid, kuskil kõige selle kohal särab „mõttetuse täht”. Soovitatav kõigile absurdipoeetika ja psühhedeelia sõpradele.

Vvedenski tekstid on sügavalt allegoorilised, sisaldades endas hulganisti „hieroglüüfe” mille kaudu laseb ta ilmskis tulla hoopis millelgi muul, kui sellel mida antud sõna harilikus keelepruugis tähistab. Autor ise on oma luulet iseloomustanud kui puhta mõistuse kriitikat läbi poeetika vahendite ja tema meetod selleks on keele semantika, milles meie teadvus opereerib, ja maailma mittevastavuse poeetiline paljastamine.  

Olulisemad teemad Vvedenski tekstides on aeg, surm ja Jumal, mis moodustavad koos omamoodi metafüüsilise süsteemi. Vvedenski sõnul: „Ime on võimalik surma hetkel. See on võimalik, sest surm on aja peatumine.” (Hall vihik 1932-33)

Käesolevat teksti võib vaadelda kui allegoorilist lugu inimese teekonnast läbi elu, sünnist surmani, sealt edasi ja sealt veel edasi. Loomulikult, olles kõik oma aja lapsed või vangid, leidub teksti miljööpiltides ja tegelastes ka vihjeid autori eluajal toimunule (revolutsioon, repressioonid, sõda jne). 

Sisenege hullumajja

Mu sõbrad, mu vürstid.

Ta rõõmsalt ootab meid.

Me rõõmsalt ootame meid.

Laterna siin süütame,

Latern ripub nagu tsaar.

Siin jooksevad meil rebased,

Kimedalt nad kiunuvad.

See kõik on meile ajutine.

Lilled kõikjal vatravad.

Etendused 19. 20. 26. 27. aprillil ning 10. 11. 17. 18. mail.

Kell 19.00

NB! 27. aprilli etenduse algus kell 20.00.

Tartu Üliõpilasmaja Kalevi 24

Pilet: Pilet 9€/7€ (tudengipäevadel 27.04 tudengitele 5€)   

Etenduse kestus ca 1 tund

Sündmused
Sündmusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti