logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü
Otsi kaardilt
Vali periood

''Ukuaru''

R 19.8.2022 19:00 - K 24.8.2022 21:30
31.20 - 36.20
Näita kirjeldustPeida kirjeldus

„Ukuaru”

kargeõhulavastus Vooremäel

 

Veera Saare ajatu „Ukuaru” on meie juurde ikka ja jälle ringiga tagasi jõudnud ning saanud oma temaatikaga osakeseks rahvuslikust tunnetusest. Ellujäämine on tänapäeval sama aktuaalne kui esimese vabariigi ajal. Ka täna püüdleme selle nimel, et meil oleks kodu, turvaline tulevik ja lastel perspektiivi edasi jõuda.

Kevaditi võib Jänijõgi hauakohtades uputadagi, nüüd, kuiva suve järel ta seda ei tee – vesi ulatub kord poolde säärde, kord põlvini, harva kipub kõrgemale tõusma. Minni ei mõtle praegu ei elule ega surmale, ei uppumisele, külmale ega märjale – ta läheb, kord kaldal, kord vees; läheb, sest ta teab, et peab edasi minema, ainult minema ... Mitte midagi muud ei tohi ta praegu teha, ei seista, ei mõelda ega kaaluda – ainult minna, kaldal või vees, aga minna …

Vabaõhulavastus „Ukuaru” on lugu sooja südame, targa pea ning selgete väärtustega eesti naistest. Nende valikutest ja valikute puudumisest, südame hääle järgimisest ja mitte järgmisest. Need naised on sitked, töökad, allaandmatud, avara hinge ja jõulise südamega. „Ukuaru” räägib teile loo armastusest iseenda, teiste ja looduse vastu. Mure ja rõõm, usk ja lootus punuvad oma kordumatuid mustreid. Ja neisse süvenemiseks on vaja aega. Nagu on vaja aega ka looduses ja loodusega koos kulgemiseks. Ukuaru peamiseks tegevuspaigaks on mets ja mets tekitab tundeid. Metsa saab armastada, aga ka vihata. Mets annab ja võtab. Mets on see, mis kannab edasi elu järjepidevust ja ürgset jõudu, kus ka meie Ukuaru Minna leiab oma kodu, tuleviku ja perspektiivi.

 

Autor Veera Saar

Dramaturg Urmas Lennuk

Lavastaja ja valguskujundaja Peep Maasik

Kunstnik Jaanus Laagriküll

Muusikaline kujundaja Ardo Ran Varres

Osades Ursula Ratasepp (Tallinna Linnateater), Pääru Oja, Hannes Kaljujärv (Vanemuine), Garmen Tabor (Ugala), Kärt Tammjärv (Vanemuine), Margus Prangel (Von Glehni teater), Marika Barabanštšikova (Vanemuine), Indrek Kruusimaa, Kirke Kallaste, Elli Koidula Kull

 

Esietendus 4. augustil 2022 kell 19.

Etendused 5., 6., 7., 10., 11., 12., 13., 14., 16., 17., 18., 19., 23., 24. august 2022 kell 19.

Etendus on ühe vaheajaga ja kestab 2 tundi ja 45 minutit.

Palume etendusele sülelapsi mitte kaasa võtta.

“Ukuaru” etendub Tartumaal, maalilisel Vooremäel.

Etenduspaika jõudmiseks soovitame Tartu suunalt tulijatel valida teekond (19 km) Haaslava-Aadami-Uniküla suunas (tee 262), kust pöörake Tõrvandi-Roiu-Uniküla (tee 140) väljasõiduteele. Roiult pöörake paremale Vana-Kastre-Roiu teele (260), seejärel vasakule Reola- Hammaste (tee 265) suunas.

Asukoha koordinaadid: 58.275114, 26.8723869 http://www.google.com/maps/place/58.275114,26.8723869

 

Jalutuskäik parkimisalalt mängupaika võtab 10-15 minutit. Laupäeval ja pühapäeval viib Tartust etendusele eribuss. Bussipiletid saadaval Piletimaailmas ja Piltilevis. Bussipilet ei taga pääsu etendusele.

Sündmused

Sündmusi ei leitud
Välja müüdud ''Ukuaru'' Välja müüdudVälja müüdud''Ukuaru'' Vooremäe, Tartumaa, Eesti
Välja müüdud ''Ukuaru'' Välja müüdudVälja müüdud''Ukuaru'' Vooremäe, Tartumaa, Eesti
Osta pilet ''Ukuaru'' PopulaarnePopulaarne''Ukuaru'' Vooremäe, Tartumaa, Eesti 31.20 - 36.20
Laadimine...
Lae uuesti
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti