Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

ISA

T 21.5.2019 19:00
Vaba Lava Narva teatrikeskus
Florian Zeller "Isa"

Tõlkija Eva Eensaar
Lavastaja Maria Peterson
Kunstnik Lilja Blumenfeld
Helikujundaja Marius Peterson
Valguskujundaja Priidu Adlas
Produtsent Ere Naat

Osades: Lembit Peterson, Liina Olmaru, Andri Luup, Anneli Tuulik, Marius Peterson, Sandra Uusberg (Tallinna Linnateater) või Laura Peterson.

Esietendus 29. novembril 2016 Theatrumis

Mis toimub selles korteris? Kas vana mehe tütar ütles tõesti, et jätab mehe üksi Pariisi ja kolib ise Londonisse? Või mõtles mees selle välja? Kas see neljakümnendates mees, kes liigub ringi elutoas ja köögis, on tundmatu või tuttav, keda vana mees enam ära ei tunne? Ja kas korter, milles oleme, on ikka vana mehe oma või usub ta, et on kodus, kuid tegelikult on kuskil mujal? On ta omade või võõraste juures?

Florian Zelleri näidend "Isa" on autori sõnul "pusle, milles on alati üks tükk puudu ja keegi ei tea, missugune täpselt". Peategelane André, nagu meiegi, otsib muutuvas maailmas inimesi, kes räägiksid tõtt, ja püüdleb vaatamata totaalsele kaosele totaalse selguse poole.

Näidendi autor, noor prantsuse romaani- ja näitekirjanik Florian Zeller kirjutas 22-aastaselt oma esimese romaani "Kunstlumi", võitis aastal 2004 oma kolmanda romaani "Kurjuse võlu" eest maineka kirjandusauhinna Prix Interallié, asus kirjutama teatrile ja saavutas peagi tuntuse ka näitekirjanikuna.

Zelleri "Isa" pälvis 2014. aastal prantsuse kõige olulisema teatripreemia Molière`i auhinna parima näidendi kategoorias. Hetkel on ta üks mängitumaid autoreid Euroopas ja mujal. Prantsuse nädalalehe L`Express arvamusel on Zeller "parim prantsuse dramaturg Yasmina Reza kõrval" ja The Guardiani silmis "meie ajastu kõige inspireerivam näitekirjanik".

Etendusd toimuvad

19. ja 20.märtsil 2019 kell 19.00

Tartus  Eesti Rahva Muuseumi teatrisaalis.

25. ja 26.märtsil 2019 kell 19.00 Theatrumi uuenenud saalis Vene 14.

21. mail kell 19.00 Narva Vabal Laval.

23.mail  kell 19.00 Rakvere teatri väikeses saalis.

Etendus kstab 2,5 tundi koos vaheajaga.

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
ISA T 21.5.2019 19:00 Vaba Lava Narva teatrikeskus
Hinnainfo
Täispilet 20.- eurot, soodushind õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele 15.- eurot. Soodustust lubav dokument palume esitada enne etendus.
Toetushind:  30.- eurot.
Toimumiskoht
Linda 2, Narva Narva Eesti
Sündmuse korraldaja
Theatrum SA
Vene 14 Tallinn 10123 Harjumaa
6446889
theatrum@theatrum.ee