Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

JARMO REHA "OOMEN"

L 6.10.2018 14:30
Sissepääs: Kreenholmi Manufaktuuri transpordi värav, Joala 23
19.50 - 35.50
Ruumipoeetiline rännak töö minevikust tulevikku

Ruumipoeetiline rännak “Oomen” põhineb avangardpoeet Aleksei Gastevi teosel "Töölislöögi poeesia". Gastev sai sotsialistlikul Venemaal tuntuks kui teoreetik ja praktik, kelle huvi ja siht oli parandada tööliste efektiivsust vabrikutes. Tema tekstid on kui poeetilised plahvatused, Kreenholmi müüride vahel võtavad need installatiivse vormi. Lavastus “Oomen” käsitleb Kreenholmi vabrikut kujundina sellest, kuidas töö tähendus on radikaalselt muutumas. Etendavad Riina Maidre, Bert Raudsep, Pääru Oja, Яaнйka Apум, Vox Populi koor ning Narva poistekoor.

Tööjõud, tööviljakus, tööaeg, töökoht. Töö on praeguse maailma keskne mõiste, on seda täna ja on olnud aastasadu. Kuhu on viinud miljardid klahvivajutused, kuhu ketrajate masinkiired näpuliigutused? Kuhu on viinud kolbid ja kompressorid, pooljuhid ja protsessorid? Edasi, aina edasi. Aga edasi kuhu? Ja kuhu jääb inimene?

Massid, majandus, marginaalid. Kreenholmi tehastes on töötanud tuhanded ja tuhanded. Minevik on proletaarne, olevik on postindustriaalne, tulevik on paljulubav nagu Milton Friedmani naeratus. Kuid on veel üks vaade. Kreenholmis ei vurise enam ammu ketrusmasinad, ei voola kangakilomeetrid. Progress on töö viinud lihtsalt edasi, tuhandete kilomeetrite taha, aga miski on siia ometi alles jäänud. Endena, oomenina kõrguvad Kreenholmi tühjad tehasehooned. Nad kõrguvad elava metafoorina kahe maailma piiril ja see piir pole vaid riikide vahel. Vaadake! Kui palju tähenduskihte! On Kreenholm oomen hea uue ilma saabumisest ja töö lõpust? Või vastupidi – ehk on Kreenholm oomen töö igavikkusest, isegi kui masinad ja kõikvõimsad algoritmid on selle inimeselt üle võtnud ja töö tähenduski on muutunud? Võib-olla oleme me alles progressi alguses? Kuhu viib inimeste ja masinate tahe ja mis on see sõnastamatu, mis jääb alles ka peale kurblikku viimast vilet?


Jarmo Reha (1991) on vabakutseline lavastaja ja näitleja, kes on varasemalt olnud teatris NO99. Reha on lõpetanud EMTA Lavakunstikooli XXVI lennu näitlejana. Tema viimaste tööde hulka kuuluvad rollid mängufilmis "Portugal" ning lavastustes "BIG DATA" ja "Pikse pill". Lavastajana huvitub ta installatiivsest ruumist ja füüsilisest poeesiast.

Tekst: Aleksei Gastev
Lavastaja: Jarmo Reha
Kunstnik: Liina Tepand
Dramaturgid: Laur Kaunissaare, Aare Pilv
Helikunstnik: Argo Vals
Valguskunstnik: Karolin Tamm
Dirigent: Janne Fridolin, Svetlana Gorjušina
Etendavad: Riina Maidre, Bert Raudsep, Pääru Oja, Jaanika Arum, Vox Populi koor, Narva poistekoor
Produtsent: Jarmo Reha
Kaasprodutsent: Kanuti Gildi SAAL
Projektijuht: Birgit Krullo
Toetajad: Narva Gate, Eesti Kultuurkapital, Viru Keemia Grupp, Waldchnep, Kuusakoski Recycling. “Oomen” valmib Eesti Vabariigi 100ndaks sünnipäevaks. Lavastuse teavitustegevust toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.
Täname: Narva Muuseum, Näkiallika Tööriistamuuseum, Ida-Viru Ettevõtluskeskus, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Rahvusooper Estonia, Tallinna Linnateater

Esietendus: 5. oktoober kell 14:30
Etendused: 5. oktoober kell 18:00, 6. oktoober kell 14:30 ja 18:00, 7. oktoober kell 14:30
Kestus: 2h

Lavastuse “Oomen” rännak algab Narvas Kreenholmi Manufaktuuri väravast, Joala 23.
Palume riietuda ilmale vastavalt.
Etendused on eesti keeles sünkroontõlkega vene keelde.


Lisainfo: www.saal.ee

Sündmuse koduleht: http://www.saal.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
JARMO REHA "OOMEN" L 6.10.2018 14:30 Sissepääs: Kreenholmi Manufaktuuri transpordi värav, Joala 23 19.50 - 35.50
Hinnainfo
Piletid müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal:
tavapilet – 22 EUR;
sooduspilet – 19 EUR;
autopakett – 19 EUR/in, st nelja või enama koos ostetud pileti puhul ühe pileti hind 19 EUR.
toetaja pilet – 35 EUR

Sooduspilet kehtib õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele soodustust tõendava dokumendi alusel kohapeal.
Üritused ei ole mõeldud lastele.
Hilinejad üritustele sisse ei pääse.
Piletid eelmüügis Piletilevis (müügipunktides ja internetipoes www.piletilevi.ee/) ja kohtade olemasolul tund aega enne algust kohapeal (ainult sularahas).
Toimumiskoht
Joala 23 Narva Eesti
Sündmuse korraldaja
Kanuti Gildi SAAL (MTÜ TEINE TANTS)
Kanuti Gildi SAAL (MTÜ TEINE TANTS)
Pikk 20 Tallinn 10133 Harjumaa
6464 704
saal@saal.ee