Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

MARION SIÉFERT "Le Grand Sommeil" / SAAL Biennaal 2019

N 22.8.2019 19:00
Von Krahli Teater, Tallinn
9.50 - 16.50
Mida tähendab tegutsemine? Algselt pidi “Le Grand Sommeil” sisaldama duetti, mille loojateks oleksid väike tüdruk (Jeanne) ja naine (Helena). Kahjuks osutus meditsiiniline ja legaalne menetlus, selleks et Jeanne'il oleks olnud võimalik lapsena lavastuses osaleda, liiga keerukaks ja peale kuus kuud kestnud proove muutus tema osalus küsitavaks. Lõppkokkuvõttes sai “Le Grand Sommeil” tema puudumisest aga jõudu juurde.
Soolona ühendab lavastus kaks inimest üheks kujuks: “lapseks, kes on suur”. Toetudes mälestusele oma endisest partnerist, õnnestub tantsijal ja näitlejal, Helena de Laurens'il, hägustada lapsepõlve traditsioonilist kujutamisviisi. Lavastus kasutab täiskasvanu keha selleks, et jutustada lapse lugu suhetest pere, valitsuse ja kunstiga, seades kahtluse alla kehtivaid norme. Ühtlasi esitab see küsimuse, millist rolli saab enese loomise juures mängida kunst ja looming.
 
 
Marion Siéfert on kirjanik, lavastaja ja etendaja. Tema looming rakendab mitmete kunstiliste ja teoreetiliste valdkondade vahendeid ning teostub erinevate meediumite kaudu: lavastused, filmid, kirjutised. Aastatel 2015-2016 viibis ta oma doktoriõppe raames vahetusüliõpilasena Giessen'i Rakenduslike Teatriuuringute Instituudis Saksamaal. Seal lõi ta oma esimese lavastuse “2 ou 3 choses que je sais de vous”, mida muuhulgas esitati sellistes kohtades nagu TJCC, Festival Parallèle, Festival Wet°, TU-Nantes, Gaîté Lyrique. Seejärel tegi ta koostööd režissöör Matthieu Bareyre'iga kahe loomingulise dokumentaalfilmi – “Nocturnes” ja “L’époque” – teostamisel, töötades samal ajal mitmete kompaniide juures või lavastaja assistendina (näiteks L’Accord Sensible, Séverine Chavrier, Joris Lacoste ja saksa grupeering Rimini Protokoll). Marion Siéfert esines Monika Gintersdorfer ja Frank Edmond Yao lavastuses “Les Nouveaux aristocrates”, mis esietendus 2017. aastal Viini festivalil. 

Alates 2017. aasta septembrist on ta residentkunstnik La Commune'is, kus valmis koostöös koreograafi ja etendaja Helena de Laurens'iga teos Le Grand Sommeil. Lavastus esietendus Pariisi Sügisfestivali 2018 raames ning viibib 2019-2020 tuuril Prantsusmaal ja Euroopas. Tema viimane teos “Pièce d’actualité n°12 : DU SALE !” on räppari ja tantsija duett, mis esietendus 2018. aasta märtsis La Commune'is. Seejärel esitati seda Nanterre-Amandiers' teatris ja tuuritab 2019-2020 mööda Prantsusmaad.
 
Helena de Laurens on kunstnik, kes võib etendustes olla nii tantsija kui näitleja. Varasemalt on ta koostööd teinud selliste visuaalkunstnikega nagu Sophie Bonnet-Pourpet, Antonio Contador, Julie Béna ja Benoît Ménard. Hetkel töötab ta etendajana muusiku-helilooja Julien Perez'i ja lavastaja Alexis Langlois' töödes. Samuti on ta osalenud François Chaignaud' ja Cecilia Bengolea, Dominique Brun'i, Loïc Touzé' ja Mathieu Bouvier' juhendatud õpitubades, samuti õpitubades P.A.R.T.S.-is ning Cecilia Gracio Moura barokktantsu õpitubades. Alates 2010. aastast on Helena de Laurens sageli teinud koostööd Esmé Planchon'iga, kellega ta kohtus oma teatriõpingute ajal Pariisi 7. linnajao konservatooriumis. Üheskoos esitavad nad loeng-performance'eid, mis kombineerivad erinevaid kunstilisi vorme: jutuvestmist, etlemist ja muusikalisi etteasteid. Helena de Laurens koos Esmé Planchon'i ja Clara Pacotte'iga moodustavad grupeeringu Travlators. Nad loovad kolmekesi performance'eid, muusikalisi etteasteid, fänniajakirjandust ning muid kultuuri- ja peoüritusi. 2015. aastal kirjutas ta Elizabeth Claire'i juhendamisel EHESS'is magistritöö teemal Valeska Gert’i näokasutus tantsus (“La grimace et l’inouï : danse et visage chez Valeska Gert (1892 - 1978)”). Seejärel võttis ta somaatilise liikumise kursuseid BMC alal.
 
Jeanne sündis 2005. aastal Lyoni'is. Ta on klassikalise tantsuga esinenud alates neljandast eluaastast ja neli aastat tagasi alustas teatriga ühes laste ja teismeliste kompaniis. “Le Grand Sommeil” on tema esimene projekt professionaalse näitlejana.
 
Marine Brosse õppis lavakujundust Pariisis ja Lyonis (ENSATT) ning Giessen'i Rakenduslike Teatriuuringute Instituudis Saksamaal. Tehes koostööd erinevates teatri- ja muudes projektides, on ta tihedamalt seotud prantsuse-kreeka kollektiiviga The Extravagant Union. Hiljuti tegi ta kaasa Rimini Protokolli töös “Nachlass - pièces sans personnes”, mis esietendus Théâtre Vidy-Lausanne’is.
 
Idee, tekst ja lavastus: Marion Siéfert
Koreograafia: Helena de Laurens, Marion Siéfert
Kunstiline tugi ja esitus: Helena de Laurens
Lavakujudus ja lavastaja assistent: Marine Brosse
Valguskujundus: Marie-Sol Kim, Juliette Romens
Helikujundus: Johannes Van Bebber ja Patrick Jammes
Kostüümikunstnik: Valentine Solé
Foto: Marion Siéfert
Produktsioon: Ziferte Productions: Cécile Jeanson, Bureau Formart
Toetajad: DRAC Île-De-France, Studio Naxos (Frankfurt), Théâtre Nanterre-Amandiers, Ménagerie de verre (programmi Studiolab raames), Centquatre (residentuuriprogrammi raames), CND, la Briqueterie – Val de Marne'i koreograafia arenduskeskuses (CDC), Kulturamt Frankfurt, Hessische Theaterakademie, Kulturamt Gießen, Gießener Hochschule Gesellschaft, Asta der Justus Liebig Universität Gießen, Université Paris Nanterre, Office Franco-Allemand pour la Jeunesse ja Chevaline'i linnavalitsus.
Marion Siéfert on La Commune – Aubervilliers' riikliku teatrikeskuse (CDN) residentkunstnik.
Esietendus: 14.02 2018 La Commune – Aubervilliers' riiklik teatrikeskus (CDN), Prantsusmaa
 
Kestus: 65`
Prantsuse keeles inglisekeelsete subiitritega
 
Tallinna etendused on osa Parallele festivali kuratoorsest võõrustamisest MORE THAN THIS projekti raames EL kultuuriprogrammi ja Prantsuse Instituudi toetusel.

Sündmuse koduleht: http://saal.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
MARION SIÉFERT "Le Grand Sommeil" / SAAL Biennaal 2019 N 22.8.2019 19:00 Von Krahli Teater, Tallinn 9.50 - 16.50
Hinnainfo
Piletid: 
- Festivali pass, müügil kuni 7.08.2019 - 90€*
- Festivali etenduse üksikpilet kuni 7.08.2019 - 10/14 EUR
- Festivali etenduse üksikpilet alates 8.08.2019 - 12/16 EUR
- Kunstisõbra saripilet: ostes korraga 5 või enam piletit ühele või mitmele festivali sündmusele on ühe pileti hind 9 EUR**
 
Sooduspilet kehtib õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele soodustust tõendava dokumendi alusel kohapeal.
Üritused ei ole mõeldud lastele.
Hilinejad üritustele sisse ei pääse.
Piletid eelmüügis Piletilevis (müügipunktides ja internetipoes www.piletilevi.ee/) ja kohtade olemasolul pool tundi enne algust kohapeal (ainult sularahas).
 
*Passi kasutamiseks tuleb triipkoodi alusel välja võtta null-hinnaga piletid kõigile soovitud etendustele. 
**Erihind rakendub, kui ostukorvi on pandud 5 või enam piletit.
 
-          Festival Passport, available until 7.08.2019 - 90€*
-          Singel tickets available until 7.08.2019 - 10/14 EUR
-          Singel tickets from 8.08.2019 - 12/16 EUR
-          Special offer, when buying 5 or more tickets to one or different events, special price of 9 EUR**
 
Reduced price for students and seniors upon presenting the discount proving documents at the door.
Events are not meant for little children.
Latecomers will not be admitted.
 
Tickets on presale at Piletilevi (box-offices and internet shop www.piletilevi.ee/) and half an hour before the show at the door (only in cash).
 
* Using the code on the Passport, single tickets need to be registered in Piletilevi website to choose preferred shows. 
** Special price will apply if 5 or more tickets have beed added to the basket in Piletilevi web site.
Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Kanuti Gildi SAAL (MTÜ TEINE TANTS)
Kanuti Gildi SAAL (MTÜ TEINE TANTS)
Pikk 20 Tallinn 10133 Harjumaa
6464 704
saal@saal.ee
reg.nr: 80097812
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Eelmüük on lõppenud SAAL Biennaal 2019 PASS PopulaarnePopulaarneSAAL Biennaal 2019 PASS - Erinevad asukohad, Tallinn, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Välja müüdud RUSLAN STEPANOV, ARTJOM ASTROV "Performance STLI-is" / SAAL Biennaal 2019 Välja müüdudVälja müüdudRUSLAN STEPANOV, ARTJOM ASTROV "Performance STLI-is" / SAAL Biennaal 2019 Sõltumatu Tantsu Lava, Tallinn, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet SIGRID SAVI "Pushing Daisies" / SAAL Biennaal 2019 PopulaarnePopulaarneSIGRID SAVI "Pushing Daisies" / SAAL Biennaal 2019 Kanuti Gildi SAAL, Tallinn, Eesti 9.50 - 16.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet NÚRIA GUIU SAGARRA "Likes" / SAAL Biennaal 2019 PopulaarnePopulaarneNÚRIA GUIU SAGARRA "Likes" / SAAL Biennaal 2019 Von Krahli Teater, Tallinn, Eesti 9.50 - 16.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet ANNE LISE LE GAC "La Caresse du Coma ft. Ange 92 Kcal" / SAAL Biennaal 2019 PopulaarnePopulaarneANNE LISE LE GAC "La Caresse du Coma ft. Ange 92 Kcal" / SAAL Biennaal 2019 Kanuti Gildi SAAL, Tallinn, Eesti 9.50 - 16.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!