Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

MART KANGRO "ENNEMINEVIK" (11.04 asendus)

L 28.11.2020 19:30
Kanuti Gildi SAAL, Tallinn
8.90 - 12.90
Nii kaua kui mäletan, olen ma soojadel õhtutel joonud alati Aperol Spritzi. Paljud minu elu kõige olulisemad jutuajamised või meeldejäävamad kohtumised teiste inimestega mõnes parginurgas, festivalikeskuses või sõpradel külas olles on möödunud selle aperitiivi, vahuveini ja mullivee oranžika segu seltsis. Kuidas see algas, ma ei mäleta. Võib-olla see jook maitses mulle. Võib-olla oli midagi tema värvis − värviline sillerdus ei olnud liialt pealetükkiv ja edev, vaid piisavalt kitšilik, et mõjuda coolina. Alkohol selle segus ei mõjunud kunagi haamrilöögina pähe, vaid rammestas su lihased ja tõi öösel kaasa rauge segamatu une.

Ent Aperol Spritz ei maitse mulle juba enam ammu. Ta on lääge ja lahja korraga. Tema värv on muutunud tüütuks ja tema poolt loodud sotsiaalsetes kontaktides pole midagi eksklusiivset, sest seda jooki joovad nüüd kõik. Tema valmissegamine on üksluine ja igav, koostisosad ning nende vahekorrad ei muutu kunagi, mitte midagi selle joogi valmistamisest ei jäeta kujutlusvõime hooleks − minu klaasis kordub muutumatul kujul alati üks ja see sama segu.

Ja ometi palun ma sobiva hetke saabudes baarimeestel või sõpradel endale ikkagi välja valada ühe Aperol Spritzi ning istun siis, oranž vedelik klaasis, koketeerides mõnel eeslinna rõdul. Õhtud on soojad ja tuletavad meelde paljusid sooje õhtuid enne seda. Vahel sajab. Loksutan apelsiniviiluga kaunistatud kristallselget kokteili ja joon mõned sõõmud. Seejärel vaatan, kuidas kuiva kätte jäänud jääkuubikud klaasis aeglaselt, kuid pöördumatult ära sulavad.

 

Mart Kangro (s 1952) uus soolo kõneleb mäletamisest ja amneesiast, mis käivad alati käsikäes. Mida me otsustame mäletada ja mida unustada? Kas me oleme see, mida me mäletame, või see, mida me oleme otsustanud mitte mäletada? Kas on olemas ajalooline mälu? Aga ühiskondlik? Mis on üleüldse see, mis mäletab? Millest kõneleb see kriim? See lõhn? See pommiauk?

 

Mart Kangro on vabakutseline etenduskunstnik, koreograaf ja lavastaja. Ta keskendub oma töödes inimkeha ja liigutuse tähenduslikkusele teatris kui semiootilises aegruumis ning lavasituatsiooni olemuslikele küsimustele. Viimastel aastatel on ta toonud lavale ka töid draamanäitlejatega, kus ta ise esinejana lavale ei astu (Teater NO99s ja Von Krahli Teatris, samuti Moskvas).

 

Autor, laval: Mart Kangro
Dramaturgia: Eero Epner, Mart Kangro
Helikujundus: Kalle Tikas
Valgus ja tehnilised lahendused: Kalle Tikas, Henry Kasch
Ruum: Anu Vahtra
Kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL, Moving in November

Kestus: 75`
Eesti keeles 
NB! 7. 11 etendus inglise keeles

15. oktoobri etendusele Tallinnas järgneb vestlus kunstnikuga. 
26. oktoobri etendusele Tartus järgneb vestlus kunstnikuga, mida viivad läbi Tartu Ülikooli teatriteaduste üliõpilased.

Sündmuse koduleht: http://saal.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
MART KANGRO "ENNEMINEVIK" (11.04 asendus) L 28.11.2020 19:30 Kanuti Gildi SAAL, Tallinn 8.90 - 12.90
Hinnainfo
Head sõbrad!
 
Aitäh, et olete olnud meiega kannatlik! Vabandame, et sügisese programmi kinnitamine on võtnud aega kauem, kui kevadel lootsime ja välja hõikasime, aga hea meel on viimaks teatada kevadel ära jäänud “ENNEMINEVIKU” etenduse uus kuupäev - ootame Teid teatrisse 28. novembril 2020 ikka kell 19:30 Kanuti Gildi SAALi aadressil Pikk 20.
 
Loodame, et saate sel kuupäeval etendusele tulla. Juhul kui antud aeg teile ei sobi, andke sellest teada aadressil saal@saal.ee ja soovi korral tagastame piletiraha.
 
Tervitades
Kaie Küünal
Kanuti Gildi SAAL
 
Pilet: eelmüügis Piletilevis 8/12 EUR, kohapeal 10/15 EUR
 
Sooduspilet kehtib õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele soodustust tõendava dokumendi alusel kohapeal.
Üritused ei ole mõeldud lastele.
Hilinejad üritustele sisse ei pääse.
Piletid eelmüügis Piletilevis (müügipunktides ja internetipoes www.piletilevi.ee/ ja kohtade olemasolul pool tundi enne algust kohapeal (ainult sularahas).
Toimumiskoht
Kanuti Gildi SAAL, Tallinn
Pikk 20 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Kanuti Gildi SAAL (MTÜ TEINE TANTS)
Kanuti Gildi SAAL (MTÜ TEINE TANTS)
Pikk 20 Tallinn 10133 Harjumaa
6464 704
saal@saal.ee
reg.nr: 80097812
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet MART KANGRO "ENNEMINEVIK" (8.04 asendus) MART KANGRO "ENNEMINEVIK" (8.04 asendus) Kanuti Gildi SAAL, Tallinn, Eesti 8.90 - 12.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet MART KANGRO "ENNEMINEVIK" (9.04 asendus) MART KANGRO "ENNEMINEVIK" (9.04 asendus) Kanuti Gildi SAAL, Tallinn, Eesti 8.90 - 12.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!