logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Rahvusvaheline visuaalteatrifestival Tallinn Treff 2023

Näita kirjeldustPeida kirjeldus

Rahvusvaheline visuaalteatrifestival Tallinn Treff 

25.–28. mai 2023

Rahvusvaheline visuaalteatrifestival Tallinn Treff toimub alates 2007. aastast. Festivalist on kujunenud kaasaegse nuku-, objekti-, materjali-, füüsilise ja multimeediateatri kohtumispaik, mis otsib inspireerivat dialoogi sisu ja vormi, traditsioonide ja uuenduste vahel.

Tänavune festival on arvult kolmeteistkümnes. Programm on koostatud nii, et siit võib leida ja kokku panna erinevaid alaprogramme: lastele, noortele ja täiskasvanutele, spetsiifiliste visuaalteatri liikide huvilistele. Publiku ette jõuab 18 lavastust, neist 5 Eestist ja 13 mujalt Euroopast (Saksamaa, Itaalia, Norra, Taani, Belgia, Holland, Iisrael; Inglismaa, Sloveenia), 7 lavastust lastele ning 11 lavastust noortele ja täiskasvanutele.

Peame oluliseks, et festivali programmis oleksid esindatud nii valdkonna absoluutsed tipud, kui ka omanäolised uued tegijad piire kompavate lavastustega. Nii võime seekordse festivali eredaimate tippudena välja tuua kogu maailmas hinnatud lavastaja Duda Paiva nuku- ja füüsilise teatri lavastuse „Bruce Marie“ (Holland) ning nuku- ja objektiteatrilavastuse „Kajakas“ (lav. Nataša Belova, Belgia). Lastele suunatud programmis tasub eraldi tähelepanu pöörata Norra objektiteatrilavastusele „Garaaž“ (lav. Circa teater) ning Taani miimi- ja multimeedia-lavastusele „Elu väikesed imed“ (lav. Frede Gulbrandsen).

Eesti Noorsooteatri pika ajalooga rahvusvahelisest festivalist on aastate jooksul saanud oluline sündmus visuaalteatrite festivalikalendris. Sisuka programmi kõrval on Tallinn Treffi oluline identiteedi osa olla algatajaks ja arendajaks rahvusvahelisele haridusalasele koostööle.

Eelmiste festivalide tuules on juba sündinud teatritevahelised koostööideed nii lavastuste loomiseks kui töötajate täiendkoolituseks. Festivalil toimunud seminarid ja järgnevad kohtumised on loonud pinnase tegelemaks ka kaasaegse nukuteatri-hariduse teemaga kogu meie regioonis.

Ürituse koduleht: https://www.eestinoorsooteater.ee/et/treff

Festivali üritused

Üritusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti