Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

E. Wolf-Ferrari koomiline lühiooper SUSANNA SALADUS

L 18.7.2020 16:00
Soonlepa karjamõis, Hiiumaa
10.90 - 20.90
Ermanno Wolf-Ferrari koomiline lühiooper SUSANNA SALADUS
 
Lavastaja – Thomas Wiedenhofer
Susanna – Anu-Mari Uuspõld
Krahv Gil – Janari Jorro
Teenija Sante – Aule Urb
Pianist – Anneli Tohver
 
Etenduses kestvus 1 tund 20 min (ilma vaheajata).
Ooperit esitatakse itaalia keeles (tõlge kavalehel).
 
Ermanno Wolf-Ferrari (1876–1948) lühiooperi „Susanna Saladus” (Il segreto di Susanna) avamäng on üsna sageli orkestrite mängukavas, kuid tervet ooperit esitakakse harva.
 
Krahv Gil on keelanud oma naisel pärast pulmi üksinda tänavatel liikuda, kuid tal on kahtlus, et naine seda siiski teeb. Ta hoiab oma naisel silma peal, kuid esialgu ei avasta midagi kahtlast. Krahvi rahu ei kesta kaua, sest peagi tekivad tal uued kahtlused. Tal ei õnnestu oma kahtlustele kinnitust saada ja tunneb isegi häbi, et oma naist ei usalda…..kuid krahvinnal on saladus, mida ta koos teener Santega kiivalt varjab. Kas krahv jõuab oma naise saladuse jälile? Kas tema kahltustel oli alust?
 
Lavastaja Thomas Wiedenhofer on sündinud 1956. a. Münchenis, Saksamaal. lõpetas ta 1983. a. München Muusikaakadeemia: põhieriala - soololaul ja kõrvaleeriala klaver. Lauljana tegutsenud alates 1985. a. erinevates teatrites Saksamaal ja välismaal, samuti põhikohaga Münchenis, Hamburgis ja Berliinis. 1994 - õppejõud Eesti Muusikaakadeemias (Ooperistuudio juhataja) Lavastanud nii Eestis kui ka Saksamaal (vt CV) 2018. a. lavastas Thomas Wiedenhofer Opera Veto esimese projektina E. Wolf-Ferrari lühiooperi "Susanna saladus". Ta on selle ooperiga väga tuttav, sest nooruses on ta ise samas ooperis Krahv Gili osa laulnud.
 
Anu-Mari Uuspõld on õppinud Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Hochschule Luzern Musikus ja Conservatorio Superior de Música de Vigos. Anu-Mari on osalenud Maria Acda, Ingrid Kremlingi, Thomas Buschi, B-L Frandseni, Marit Strindlundi, Urve Tautsi, Patricia Blanco, Elisabeth Wilke, Margreet Honigi ja Asta Krikščiūnaitė meistriklassides.
Tema rollide hulka kuuluvad:
Kate Pinkerton  - G. Puccini  ooperis „Madama Butterfly”  (Teater Vanemuine 2019);
Susanna  - E. F. Ferrari ooperis „Susanna saladus” (Opera Veto 2018);
Roxane - E. Tamberg ooperis „Cyrano de Bergerac“ (Rahvusooper Estonia ja EMTA ooperistuudio 2017);
Elisetta - D. Cimarosa ooperis „Il Matrimonio Segreto” Elisetta (Rahvusooper Estonia ja EMTA ooperistuudio 2013).
 
Janari Jorro õppis aastatel 2007–2012 Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis klassikalist laulu Henn Pai, Viviane Kallaste ja Taavi Tampuu juhendamisel. Aastatel 2012–2017 jätkas ta õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klassikalise laulu erialal Taavi Tampuu lauluklassis. Ta on täiendanud end Eva Märtsoni meistrikursustel.
2008–2012 töötas Vanemuise ooperikooris, 2015–2017 Savonlinna Ooperifestivali kooris.
Alates septembrist 2017 on ta Eesti Rahvusmeeskoori (RAM) laulja ning aastast 2018 ka hääleseadja.
Tema rollide hulka kuuluvad:
Paris  - Gounod’ ooper  „Romeo ja Julia“ (Rahvusooper Estonia 2019),
Krahv Almaviva - Mozarti ooperis „Figaro pulm“ (EMTA Ooperistuudio ja Rahvusooper Estonia ühisprojekt 2019),
Gil  - Wolf-Ferrari ooperis „Susanna saladus“ (Opera Veto 2018),
Krahv de Guiche  - Tambergi ooperis „Cyrano de Bergerac“ (EMTA Ooperistuudio ja Rahvusooper Estonia ühisprojekt 2017),
Aeneas  - Purcelli ooperis „Dido ja Aeneas“ (EMTA Ooperistuudio ja varajase muusika keskuse ning EMTA Lavakunstikooli ühisprojekt 2017).

Aule Urb alustas lauluõpnguid 2010. aastal Jaakko Ryhäneni lauluklassis, hetkel lõpetab ta magistriõpinguid Eva Wilson-Märtsoni juhendamisel. PLMF Noorte Talentide programmi raames õppis Aule 2012. aastal Rodolfo Celletti nimelises Belcanto Akadeemias Itaalias (Accademia del Belcanto „Rodolfo Celletti“). Täiendas end 2014–2015 vahetusprogrammi Erasmus raames Sibeliuse Akadeemias. Ta on osalenud Klaudia Taevi nimelisel ooperilauljate konkursil (poolfinalist), Vello Jürnale pühendatud Vabariiklikul vokalistide konkursil (III koht), Mart Saare nimelisel laulukonkursil (II koht). Alates 2015. aasta sügisest on ta Rahvusooper Estonia solist ja kooriartist. Aule on ka üks kolmest Opera Veto asutajaliige ja Eesti noori metsosopraneid ühendava kontsertsarja Metsikud Mezzod eestvedaja.
Tema rollide hulka kuuluvad:
Gertrud (Gounod “Romeo ja Julia), Maria (Puuri „Pilvede värvid“), Dunjaša (Rimski-Korsakovi „Tsaari mõrsja“), Peanõid (Purcelli „Dido ja Aeneas“), Fidalma (Cimarosa „Salaabielu“), Otra Frida (Aho „Frida ja Diego“, maailmaesietendus, Sibeliuse Akadeemia ooperistuudio), Modestina (Rossini „Reis Reimsi“), Õpilane (Wagneri „Nürnbergi meisterlauljad“ Soome Rahvusooperis), Krahvinna (Puccini „Õde Agelica“), Annina (Verdi „La traviata“ Rahvusooperis Estonia). Alates 2015. aasta sügisest on ta Rahvusooper Estonia koorilaulja.
 
Anneli Tohver on lõpetanud Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia klaveri erialal dots. Ada Kuuseoksa ja magistriõppe prof. Ivari Ilja juhendamisel. 2016. a. sügisest täiendab ta end Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia doktoriõppes, kammeransambli erialal prof. Marje Lohuaru juures. Anneli on osalenud mitmetes meistriklassides ( Merzhanov, Lassman, Valdma, Randalu, Novikov, Rothstein, Zichner). Aastatel 1997-2014 töötas Rahvusooperis Estonia kontsertmeistrina. Teinud klahvpillimängijana kaasa arvukates lavateostes, millest tähtsamad on Murdmaa ballett "Tuleingel" Skrjabini muusikale, Eduri ballett „Modigliani“ Aintsi muusikale, Schiavoni ballett "Medea" Stravinski muusikale. Lisaks Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkestrile teinud koostööd ka Pärnu Linnaorkestri, Birgitta festivaliorkestri ja Krefeld-Mönchengladbachi teatriorkestriga. Alates 2000. a. töötab Nõmme Muusikakoolis klaveriõpetaja ja kontsertmeistrina. Ta on mänginud paljudes kammerkoosseisudes ning 2013. a. asutas koos Jonathan Hendersoniga "New Theatre Ensemble".
 
 
SOONLEPA KARJAMÕIS – OOPER LAUDAS
 
Soonlepa mõis eraldati Hiiu-Suuremõisast 1790. aasta paiku. Hiljem oli kõrvalmõis Pühalepa kihelkonnas Hiiumaal. Kahjuks mõisa peahoone ei ole tänaseks päevaks enam säilinud, aga paremini on läinud uhketel maakivist kõrvalhoonetel. Nende seas sisehooviga karjakstelli laudal, mida praegused omanikud hellitavalt Soonlepa Karjamõisaks kutsuvad. 2015. aastastal renoveeritud karjalaudas asub maksimaalselt 250-kohaline teatrisaal, kus suviti võõrustatakse erinevaid teatritruppe ja muusikalisi kollektiive nii Eestist kui ka piiri tagant. Karjamõisas asuvat saali, puhkemaja ja keramaja haldab MTÜ Soonlepa Arenduskeskus, mille taga on kaks inimest perenaine Reelika ja peremees Tõnis Kasemägi. Lisaks vanadele hoonetele on võimalik mõisa territooriumilt  leida ka täiesti uut ja innovatiivset arhitektuuri. Laulu- ja teatrihuvilise kuid elukutselt inseneri haridusega peremees Tõnise “lapsuke” on keramaja. Tema väljamõeldud, projekteeritud ning (sise)kujundatud keramaja on võimeline tänu oma ainulaadsele konstruktsioonile ja integreeritud päikesepaneelidele tootma rohkem energiat, kui kulutab. 2015. aastal tunnustati keramaja “Energiasäästliku kauni kodu” auhinnaga ja pälvis meedias palju tähelepanu. Perenaine Reelika on taustalt humanitaar. Tema sulest on ilmunud mitmeid romaane ning lastejutte, nende seas ka raamat “Minu Hiiumaa”.
Ise ütlevad nad oma toimetamiste kohta nii: “Oleme püüdnud saavutada mõnusat, säästvat, emotsionaalset rahuldust pakkuvat elukeskkonda, ühendades omavahel parimal viisil erinevad suunad ja tegevused: loodus, ajalugu, kultuur, tehnoloogia ja innovatsioon.”
 
 
Kohtumiseni Soonlepa Karjamõisas!
 
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
E. Wolf-Ferrari koomiline lühiooper SUSANNA SALADUS L 18.7.2020 16:00 Soonlepa karjamõis, Hiiumaa 10.90 - 20.90
Hinnainfo
Täispilet 12 €
Õpilane/ tudeng/ pensionär 10 €
Gruppidele alates 10 inimesest 10 €/in
Toetajapilet 20 €
 
Soodustuse saajatel palume kaasa võtta soodustust tõendav dokument (nõutav kohapeal).
 
Sissepääs 18:00
Kestus 1 h 20 min
Ilma vaheajata
Sündmuse korraldaja
MTÜ OPERA VETO
A. Alle 9-1 Tallinn 10150 Harjumaa
55639652
aule.urb@gmail.com
reg.nr: 80429094
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet G. P. Telemanni koomiline lühiooper PIMPINONE G. P. Telemanni koomiline lühiooper PIMPINONE Soonlepa karjamõis, Hiiumaa, Eesti 10.90 - 20.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!