Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

G. P. Telemanni koomiline lühiooper PIMPINONE

R 17.7.2020 19:00
Soonlepa karjamõis, Hiiumaa
10.90 - 20.90
G. P. Telemanni koomiline lühiooper PIMPINONE
 
Lavastaja – AURI JÜRNA (Rahvusooper Estonia)
Vespetta – Anneliis Volmer
Pimpinone – Atlan Karp
Pianist – Aarne Talvik
 
Etenduse kestvus on 1 tund 15 min(ilma vaheajata).
Ooperit esitatakse itaalia ja saksa keeles.
 
Kontsert-lavastus Georg Philipp Telemanni koomiline ooper Pimpinone Ooperi esietendus leidis aset 1725. aastal Hamburgis Gansemarkti teatris. Algne itaaliakeelne libreto on kirjutatud Pietro Pariati poolt. Praetorius, kes selle mõningate eranditega täiesti ümber kirjutas, järgis tollel ajal Hamburgis välja kujunenud traditsioone ning säilitas enamustes aariates ja duettides itaalia keele ning retsitatiivid kirjutas ta saksa keeles. Ooperit kirjeldatakse kui koomilist intermezzot (Lustiges Zwischenspiel), mida mängiti reeglina tõsisema ooperi vaheajal. Pimpinone oli erakordselt edukas ning oli eeskujuks paljudele teistele hiljem kirjutatud intermezzodele. Selle parimaks näiteks on Giovanni Battista Pergolesi "La serva padrona". 
 
Sisukokkuvõte:
Pimpinone on lugu teenijannast ja tema uuest ülemusest, klassikaline lugu kavalast ja ambitsioonikast alluvast ning heasoovlikust, aga kergeusklikust rikkurist. Nad saavad kokku võrdväärsete, kuid erinevate lootustega, ometi lõpetab üks õnneliku ja võiduka ning teine pettunu ja allaheitlikuna. Kontsertlavastuse peamine eesmärk on esile tuua virtuooslik, mitmetahuline, dramaatiline muusika. Lavastuslik pool püüab näidata tegelasi, kes algselt on justkui nukud, joonistatud ja ühetasandilised, kuid kelle inimlikkus lõpuks publiku ühele või teisele poolele võidavad. Kummal on õigus? Kumb võitis? Kumb tegi kummale liiga?
 
Auri Jürna on eesti lavastaja ja teatrikriitik. Ta sai kõrghariduse Tartu Ülikoolist eesti kirjanduse ja teatriteaduse erialal ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikoolist lavastaja erialal. Lavakunstikoolis tegi ta ka oma magistrikraadi teatripedagoogika ja psühholoogia erialal, õpetades samal ajal näitlemist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ooperistuudios. Ta on töötanud ajakirjaniku, toimetaja, dramaturgi, lavastaja ja assistendina, nii vabakutselise kui palgalisena erinevates asutustes. Alates 2016. aastast töötab ta Rahvusooperis Estonia muusikalavastuse assistendina. Lisaks ooperistuudio eksamitöödele ja ooperikatkenditele on Auri lavastanud nii kutselistes ja harrastusteatrites: Piret Eesmaa “Ma olen paks” (2018), F. Poulenci “Inimhääl” (2016), S. Becketti “Sõnadeta mäng” (2015), G. C. Menotti “Telefon” (2015), T-Teatri “Mul on sulle üks jutt” (2015), C. Debussy “Pelleas ja Melisande” (katkend, 2014), E. Vilde “Tabamata ime” (2014) jt.
 
Anneliis Volmer alustas lauluõpinguid Tallinna Georg Otsa nimelises Muusikakoolis Heli Veskuse juhendamisel. Ta on täiendanud end Marina Shaguchi juures (Peterburi Maria Teater) ning omandas 2017. aastal Vilniuse Muusika- ja Teatriakadeemias bakalaureusekraadi prof Asta Krikšinaite juures.  Aastal 2019 sai omandatud ka magistrikraad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Juhan-Hannes Tralla lauluklassis. Solistina on Anneliis Volmer üles astunud Tallinna Ülikooli, Eesti Segakooride Liidu, Kammerkoor "Head Ööd, Vend" ja Kalevi Poistekoori kooriprojektides.
Tema rollide hulka kuuluvad Giannetta ( Donizetti "L'elisir d'amore", Vilniuse Muusika- ja Teatriakadeemia ooperistuudio) ja Dorinda (Händel "Orlando", Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ooperistuudio).  
 
Kristjan-Jaanek Mölder alustas muusikaõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis klaveri erialal. Pilliõpingute kõrvalt laulis ta ka erinevates poistekoorides. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias on ta omandanud bakalaureuse kraadi Ants Sootsi dirigeerimisklassis ja klassikalise laulu erialal Juhan Tralla juhendamisel. Pöördelise tähtsusega oli Salzburgis asuvasse Mozarteumi muusikakõrgkooli magistrantuuri õppima asumine (prof. HON. D.M.A. Michele Crider). Seal avanes taas suurepärane võimalus end laulu žanris täiendada prof. Pauliina Tukiaineni klassis.
 
2017. aastal osales ta rahvusvahelisel Jean Sibeliuse nimelisel konkursil saavutas IV koha. Samal aastal osales ta ka Mart Saare nimelisel konkursil, kus ta sai II koha ja eripreemia.
2018. aasta tõi endaga kaasa I koha EMTA lied-duo konkursil.
2019. aastal jõudis ta  2.rahvusvahelisel Haydn konkursil (Rohrau) poolfinaali.
2020. aastal oli ta telesaate Klassikatähed üks osaleja.
 
Tema rollide hulka kuuluvad:
Aenease roll lavastuses "Dido ja Aeneas" (EMTA ooperistuudio 2017),
nimirolli G. F. Händeli ooperis "Orlando" (EMTA ooperistuudio 2018),
erinevad rollid J. Offenbachi ooperis "Les Contes d'Hoffmann" (Mozarteumi ooperistuudio 2019).
 
Aarne Talvik  on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli ja 1981. aastal Tallinna Riikliku Konservatooriumi klaveri erialal professor Bruno Luki käe all. 1988. aastal täiendas ta end meistrikursustel Savonlinna ooperifestivalil prof. Hans Hilsdorfi juures. Lisaks on ta õppinud laulmist Leelo Talviku käe all.
Aastatel 1982–1994 töötas Aarne Estonia teatris solistide kontsertmeistrina.
Aarne on üks vähestest Eesti Filharmoonia Kammerkoori asutajaliikmetest, kes laulab tänaseni kooris.
 
SOONLEPA KARJAMÕIS – OOPER LAUDAS
 
Soonlepa mõis eraldati Hiiu-Suuremõisast 1790. aasta paiku. Hiljem oli kõrvalmõis Pühalepa kihelkonnas Hiiumaal. Kahjuks mõisa peahoone ei ole tänaseks päevaks enam säilinud, aga paremini on läinud uhketel maakivist kõrvalhoonetel. Nende seas sisehooviga karjakstelli laudal, mida praegused omanikud hellitavalt Soonlepa Karjamõisaks kutsuvad. 2015. aastastal renoveeritud karjalaudas asub maksimaalselt 250-kohaline teatrisaal, kus suviti võõrustatakse erinevaid teatritruppe ja muusikalisi kollektiive nii Eestist kui ka piiri tagant. Karjamõisas asuvat saali, puhkemaja ja keramaja haldab MTÜ Soonlepa Arenduskeskus, mille taga on kaks inimest perenaine Reelika ja peremees Tõnis Kasemägi. Lisaks vanadele hoonetele on võimalik mõisa territooriumilt  leida ka täiesti uut ja innovatiivset arhitektuuri. Laulu- ja teatrihuvilise kuid elukutselt inseneri haridusega peremees Tõnise “lapsuke” on keramaja. Tema väljamõeldud, projekteeritud ning (sise)kujundatud keramaja on võimeline tänu oma ainulaadsele konstruktsioonile ja integreeritud päikesepaneelidele tootma rohkem energiat, kui kulutab. 2015. aastal tunnustati keramaja “Energiasäästliku kauni kodu” auhinnaga ja pälvis meedias palju tähelepanu. Perenaine Reelika on taustalt humanitaar. Tema sulest on ilmunud mitmeid romaane ning lastejutte, nende seas ka raamat “Minu Hiiumaa”.
Ise ütlevad nad oma toimetamiste kohta nii: “Oleme püüdnud saavutada mõnusat, säästvat, emotsionaalset rahuldust pakkuvat elukeskkonda, ühendades omavahel parimal viisil erinevad suunad ja tegevused: loodus, ajalugu, kultuur, tehnoloogia ja innovatsioon.”
 
Kohtumiseni Soonlepa Karjamõisas!!!
 
 
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
G. P. Telemanni koomiline lühiooper PIMPINONE R 17.7.2020 19:00 Soonlepa karjamõis, Hiiumaa 10.90 - 20.90
Hinnainfo
Täispilet 12 €
Õpilane/ tudeng/ pensionär 10 €
Gruppidele alates 10 inimesest 10 €/in
Toetajapilet 20 €
 
Soodustuse saajatel palume kaasa võtta soodustust tõendav dokument (nõutav kohapeal).
 
Sissepääs 18:00
Kestus 1 h 20 min
Ilma vaheajata
Sündmuse korraldaja
MTÜ OPERA VETO
A. Alle 9-1 Tallinn 10150 Harjumaa
55639652
aule.urb@gmail.com
reg.nr: 80429094
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet E. Wolf-Ferrari koomiline lühiooper SUSANNA SALADUS E. Wolf-Ferrari koomiline lühiooper SUSANNA SALADUS Soonlepa karjamõis, Hiiumaa, Eesti 10.90 - 20.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!