Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

J.Tätte / W. Shakespeare rahakomöödia 'Peatumine ristteel'

N 8.11.2018 19:00
Kastanimaja, Kastani 38 Tartu
16.50 - 18.50

Rahakomöödia „Ristumine peateega“ on teravmeelse dialoogiga ja ettearvamatu sündmustekäiguga lugu sellest, kuidas raha mõjutab meie mõtlemist, tundeid ja eesmärke. Raha võib sünnitada ja hävitada sõprust. Kas ta suudab seda ka armastusega? Kuid täna ja täpsemalt – mis see siis on, mida raha eest osta ei saa? Või mida saab? Kas noore naise süütus on süütu või vana mehe pahelisus pahe? Kas voorus on väline või igatsus iharus? Kes sa siis tegelikult oled ehk kas sinu piimakruusi põhjas on jänku või pornopilt? Ajad on erinevad, kas eetika on libisev?

Osvald on mees, kellel on foto maailma kauneimast naisest. See naine on päevitunud, tal on sünnimärk ja ta kannab kaelas peenikest kuldketti. Osvaldil on veel 4 miljardit dollarit. Ta sai oma varanduse kuldkalakeselt, kes elab maja taga jões.  Laura ja Roland jõuavad läbikülmununa üksikusse metsamajakesse, kus Osvald elab. Palutakse öömaja ja sõbralikku suhtumist. Osvaldi jaoks pole olukord lihtne, sest imed, millel on kombeks olla kauged ja kättesaamatud, on jõudnud lõpuks temani. Neli miljardit dollarit on põhjus, mis paneb proovile näidendi peategelaste Laura ja Rolandi armastuse.  Halastamatu inimlikkus ja ootamatult pöörduv lugu jätab alles küll usu imesse, kuid hoiatab temaga ettevaatlikult talitada. Et jääks alles armastus.

Juubelilavastus “Peatumine ristteel” on Jaan Tätte juba klassikaks saanud näidendi “Ristumine peateega ehk muinasjutt kuldsest kalakesest” lavastus Polygoni võtmes. Näidendit on edukalt mängitud kõikjal maailmas. Aeg on nüüd ristteel peatuda peale 10. aastat ka kodumaal ja teatril. “Peatumine ristteel” ongi Polygonil juba 19-ndaks lavastatud algupärandiks.  Ja Tätte kui klassik ei jää seekord üksi. Klassikast tunneme selles lavastuses ära sedapuhku veel ka Shakespeare’i “Kuningas Leari” ning “Romeo ja Julia”.

Sündmuse koduleht: http://www.polygon.ee/peatumine/

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
J.Tätte / W. Shakespeare rahakomöödia 'Peatumine ristteel' N 8.11.2018 19:00 Kastanimaja, Kastani 38 Tartu 16.50 - 18.50
Hinnainfo
Tavapilet 18 eurot.
Õpilaste ja pensinäride sooduspilet 16 eurot.
Toimumiskoht
Kastani 38, Tartu Tartu Eesti
Sündmuse korraldaja
Polygon Teater (Ühing Polygon)
Rävala pst 8 Tallinn 10143 Harjumaa
poly@poly.ee