Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

K. E. von Baeri lõpetamata uurimus (06.12.20 asendus)

P 7.3.2021 17:00
Maria talu, Kõpu küla
17.90 - 18.90

Hea klient!

Anname teada, et "K. E. von Baeri lõpetamata uurimus" etendus, mis pidi toimuma 6.12.2020 Maria Talus, lükkub edasi 7.03.2021.

Uuel kuupäeval kehtivad juba ostetud piletid.   

Juhul kui teile uus kuupäev ei sobi, siis andke sellest teada aadressil tagasiost@piletilevi.ee, kirja sisus märkida enda tellimusenumber ning me kanname raha pileti ostnud kliendi kontole.

 

“K. E. von Baeri Lõpetamata uurimus”


Autor ja lavastaja Arlet Palmiste
Osades: Toomas Suumann (Rakvere Teater) ja Erik Ruus

Arlet Palmiste näidend „K.E von Baeri lõpetamata uurimus“ jutustab loo Eestimaa pinnalt võrsunud kuulsaima teadlase Karl Ernst von Baerist, kes sündis 1792.a Piibe mõisas ja kelle suurimaks saavutuseks teadusmaailmas oli imetajate munaraku avastamine.
Oma ülikooli lõputööna kirjutas ta uurimuse „Eestlaste endeemilisest aigustest“, mis annab lisaks põhjalikule ülevaatele 200 aasta tagusest eestlaste elukorraldusest ja ka Baeri suhtumisest maarahvasse.
Kuigi hilisemal ajal oleme hakanud Baeri pidama Eesti teadlaseks, siis oma elu ajal ta pigem põlgas ja naeruvääristas eestlasi.

Käesoleva näidendi sündmustik saab alguse, kui Baer on elu lõpuaastatel taas Tartusse elama kolinud ja kohtub Tartu Ülikooli rektoriga, kelleks oli tollal parun Artur von Oettingen. Rektor küsib retooriliselt, et kas aastatega on Baeri arvamus eestlastest muutunud ja kas ta kirjutaks midagi teisti, kui peaks neist nüüd taas uurimuse tegema. Teadlasena otsustab Baer selle selgeks teha ja kutsub enda teenistusse talumees Jaani. Järgnevad lõbusad vestlused maailmakuulsa teadlase ja lihtsa talumehe vahel. Kumma tarkus on suurem?

Näidendis põrkuvad kaks väga erinevat maailma, mis ettevaatlikult ja üllatavalt siiski teineteisele lähenevad ja see tekitab mõlemalt poolt lõbusat äratundmist. Ühtlasi annab näidend läbi Baeri meenutuste ülevaate tema teaduslikust tegevusest ja eluteest.

Lisainformatsioon:
www.piibeteater.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
K. E. von Baeri lõpetamata uurimus (06.12.20 asendus) P 7.3.2021 17:00 Maria talu, Kõpu küla 17.90 - 18.90
Hinnainfo
Pilet 18 €
Etenduse toimumise päeval pilet 22 €
Rühmadele al 10 inimest 17 € / pilet
 
Toimumiskoht
Maria talu, Kõpu küla
Kõpu küla, Tõstamaa osavald, Pärnumaa Tõstamaa vald Eesti
Sündmuse korraldaja