Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Ruslan ja Ludmilla / Руслан и Людмила

R 18.10.2019 19:00
Vene Teater, Tallinn
9.00 - 25.50

Vene Teatri kunstiline juht Filipp Loss pidas juba ammu läbirääkimisi lavastaja Deniss Azaroviga, kes nii nagu ka Loss ise, on õppinud režisööriks Josef Raichelhausi juures ning töötab erinevates teatrižanrites. Ta on kõrgelt tunnustatud nii draama- kui ooperilavastajana. Läbirääkimiste tulemusena jõuti hiljuti kokkuleppele, et Azarov toob Eesti Vene Teatris lavale Puškini poeemi “Ruslan ja Ludmilla“.

 

“Tahan kohe öelda, et seda lavastust ei pea võtma kui lasteetendust. Pigem vastupidi. See on täiskasvanutele mõeldud trilleri elementidega fantaasialugu. Meie näidendis on alles jäetud originaaltekst, kuna seda teost ei ole just väga palju lavastatud draamaetendusena,“ räägib Filipp Loss. “Sealjuures on paljuski žanr, meeleolu ja lavastuse kunstiline vorm, milles näitlejad tegutsevad, mõjutatud sellest, et “Ruslani ja Ludmilla“ kirjutas veel noor, ülemeelik, tormakas ja lõbus Aleksandr Puškin. Selle muinasjutu tekstis on palju isiklikku, emotsionaalset, tundlikku ja erksat. Meie draamalavastuse keskmes on kirglikud armulood.  Sinna juurde palju muusikat, laule ja plastikat.“

 

Lavastuses teevad kaasa Vene Teatri juhtivad näitlejad. Lugu ise on suunatud eelkõige noorele põlvkonnale, alates vanemast kooliastmest ja lõpetades noorte tegusate inimestega, kelle jaoks on huvitav mitte lihtsalt teha tutvust suure poeedi loominguga, vaid vaadata süžee arengut, loo kangelasi, poeemis aset leidvaid sündmusi värske kõrvaltvaataja pilguga.

 

Lavastaja Deniss Azarov on ka lavakujunduse autor, tehes tihedat koostööd kostüümikunstniku ja kunstnik-tehnoloogi Jekaterina Sedovaga. 

Lavastuse proovid algavad 1. augustil. Esietendus on planeeritud septembri lõppu.

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Ruslan ja Ludmilla / Руслан и Людмила R 18.10.2019 19:00 Vene Teater, Tallinn 9.00 - 25.50
Hinnainfo
Muusikaline luulekompositsioon
Suur saal

Soovitatav vanusele: - edaspidi ilma vanuselise piiranguta!

NB!Tulles vastu lavastust “Ruslan ja Ludmilla“ vaatamas käinud noorte teatrikülastajate soovidele ja ettepanekutele, otsustasime selle lavastuse vanuselise piirangu eemaldada. Kuigi esialgu oli A. Puškini klassikateosel põhineva lavaloo juures märge, et see on mõeldud vaatajatele alates 16. eluaastast, siis edaspidi on saali oodatud igas vanuses noored, sõltumata vanusest.Tõepoolest, miks ei võiks 12-aastane räppi armastav noor kuulata-vaadata, kuidas Vene Teatri näitlejad tuntud poeedi luuleridade rütmis räpivad. Lisaks räpile on lavastuses palju muidki noortepäraseid elemente, mis klassikateose esitamisele hoogu annavad ning loo jutustamisele särinat lisavad.

Seega – kõik noored on oodatud vaatama uuslavastust “Ruslan ja Ludmilla“.

Vene teater igaühele! Etendusel on sünkroontõlge eesti keelde.


Etenduse kestus 1 tund ja 45 minutit

 NB!Etenduses kasutatakse suitsumasinat (lavasuits on tervisele kahjutu) ja suitsetatakse.

Sünkroontõlkega eesti keelde.

 NB!Etenduses kasutatakse suitsumasinat (lavasuits on tervisele kahjutu) ja suitsetatakse.


PILETIHINNAD: 17, 19, 22, 25 €

SOODUSTUSED (allahindlus ei kehti loožis kohtadele):

 
• Vene Teatri hooajakaardi omanikele kehtib soodustus 20% kuni 4 pileti ostul. (Müümiseks sisestada väljale Kaardi kood/lühend aknasse  ja vajutada nuppu “Kontrolli“)
• Partnerkaardi omanikele kehtib soodustus 15% kuni 2 pileti ostul. (Müümiseks sisestada väljale kood-"partnerkaart" /lühend aknasse  ja vajutada nuppu “Kontrolli“) 
• Õpilastele, üliõpilastele, pensionäridele ja ITIC kaardi omanikele soodustus 30%,
• Puuetega inimesele koos saatjaga soodustus 50%. Broneeringuid teeb vaid Vene Teatri kassas
(tel. 6114911 või kassa@veneteater.ee)

Saalis on kohad liikumispuudega inimestele (ratastooliga liikujad) ning nende saatjatele. Kohad asuvad 9. reas.
Pileteid nendele kohtadele on võimalik osta Vene Teatri kassast: kassa@veneteater.ee  tel. +372 6114911
Toimumiskoht
Vene Teater, Tallinn
Vabaduse Väljak 5 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Vene Teater SA
Vabaduse väljak 5 Harjumaa
+3726114962
kassa@veneteater.ee
reg.nr: 90008666
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Ruslan ja Ludmilla / Руслан и Людмила Ruslan ja Ludmilla / Руслан и Людмила Vene Teater, Tallinn, Eesti 12.40 - 25.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Ruslan ja Ludmilla / Руслан и Людмила Ruslan ja Ludmilla / Руслан и Людмила Vene Teater, Tallinn, Eesti 12.40 - 25.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Ruslan ja Ludmilla / Руслан и Людмила Ruslan ja Ludmilla / Руслан и Людмила Vene Teater, Tallinn, Eesti 12.40 - 25.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!