Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Juveliiri juubel

L 17.11.2018 19:00 - L 8.12.2018 20:30
15.50 - 17.50
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
JUVELIIRI JUUBEL
kammerlik suhtelugu

Sel õhtul said kokku üks noor naine, pole oluline, kas  ta oli ema, abielunaine või koguni kuninganna, ja üks noor mees, ka tema puhul polnud oluline, oli ta isa, abikaasa või ehk keegi kuninganna alamatest. Sel hetkel jäi aeg seisma. See hetk oli sama täiuslik nagu kõige hinnalisem vääriskivi selle mehe kollektsioonis. Mitte miski pole seda hetke tänaseni rikkunud, sest miski ei saanud seda teha. Mälestus sellest hetkest on kallim mistahes juveelist…

Esimest korda Eesti lavale jõudev Briti näitlejanna ning dramaturgi Nichola McAuliffe´i  näidend „Juveliiri juubel" jutustab loo 90-aastasest juveelikaupmehest, kes on kuuskümmend aastat oodanud taaskohtumist Inglise kuningannaga. Lavastuse žanri on raske konkreetselt määratleda, sest sarnaselt elu enesega põimub koomiline traagilisega, poeetiline pragmaatilisega, romantilised unistused hoolimatu tegelikkusega.  Näidend on hetkel maailmas erakordselt mängitav, lisaks vaimukale dialoogile ja säravale koomikale haarab see ka mitmeid tõsisemaid ja ajatuid teemasid: vanaduse vääramatus, illusioonidesse kapseldumine, elus tehtud valikute ümberhindamine jm.
Lavastuse näitlejaansambel on vägev, lisaks meespeaosa kehastavale vanameister Hannes Kaljujärvele teevad tükis kaasa teatri- ja kinopublikule tutvustamist mittevajavad näitlejannad Ingrid Isotamm ja Marje Metsur. Selle näidendi nimiosaga tegi ühe oma viimastest lavarollidest Venemaa teatrilegend Oleg Tabakov.

Autor Nichola McAuliffe
Tõlkija Sven Karja
Lavastaja Andres Dvinjaninov
Kunstnik Triinu Pungits
Mängivad Hannes Kaljujärv (Vanemuine), Ingrid Isotamm, Marje Metsur

Esietendus 17. novembril 2018 Karlova Teatris
Sündmused
Sündmusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti