logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü
Otsi kaardilt
Vali periood

Minu eesti vanaema / Моя эстонская бабушка

T 24.3.2020 19:00 - K 25.3.2020 23:59
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
„Minu eesti vanaema“ lavastaja Julia Aug käis oma kodakondsuse säilitamiseks Eestis kohtute vahet seitsme aasta jooksul - 2010-2017. aastani. Kodakondsus, nagu ta ise arvas, oli tal alati sünnijärgselt olemas olnud, kuna ta vanaisa Oskar Aug ja vanaema Ksenia Klettenberg olid sõjaeelse Eesti Vabariigi kodanikud. Kord oli ta Eesti kodanik ja siis jälle mitte – üks kohtunik kinnitas kodakondsuse ning teine võttis selle taas ära. Vaatamata sellele, et Julia advokaat leidis arhiivist dokumendid, mille järgi Oskar Aug sai Eesti kodakondsuse 1918. aastal, uuendas Politsei- ja Piirivalveamet kohtuprotsessi mitmel korral. Samuti ei leidu üheski arhiivis dokumenti, mille järgi Julia oma kodakondsusest loobunud oleks. Hiiglama palju tolmuseid pabereid, pleekinud tõendeid, protokolle on kehastunud olematusest, mille taga on aga inimeste elud. Otsekui imedena ilmuvad välja haruldased säilinud fotod. Neile dokumentidele toetudes sündis Julial sisemine virtuaalne dialoog oma vanaemaga. Vanaemaga, kellega ta isa sõnul ja ka fotode järgi, on väga sarnane. Vanaema suri siis, kui Julia oli kaheksa-aastane. Enne seda jõudis ta Juliat palju õpetada. Näiteks tikkimist ja kudumist, seda kuidas tikkida mustale kangale värvilisi lilli. Ta õpetas ka seda, mida tohib ja mida ei tohi. Ei tohi näiteks istuda, käed rüpes. Võib lugeda, kududa, teha koduseid töid ja isegi magada, aga mitte logeleda. Kogu oma elu, alates lapseeast, on ta oma vanaemaga vestelnud ja näinud oma silme ees tema nägu. Just sellest dialoogist, saatusest, fotode põhjal ärganud meenutustest, müütidest, kuivadest arhiivipaberitest, hüpleva käekirjaga tehtud märkmetest ja mälestustest on tekkinud Julial soov rääkida ühe inimese elust, kes armastab, unistab, elab ning jutustada temast nagu tunnistaja.
Julia vanaema on see tugev niit, mis seob Juliat oma kodu - Eestiga.
„Minu eesti vanaema“ on esmalt lavastus identiteedist ja küsimustest, mille inimene endale esitab: „Kes ma olen?“. Samuti vastustest, mida neile püütakse leida. Lavastus räägib sellest, kuidas kaotatakse ja leitakse oma kodumaad.
Lavastus esietendub Vaba Lava Narva teatrikeskuses 10.03.2019 kell 17.00.
Etendused 11.03 ja 12.03 kell 19 Vaba Lava Narva teatrikeskuses.
Etendused Vaba Lava Tallinna teatrikeskuses 26.03, 16.04 ja 21.05.2019 kell 19.00.
Etendustel on venekeelsed tiitrid.

OSALISED
Lavastaja: Julia Aug (Venemaa)
Mirtel Pohla, Ülle Kaljuste (Eesti Draamateater), Jaak Prints, Laura Kukk (NUKU), Gert Raudsep.
Lavastus esietendub Vaba Lava Narva teatrikeskuses 10.03.2019 kell 17:00. Etendused 11.03 ja 12.03 kell 19.00 Vaba Lava Narva teatrikeskuses.
Etendused Vaba Lava Tallinna teatrikeskuses 26.03, 16.04 ja 21.05.2019 kell 19.00.
Kõik etendused on venekeelsete subtiitritega.

Sündmused

Sündmusi ei leitud
Tagasiost Minu eesti vanaema / Моя эстонская бабушка TagasiostTagasiostMinu eesti vanaema / Моя эстонская бабушка Vaba Lava Tallinna teatrikeskus, Eesti
Tagasiost Minu eesti vanaema / Моя эстонская бабушка TagasiostTagasiostMinu eesti vanaema / Моя эстонская бабушка Vaba Lava Tallinna teatrikeskus, Eesti
Laadimine...
Lae uuesti
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti