Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Popi ja Huhuu ehk isanda ilmutus

N 14.3.2019 19:00
Karlova Teater, Tähe 66, Tartu
15.50 - 17.50
POPI ja HUHHUU
ehk isanda ilmutus

Tuglase sümbolistlikus novellis ootavad koer Popi ja pärdik Huhuu koju oma isandat, kes ühel päeval enam justkui tagasi ei tulegi. Kati Kivitari lavatõlgendus kõneleb loo kahe omapäi jäänud indiviidi üksindusest ja seotusest, võimuvõitlusest, hirmuga harjumisest, allakäigust ja kohandumisest. Selles, kuidas hakkab looma ennast väike maailmamudel, peegeldub nii meie minevik kui ka see, kuhu poole liigume.

See Esimese maailmasõja algul kirja pandud apokalüptiline tekst võiks vabalt olla tõukunud ka viimastel aastatel maailma valdavatest meeleoludest ja sündmustest, kus valitseb hirm kindlatel reeglitel põhineva maailmakorra lagunemise, kaose, väärtuste segipaiskumise ja tuleviku määramatuse pärast. Kapitalismi ja väändunud demokraatia ajajärgul kerkib taas ühiskondliku teadvuse fookusesse erilise teravusega võimu ja vastutuse teema.

Ebatavaliseks muudab „Popi ja Huhuu" vorm – pisut enam kui tunnises lavastuses pole ainsatki sõna, ainult liikumine, ilmed ja helid. Näitlejate jaoks on see põnev väljakutse - sündmuste ja suhete peenkude tuleb sõnadeta selgeks mängida.

Kindlasti loob lavastus ka õpetajatele hea võimaluse kirjandusprogrammi mitmekesistamiseks, kuid samaväärselt ka ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse teemalisteks aruteludeks. Materjal pakub ainest analüüsiks, mille käigus saab tõmmata paralleele tänasesse päeva - kahe looma olukord pärast Isanda lahkumist sarnaneb vägagi teadmatuse ja ennustamatusega, kuhu kaasaja sündmused inimkonna on paisanud. Millised ohud kaasnevad absoluutse vabadusega? Mis juhtub, kui võimuga ei kaasne vastutust? Kui kerge on ekstreemsetes oludes, tühja kõhu ja teadmatusest põhjustatud hirmu survel loobuda senistest tõekspidamistest, leppida vägivalla ja türanniaga, isandaks pidada viirastuslikku pettekujutelma?

Fr. Tuglase novelli „Popi ja Huhuu" ainetel dramatiseerinud ja lavale seadnud Kati Kivitar.
Osades mängivad Merle Jääger (Vanemuine), Helen Rekkor (Teatriühendus Misanzen) ja Rauno Kaibiainen.


Vaata www.karlovateater.ee
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Popi ja Huhuu ehk isanda ilmutus N 14.3.2019 19:00 Karlova Teater, Tähe 66, Tartu 15.50 - 17.50
Hinnainfo
Täispilet 17 €
Õpilane/tudeng/pensionär/laps al 4 a (k.a.) 15 €
Rühmadele alates 10 inimesest 10 €/pilet

Sissepääs tund enne etenduse algust
Ürituse kestus on 1 tund ja 10 minutit
Toimumiskoht
Tähe 66 Tartu Eesti
Sündmuse korraldaja
Tartu Suveteatri Selts MTÜ
Tähe 66 Tartu Tartumaa
+372 53986153
ruta@suveteater.ee