Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

PROHVET / Must Kast

K 20.3.2019 13:00
12.50 - 25.50
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Must Kast esitleb
PROHVET 


“Prohvet” on lavastus maailmalõpust. Ajalugu mäletab suurt hulka poolemeelseid inimesi, kes katastroofe ette kuulutasid; tänapäevased prohvetid erinevad neist oma teadusliku tausta poolest. Aga 15 364 teadlase poolt ennustatud maailmalõpp – või õigemini, sellise tsivilisatsiooni lõpp, nagu meie teda tunneme – paistab ikkagi jäävat ainult uskumise valdkonda. Miks?

On väga raske leppida millegi kadumisega – puudutagu see siis üksikinimest või tervet ühiskonda. On väga raske uskuda, et teistsugune maailm on võimalik. On väga raske kujutleda seitset miljardit inimest mõistlikult tarbimas meie ainsa planeedi ressursse. On väga raske uskuda, et üks inimene üldse midagi suudab. On väga raske elada süsteemist väljaspool. Või ei ole?

Aga kui tsivilisatsiooni huku poole marssimist ei saagi enam ümber pöörata, siis mis on see, mis peaks alles jääma? Mis on inimeses kõige väärtuslikum? Kahlil Gibrani samanimelise raamatu järgi nimetatud “Prohvet” seisab idealismi ja siiruse eest, pakkudes äratundmist ning kurbnaljakat peegeldust progressiusku ühiskonnale.

Autor ja lavastaja Kaija M Kalvet
Kunstnik Illimar Vihmar
Valguskujundaja Karl Marken
Koreograaf Jaanika Tammaru
Laval Liisu Krass, Mihkel Kallaste, Kristian Põldma, Karl Edgar Tammi, Kaarel Targo

Aitäh, Igor Miilvee, Mihkel Kunnus, Kaupo Vipp, Kaido Kama, Kristel Vilbaste, Aro Velmet, Epp Peedumäe ja Tartu Uus Teater, Silver Kaljula, Sten Arvi, Saksa Kultuuri Instituut, Eesti Rahva Muuseum ja Genialistide Klubi!

Lavastuse valmimist toetasid Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital ja Tartu Linn.


Esietendus 16. märtsil 2018 Genialistide Klubis.

Sündmuse koduleht: http://www.teatermustkast.ee/lavastused/prohvet

Sündmused