Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

PRUUGITUD AEG. PUNAINIMESE LÕPP.

Näita kirjeldustPeida kirjeldus

Hea Klient!

16.03 ja 17.03 eriolukorra tõttu ära jäänud, ning vastavalt kuupäevadele 03.11 ja 04.11 edasi lükkunud etendused “Pruugitud aeg. Punainimese lõpp” jäävad ära.

Pileteid on võimalik ümber vahetada mõne teise Vaba Lava etenduse vastu:

https://www.piletilevi.ee/est/meelelahutus/korraldajad/vaba-lava-sa/date:01.09.2020/order:date,asc

 

Juhul kui teile vahetuse võimalus ei sobi, on võimalik piletid tagastada.

PDF-pileti omanikel palume enda soovidest teada anda aadressil
tagasiost@piletilevi.ee. Kirja sisus palume märkida enda tellimuse nr, pileti vahetuse korral uue etenduse nimi ja kuupäev.
Tavapileti omanikud saavad enda piletid tagastada või ümber vahetada kõikides Piletilevi müügipuntkides, v.a Circle-K teenindusjaamad ja Viru Kekuse müügipunkt.

Pileteid saab tagastada ja ümber vahetada kuni 01.09.2020!

Korraldaja vabandab ebamugavuste pärast.


LAVASTAJA: Nikita Kobelev (RU)
  • KUNSTNIK: Irina Korina (RU)
  • VIDEOKUNSTNIK: Elisabeth Keshisheva (RU)
  • VALGUSKUNSTNIK: Priidu Adlas

LAVAL
Kersti Kreismann
Klaudia Tiitsmaa
Laura Peterson
Simeoni Sundja

Lavastus “Pruugitud aeg. Punainimese lõpp” põhineb 2015. aastal Nobeli kirjandusauhinna pälvinud autori Svetlana Aleksijevitši samanimelisel romaanil.

“Nüüd tahan ma meenutada … Ma tahan mõista seda, mis sai üle elatud. Viimased nõukogude aastad … Mida ma mäletan? Häbitunne ei jätnud hetkekski maha.. Võib-olla viiekümne või saja aasta pärast kirjutatakse sellest meie elust, mida nimetati “eluks sotsialismi ajal”, objektiivselt. Ilma pisarate ja needusteta …
Väga hästi mäletan, kui jutajamiste ajaks pandi televiisor või raadio valjusti mängima. Terve teadus. Koputamine, pealtkuulamine – see oli igal pool, kogu ühiskonnas ülevalt alla välja… Säärane ühiskond võis püsida ainult hirmul.”

Mis on see, mis paneb kedagi kommunismi kui ideoloogia nimel võitlema? Mida tähendas elada totalitarismi ajastul? Kuidas tuldi toime inimeseks olemisega, säilitati usk ja lootus ajal, mil kommunistlik ideoloogia tungis sügavale igapäevaellu? Milline oli sovetlik elustiil ja inimeste eluolu?

Lavastus pöörab pilgu sovetlikku ajalukku, nõukogude režiimile ja 90-ndatele, mil toimus liidu lagunemine. Nobeli preemiaga pärjatud autori Svetlana Aleksijevitši teosel põhinev lavastus loob pildi päris inimeste kogemuste ja tagasivaadete kaudu nõukogude ja selle ajastu järgsest elust. Me oleme selleks nüüd valmis. Valmis tagasi vaatama, kõnelema. Või kas oleme?

Need on lood, mis tõenäoliselt käivitavad vaataja sees kogu tunnetespektri. Lood, mis oma olemuses on võimelised kutsuma esile muutusi meie enese elutunnetuses.

Etendused on eesti keeles venekeelsete subtiitritega.

“Pruugitud aeg. Punainimese lõpp” kuulub Vaba Lava 2020/2021 hooaja kuraatorprogrammi, mille teemaks on “Murranguaja inimesed”. Fookuses on aastad 1989–2019 ning Baltimaad ja nende lähinaabrid: Venemaa, Valgevene ja Ukraina. Kuraatoriks on leedu näitekirjanik Marius Ivaškevičius. 

Esietendus 8. veebruaril 2020 Vaba Lava Tallinna teatrikeskuses.
Etendused: 12.02, 18.02, 19.02, 16.03, 17.03

Sündmused
Sündmusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti