Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

NELI MONOLOOGI PÜHA JÜRI ASJUS. Katse portreteerida kunstnikku...

E 21.1.2019 19:00
Niguliste kirik, Tallinn
15.50 - 30.50
Dialoogid ja monoloogid Michel Sittowi ja Jaan Krossi ainetel.

Dramatiseerinud Donald Tomberg ja Lembit Peterson

Lavastaja: Lembit Peterson
Lavakujundus ja kostüüm: Mari-Liis Bassovskaja

Osades:
Marius Peterson, Erik Ruus,  Tarmo Song, Donald Tomberg, Anneli Tuulik, Ülo Vihma, Ketter Üksküla

Ene Salumäe (orel)
    
Muusikaline kujundus: Marius Peterson
Produtsent: Aive Sarapuu

Kas ja kuidas ja miks on võimalik ja vajalik kõneleda kunstnik Michel Sittowist? Ja veel etenduse vormis? Võib-olla kõnelevad tema eest piisavalt tema teosed ning kõikvõimalikud oletused kunstniku elukäigu, mõtete ja loomingu teemadel on üleliigsed ja segadusse ajavad?

Võib-olla. Kuid võib-olla ka mitte.

Mind intrigeeris võimalus püüda kujutada kujutavat kunstnikku Jaan Krossi kirjutatud monoloogidest lähtudes. Ja mõtiskleda – mis loob meile temast ja teda ümbritsevast elust-olust täpsema pildi – kas ajaloolised faktid, mis kõik ei pruugi tõesed olla või nende intuitiiv-kunstiline tõlgendus neist saadud inspiratsiooni alusel?

Et tõele lähemale jõuda, on minu arvates vaja mõlemaid.

Sest kuidas muidu  jõuda lähemale inimesele ja teda hingestavale (teadlikule? teadmatule?) pealisülesandele – mille või kelle nimel ta tegutses ja tegutseb? Kahele ajavormile lisandub kolmas – igavik. Loojale saab ju lähemale jõuda ka tema loomingu kaudu.

Lembit Peterson,
lavastajaMICHEL SITTOWI NÄITUS
2018. aastal korraldab Eesti Kunstimuuseum koostöös Washingtoni Rahvusgaleriiga Eestist pärit maalikunstniku Michel Sittowi (u. 1469-1525) esimese isikunäituse “Michel Sittow. Eesti maalikunstnik Euroopa õukondades”. Tallinnast pärit kunstnik oli tänu oma virtuoossele peenmaalitehnikale Euroopa õukondades 15. ja 16. sajandi vahetusel nõutud ja kõrgelt hinnatud. Elu lõpul pöördus ta tagasi oma sünnilinna.
Näitus toob Kumu kunstimuuseumisse kokku Michel Sittowi maalide paremiku maailma nimekatest kunstimuuseumidest. Mitmed meistri maalid on varasemalt osalenud suurematel näitustel, kuid Michel Sittowi isikunäitus oli siiani korraldamata.


Etendused toimuvad Niguliste kirikus.
Etendus kestab 3,5 tundi.


Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
NELI MONOLOOGI PÜHA JÜRI ASJUS. Katse portreteerida kunstnikku... E 21.1.2019 19:00 Niguliste kirik, Tallinn 15.50 - 30.50
Hinnainfo
Täispilet 18€, soodushind 15€, toetajapilet 30€.
Soodustus kehtib õpilastele, üliõpilastele ja pensionärdele.
Sündmuse korraldaja
Theatrum SA
Vene 14 Tallinn 10123 Harjumaa
6446889
theatrum@theatrum.ee