Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

NuQ Treff 2019: 'Hamlet. Sirm'

L 25.5.2019 20:00
NUKU Ferdinandi saal, Tallinn
Peterburi Suur Nukuteater / Venemaa
„HAMLET. SIRM”


Peterburi Suures Nukuteatris sügisel 2018 esietendunud lavastus vene uuenduslikult ja eksperimentaalselt, teatrimaailmas legendi-seisusesse tõusnud lavastajalt Ruslan Kudašovilt. Lavastus koosneb nn hamletonidest – lühikestest, kohati naeruväärsetest lookestest, mis põhinevad Shakespeare’i suurel tragöödial. Lavastuse autorid loovad omaenda mütoloogilise ruumi. Lavastuse žanri võib määratleda kui postpunknukulavastust.

Mitmekihiline lavastus teatrigurmaanidele. Isegi kui olla näinud kümmet „Hamleti” tõlgendust, siis Ruslan Kudašovi versioon annab sellele ikkagi uue vaatenurga. – NuQ Treff festivali kunstiline juht Leino Rei

Tragöödia klounaadlikus, farsilikus võtmes. Kõiki rolle mängivad, nagu Shakespeare’i kaasajalgi, mehed; kasutatakse laadateatri võtestikku – lahtist mängustiili, käpiknukke ja maske. Unenäo ja hullumeelsuse, elu ja surma piiril ekslev Hamlet püüab jälile jõuda oma isa mõrvale. See on kompromissitu võitlus tõe väljaselgitamise nimel. Lavastus ei mõju raskena, vaid humoorika distantsilt loodud painena. Automatiseeritult liikuv sirm mõjub nii keskse dekoratsioonielemendi kui iseseisva tegelasena, mis omal abstraktsel viisil võib mõjuda ka liikuva piiripunktina, mis lahutab meid teispoolsusest. Lool on aga vindid peale keeratud ja ei ole sugugi kindel, kummal pool sirmi meie praegu oleme. – NuQ Treff festivali kunstiline juht Leino Rei

Ruslan Kudašov on Peterburi Suure Nukuteatri (BTK) kunstiline juht ja lavastaja alates 2006. aastast. Eri teatrites ja riikides on ta lavastanud enam kui 30 lavastust: nuku- ja draamalavastusi ning pantomiime, enamasti aga eri vahendeid (varjuteater, maskid, marionetid ja käpiknukud koos näitlejate avatud mänguga) kombineerivaid nukulavastusi.
Ruslan Kudašov on eelkõige filosoof, kes räägib oma loomingu kaudu elu tähtsaimatest aspektidest, kasutades seejuures kõiki teatri võimalusi. Tema lavastused on metafoorsed, filosoofilise sõnumiga, milles tihti väljendub usk maailma ja inimeste headusesse.
Varasemalt on Treff festivali publikul olnud võimalus näha viit Ruslan Kudašovi lavastust: „Salieri kuu” (2007), „Meie” (2011), „Kahetsus ja andestus” (2012), „Shakespeare’i laboratoorium” (2013) ja „Ülemlaul” (2016).

Peterburi Suur Nukuteater on juba 88-aastane, kuid südamelt noor, valmis jätkama uute kunstiliste võimaluste otsimist ja võitlema nukuteatrit jälitavate stereotüüpide vastu. Teatri repertuaari kuuluvad lavastused nii lastele kui ka täiskasvanutele, nii klassikalised kui ka eksperimentaalsed, nii füüsilised kui ka muusikalised, nii nuku- kui ka draamalavastused. 2006. aastast on teatri pealavastajaks arvukaid preemiaid pälvinud Ruslan Kudašov, samal aastal ühines teatriga ka tema juhendatud nukunäitlejate kursus Peterburi teatriakadeemiast. See „värske vere süst” lükkas käima ridamisi eksperimente, mis kombineerivad erinevaid žanre ja tehnikaid, meelitavad teatrisse uut publikut, osalevad mainekatel festivalidel ning võidavad arvukaid auhindu.

Idee autor: Anna Somkina
Lavastaja: Ruslan Kudašov
Kunstnik: Marina Zavjalova
Valguskunstnik: Anastasia Kuznetsova
Muusikalised kujundajad: Sergei Kuznetsov, Anna Somkina
Näitlejad: Roman Dadajev, Denis Kazatšuk, Dmitri Tšupahhin, Ales Snopkovski, Mihhail Ložkin, Sergei Bespalov, Ivan Solntsev

sihtgrupp  noored ja täiskasvanud
kestus 1 tund 40 minutit
vene keeles, ingliskeelsete subtiitritega

Sündmuse koduleht: http://www.nuku.ee/festival

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
NuQ Treff 2019: 'Hamlet. Sirm' L 25.5.2019 20:00 NUKU Ferdinandi saal, Tallinn 25.50
Hinnainfo
Pilet 25 €

Soodustused gruppidele 10 - 20%.
Broneeringuid teostab NUKU kassa: kassa@nuku.ee või tel 66 79 555
NUKU tavapärased soodustused ei kehti.
 
Enne ostu sooritamist palume kontrollida valitud etenduse kuupäeva ja kellaaja õigsust.
Ostetud pileteid ei vahetata ümber ega osteta tagasi.
Toimumiskoht
Nunne 4/Lai tn 1 Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja
Sihtasutus NUKU
Lai 1 Tallinn 10133 Harjumaa
6679555
nuku@nuku.ee