Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Giuseppe Verdi ooper 'Don Carlo'

N 7.6.2018 19:00
Rahvusooper Estonia, Tallinn
22.50 - 38.50
DON CARLO
Giuseppe Verdi ooper kahes vaatuses ühe vaheajaga
Esietendus 4. märtsil 2016 Leedu Ooperi- ja Balletiteatris

Muusikaline juht ja dirigent: Pierre Vallet (Prantsusmaa)
Dirigent: Martynas Staškus
Lavastaja: Günter Krämer (Saksamaa)
Dekoratsioonikunstnik ja dramaturg: Herbert Schäfer (Saksamaa)
Kostüümikunstnik: Isabel Ines Glathar (Saksamaa)
Lavastaja assistent: Jūratė Sodytė
Koormeister: Česlovas Radžiūnas

2016. aastal Leedu Ooperi- ja Balletiteatris esietendunud Giuseppe Verdi ooper „Don Carlo“ osutus koheselt üheks kõige märkimisväärsemaks teatrilavastuseks, ja sellest kerkinud vägagi erisugused arvamused ainult tõestavad, et see versioon Verdi suurteosest tekitab vaatajates tugeva mulje. Ning kuidas saakski see teisiti olla? „Don Carlo“ (mida tuntakse kui grand opéra žanri esindajat) ei ole ülev kunstiteos mitte ainult oma võrratu muusikalise materjali poolest vaid ka muljetavaldavate ajalooliste karakterite ja dramaatilise süžee poolest. Praeguse lavastuse loominguline meeskond esitas oma versiooni, keeldudes kõiksugustest teatraalsetest ilustustest ning keskendudes selle asemel muusikasse ja teksti peidetud sügavaimate tähenduslike kihtide paljastamisele. Selle uue „Don Carlo“ lavastuse loojateks olid kuulus saksa visionäär-lavastaja Günter Krämer, silmapaistev dirigent Pierre Vallet, ning dekoratsioonikunstnik ja näitekirjanik Herbert Schäfer.

Verdi „Don Carlot“ esitati esimest korda publikule 1867. aastal Pariisis. Ooper ise oli kirjutatud Friedrich Schilleri näidendi järgi. Viimane sisaldas kõike, mida Verdi otsis: jätnud maha pinnapealse dramaatilise teatraalsuse ning romantiliste kirgedega täidetud libretod, keskendus ta teostele, milles avaldus tubli annus varjatud tragöödiat. Nendes teostes ei olnud enam välist ülerõhutatud tegevust – neis pulbitsesid hoopiski sisemised tormid, tõeliste inimväärtuste otsingud ja igatsus inimsuse järele.

Krämeri lavastus on täis ootamatuid teatraalseid lahendusi ning huvitavaid seoseid. Teda mõjutas ja inspireeris rokitäht David Bowie’ imetabane hüvastijätusõnum – tema viimane album „Blackstar“. Kuna üks põhilisi stseene „Don Carlos“ puudutab Hispaania inkvisitsiooni poolt korraldatud autodafeed, on albumi nimiloo „Blackstar“ videoesteetika saanud lavastuse üheks eristuvaks lähtepunktiks.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Giuseppe Verdi ooper 'Don Carlo' N 7.6.2018 19:00 Rahvusooper Estonia, Tallinn 22.50 - 38.50
Hinnainfo
Piletite hinnad 22 € - 38 € sõltuvalt istekohast
Soodustusi ei ole

Toimumiskoht
Estonia pst 4 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Rahvusooper Estonia
Estonia pst. 4 Tallinn 10148 Harjumaa
6831210
estonia@opera.ee