Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Gagarini tee / Proezd Gagarina / Проезд Гагарина

L 2.12.2017 18:00
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
ETENDUS ON VENE KEELES
OLD FUTURE THEATRE

Projekti eesmärk on vene teatri uute arenguteede otsing.
GAGARINI TEE
Gregory Burke

Šoti dramaturgi Gregory Burke’i enim tähelepanu pälvinud näidendi lavastus on GITISE lõpetaja Pavel Pronini (L. Heifetsi kursus) diplomitöö. Samaaegselt on see üks kolmest Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetaja, kes on neli aastat professor Kalju Komissarovi, paljude õppejõudude ja akadeemia etenduskunstide osakonna juhataja Garmen Tabori käe all oskusi omandanud, diplomitööst. See on Viljandi Kultuuriakadeemia esimene Vene Teatrile suunatud lend, mis on suursündmuseks eesti ja vene kultuurisuhetes. Lavastuste triptühhonisse kuuluvad peale „Gagarini tee“ veel „Preili Julie“ ja „Anna käsk, füürer!“. Käesolevas lavastuses osalevad Katrin Sutt, Eduard Tee ja Dan Jeršov. Lisaks näitab lavastuses oma tööd Eesti Kunstiakadeemia stsenograafiaosakonna kolmanda kursuse tudeng Mari-Liis Bunder (kursuse juhendaja Lilja Blumenfeld). Sel moel ühendab „Gagarini tee“ kahe riigi kolme linna kolme õppeasutuse loomingulisi jõupingutusi.

Tegevus toimub öösel laos, väikeses Šoti linnakeses, mis on ootamatult muutunud tähtsast tööstus- ja majanduskeskusest ääremaaks. Tööliste õiguste eest võitlemise ilusatest aegadest on alles ainult tänavanimi – Gagarini tee. Tegelased üritavad sel ööl mõista, kuidas edasi elada, mida teha.

Tajudes poole sajandi taguste Šotimaa sündmuste ootamatut kaja tänapäeva Eestis, võtab lavastaja ette julge loomingulise eksperimendi. Ta tõstab näidendi tegevuse, tegelaste oma tee otsingud ümber meie riiki, lähenedes sellega dokumentaalteatri esteetikale. Samal eesmärgil on lavastuse tarbeks loodud täiesti eripärane ruum, publikuga suhtlemise eripärane formaat.

Lavastus hoiab pidevas pingeseisundis kuni täiesti ennustamatu finaalini, autor on selle eest hoolitsenud.

Lavastuses teeb kaasa Vene Teatri näitleja Ivan Aleksejev.
Inspitsient – Svetlana Šušina

Esietendus Vene Teatri RedBox-is 1. veebruaril 2017
Sündmused