Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kes tappis Anna / Кто убил Анну?

L 26.1.2019 16:00
11.00 - 15.50
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Le Cirque De Charles La Tannes (www.lecirque.ru)

“Kes tappis Anna“

Storytelling

Marina Vassiljeva esituses

Lavastaja Aleksei Rozin

26. jaanuaril kell 16 ja 18

Vene Teatri väikses saalis.

Story tellingu žanris lavastus romaani “Anna Karenina“ põhjal.

Loominguline ühendus Le Cirque De Charles La Tannes on storytellinguga tegelenud mitmeid aastaid.  Ühenduse üks loojatest Aleksei Rozin on ka antud loo lavastaja.  Peaosa ja ühtlasi näidendi ainsat rolli mängib Marina Vassiljeva  (Dmitgri Brusnikini Meistriklassi näitleja).

Näitlejanna ise räägib:

"Ma ei ole kunagi olnud Tolstoi loomingu suur austaja, Anna Karenina oli minu jaoks lihtsalt hüsteeriline kangelanna, kelle saatusele ma raamatut lugedes väga kaasa ei elanud.

“Kes tappis Anna“- see ei ole minu monoetendus.

Esialgu oli see Aleksei töö, mida tal paluti teha  “Tolstoi Weekend“ festivali jaoks.  Seejärel tuli ta “Anna Kareninal“ põhineva storytellingu ideega minu juurde.  Ilmselt suutsin ma süüvida nii sügavale Karenina tegelaskuju sisemusse just seetõttu, et algselt ei suhtunud ma temasse eriti soojalt.

Proovide käigus rääkisime ja arutasime, kuidas Anna ei ole abstraktne naine, vaid koondkuju peaaegu kõigist õnnetu armastuse pärast kannatavatest naistest.  Sellest lähtuvalt ning psühholoogiaõpikuid (sh naiste psühholoogiat käsitlevaid) appi võttes hakkas Anna tegelaskuju minu jaoks täiesti uutmoodi paistma ning muutus mõistetavamaks."

“Kes tappis Anna“ erineb monolavastusest eelkõige storytellingu formaadi poolest, mida vaatajad samastavad tihti stand-up žanriga.  Kontakt publikuga saavutatakse siin minimaalsete vahenditega; puuduvad dekoratsioonid, kostüümid, valgus ja heliefektid ning reeglina ei ole vaja ka traditsioonilist lava.  On ainult näitleja ja lugu, mida peab jutustama nii, et vaataja oleks maksimaalselt haaratud toimuvasse. Kui Aleksei Rozin on juba korduvalt töötanud antud žanris nii näitleja kui lavastajana, siis Marina Vassiljevale oli Anna Karenina esimene storytellingu kogemus: „Mul oli raske end sellises formaadis ette kujutada.  Soov, midagi sarnast teha, tekkis mul siis kui nägin oma sõbra Daniil Gazizullini võimast etendust storytellingu žanris.  Näitleja jaoks on see loomulikult väljakutse.  Oled ainult sina ja vaataja.  Ei saa loota partnerile  või sellele, et publiku tähelepanu suudavad köita erksad dekoratsioonid.  Aga selles on samaaegselt ka eriline kaif."

Marina Vassiljeva - näitleja, lõpetas 2015. aastal Kunstiteatri Stuudio-Koolis Dmitri Brusnikini kursuse. On Dmitri Brusnikini Meistriklassi teatris juhtiv noor näitlejanna ning teeb kaasa paljudes sealsetes lavastustes. Teiste seas „Ratsavägi“, "See olen ka mina“, Tšapajev ja Tühjus“ jpt.


Aleksei Rozin - näitleja, lavastaja, lõpetas 2015. aastal Kunstiteatri (MHAT) Stuudio-Kooli Dmitri Brusnikini kursuse. Loomingulise ühenduse Le Cirque De Charles La Tannes üks loojatest. On kaasa teinud Tšehhovi nim. Kunstiteatri, A. S. Puškini nimelise teatri, teatri „Praktika“ jt lavastustes.  Rollid filmides: „Jelena“ (lavastaja Andrei Zvjagintsev), „Kuni öö meid lahutab“ (lavastaja Boris Hlebnikov), „Leviatan“ (lavastaja Andrei Zvjagintsev), „Ilma armastuseta“ (lavastaja Andrei Zvjagintsev) jt.

Le Cirque De Charles La Tannes (www.lecirque.ru) — loominguline ühendus, mille loojateks on 2003. aastal Kunstiteatri (MHAT) Stuudio-Kooli Dmitri Brusnikini kursuse lõpetajad.  Esialgu tegeleti palju performance žanriga, erinevate näitekunsti ja ka tehnoloogiliste eksperimentidega ning otsiti uusi väljendusvahendeid.  Mõni aasta tagasi alustati aga koostööd Dmitri Brusnikini meistriklassi uue põlvkonna noorte näitlejatega.  Nendega koos on lavale toodud kaks väga elavat vastukaja esile kutsunud storytellingute projekti.
Sündmused