logo
Ostukorv: 0
logo
Vali periood:
Ostukorv: 0
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Rännaklavastus ''Äär'' / Спектакль-путешествие ''Край''

P 29.5.2022 14:00
Narva EV100 park, A.Puškini tn 32c
23.90 - 33.90
Rännaklavastus “Äär”
Etendusе algus: Narva EV100 park; Aleksander Puškini tänav-32C, Narva

Kuidas jutustada Narvast nii, et ei hakkaks igav? Kuidas jutustada nii, et linn hakkaks elama? Et külalised näeksid mitte maju ja kultuuriobjekte, vaid inimesi, nende igapäevast elu, mis enamasti jääb läbisõitja silmadele varjatuks?
Otsustasime nõnda: linn olgu dekoratsiooniks ning etendus jutustagu mitte hoonetest ja aastaarvudest, vaid narvalaste elust. Näitlejad aitavad linna ellu sukelduda. Reaalsed süžeed paigutuvad reaalsetesse lokatsioonidesse ning puudutavad osalt tähenduslikke ajaloohetki ja isegi aadreid. Sooh, kas need on siin päriselt olemas?
Need, kes käivad Venemaa vahet, teavad, et Narva tähendab hruštšovkasid ja piiripunkt keset linna. Nende jaoks, keda huvitab venekeelne kultuur, tähendab Narva ennekõike RoRo’d, Avenue’d ja motofesti. Need, kes ei ole Narvas kunagi käinud, peavad seda linnaks, kus ei toimu mitte kui midagi, tootmine on välja surnud ja 90ndatel möllas kuritegevus.
Rännaklavastus näitab teistsugust Narvat: kaasaegset, inimlikku ja elavat. Vaatajad liiguvad mööda spetsiaalset koostatud marsruuti ja näevad seda, mida mööda sõites ei näe, promeneerivad kaldapealsel, piiluvad majahoovidesse ja saavad teada, kuidas linn varemeist uuesti sündis, jalutavad läbi Pimeaia nüüdisaegse Objekti juurde.
Kuulame lugusid kiirustamata ja tunnetame Narvat. Ning igal vaatajal kujuneb oma eriline vaade Narvale.
Immersiivne teater tähendab nüüdisaegse teatri erilist publikuga kommunikeerimise vormi. Immersive (ing) – kaasav, kaasa haarav, kohaloluefekti loov.
Rännaklavastus „Äär” on ainulaadne, loodud spetsiaalselt Narvale ning teistes linnades seda korrata ei saa.
Etenduses on tegevad kutselised näitlejad, harrastajad ja linna elanikud.
Etendus kestab 1.5 — 2 tundi.
Rühm: kuni 50 vaatajat
Etendust mängitakse kahes keeles - eesti ja vene keeles
Pärast etendust on vaatajad võimalik osaleda teatraliseeritud „Lõuna narva moodi”. Süüa kõht täis ja asuda muljeid hellitades koduteele. (Kestus: 1 tundi)
 
Oluline on meeles pidada, et rännaklavastus „Äär” toimub õues, linna tänavatel. Kerge vihmasaju korral etendus ära ei jää, kuid tormiga ilmselt küll. Kui tekib oht, et rännaklavastus võib halva ilma tõttu ära jääda, teavitatakse vaatajaid sellest meilitsi.
Aga muidu palume panna mugavad rõivad ja jalanõud, haarata kaasa vihmavari ja panna vaim matkaks valmis. Vaadata, tunnetada, lasta linnaruumil ennast lummata.
 
 
Loominguline meeskond:
Lavastaja Eduard Tee
Lõpetanud Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia (2017, K. Komissarovi kursus), töötanud sõltumatutes projektides ja Vene Teatris. Lavastas näidendi „Aeglane hingamine” (2021,  Kultuuriministeeriumi ja Integratsiooni Sihtasutus lõimumisvaldkonna preemia, 2020.-2021. a).
Kunstnik Sofia Strömberg
Noor kunstnik, kes praegu õpib BFM-is III kursusel erialal Integreeritud kunst ja meedia. Tema on osalenud mitmes tudengifilmis piltlookunstnikuna ja kunstniku assistendina. Aastal 2021.a. Sofia töötas spioontelesarja «Reetur» teise hooaja filmimisel kunstniku assistendina.
Dramaturg Natalja Matsenene
 
Projekt “Narva lähedal”: https://narvaaar.ee/
Projekti "Narva on lähedal" teised üritused: https://fienta.com/et/s/immersiivne-etendusmatk-a-a-r
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Rännaklavastus ''Äär'' / Спектакль-путешествие ''Край'' P 29.5.2022 14:00 Narva EV100 park, A.Puškini tn 32c 23.90 - 33.90
Hinnainfo
Pilet etendusele 23 €
Pilet etendusele ja lõunale 33 €
Pärast etendust on vaatajal võimalik osaleda teatraliseeritud „Lõuna narva moodi”. Süüa kõht täis ja asuda muljeid hellitades koduteele. (Kestus: 1 tundi)
 
Etendusе algus: Narva EV100 park; Aleksander Puškini tänav 32C, Narva
 
Etendus kestab 1.5 - 2 tundi.
Rühm: kuni 50 vaatajat
Etendust mängitakse kahes keeles - eesti ja vene keeles
Toimumiskoht
Narva EV100 park, A.Puškini tn 32c
A.Puškini tn 32c Narva Eesti
Sündmuse korraldaja
Teater N MTÜ
Künnapuu 61-2 Tallinn 12011 Harju
miristina@gmail.com
reg.nr: 80335275